A mogła być większa kasa

sport

Czy marzenia spełniają się ?! Polacy, po dobrym w prywatnym działaniu turnieju, przywiozą z Kataru medal Mistrzostw Świata! Pełni jesteśmy z tegoż sensu mega zadowoleni, jednak… gdzieś tam w sił duszy chyba każdy z nas czuje, że na szyjach naszych drogich szczypiornistów mogły zawisnąć medale z o wiele cenniejszego kruszcu niż brąz.
Mógł być cel? Mógł! Drzwi do ‚nieba’ zakończyły się z dwóch powodów, chociaż pewien był zależny z innego, czy tak naprawdę źródłem takiego stanu sytuacji oraz właśnie byli Katarczycy. Zagmatwane? To obecnie prościej… Nasi szczypiorniści w starciu z gospodarzami zagrali co prawda najsłabiej w wszystkiej fazie pucharowej, stosowalibyśmy na oślep, nie potrafili powstrzymać rozpędzonych ataków rywali i ich same często przestawały się niewypałem jednak wszystko rozpoczęło się psuć w sezonie, w którym Polacy spostrzegli, iż nie są w stanie rywalizować z systemem, który znajduje dodatkowe fory od sędziów. Kolejne kary dla swoich piłkarzy i wada reakcji na nieprzepisowe zagrania Katarczyków, odbiły się nam czkawką. Polska straciła możliwość na pełną konkurencję i może zbyt wcześnie zgodziłam się z porażką. I właśnie zakończyły się marzenia o mistrzostwie…

Oraz żeby tak to stanąć, gdy nasi piłkarze, po kolejnym wykluczeniu lub braku odpowiedzi na zagrania naszych rywali, po prostu przestali grać? Taki mały-wielki strajk? Skoro i właśnie tego meczu wygrać się nie dało, może efektowniejsze a jednocześnie skuteczniejsze byłoby oddanie spotkania walkowerem oczywiście w taki możliwość? Więc byłby zgodny ruch w perspektywa, w grę o wysoki ruch oraz odrobaczenie piłki ręcznej. Śmiało można przypuszczać, iż wspólnie z nami, ramię w ramię stanęliby przedstawiciele innych nacji, więc konsekwencji że dałoby się jakoś uniknąć albo chociaż zniwelować ich kształt. Widoczne jest ale to, iż echo takiego skandalu jeszcze długo nie zostałoby zamiecione pod dywan. Sytuacja mało realna, acz taki scenariusz płaci się bardzo interesujący. Któż nie chciałby poznać jego dalszej części? Ciekawe też czy dziś, kiedy nasi szczypiorniści wywalczyli brązowe medale, Polacy jeszcze tak kąśliwie przystępują do rzeczy Kataru jako symbolu drukowania, w doskonałym tego pojęcia znaczeniu? Czy sukces naszej drużyny, zmazuje w ich zakładaniu wszą tą ogromną otoczkę wokół katarskiego turnieju?

Strajku nie było tylko dzięki temu, zamiast wykluczenia z międzynarodowych struktur piłki ręcznej, Polacy mogą właśnie zajmować się z brązowych medali. Było warto. Chłopcy są wysocy i potwierdzą to za rok, w Polsce. Tu nie będzie obecnie Katarczyków oraz daje będzie ruszać się na podobnych dla wszystkich prawach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.