Agnieszka Radwańska odpadła po porażce z Venus Williams

aga

Polka ponownie wygrała trzy z poprzednich czterech starć z Venus Williams. Nie stety, tym razem uznać musiała wyższość rywalki.

Pierwszy set od samego początku był bardzo wyrównany, jednak kluczowy dla jego losu był siódmy gemset. Wtedy to przy stanie 3:3 i serwisie Agnieszki przez kilkanaście dobrych minut obydwie zawodniczki grały na przewagi. Amerykańska zawodniczka w końcu wykorzystała (szóstego) break pointa, po chwili pewnie wygrała gema przy swoim podaniu, a w kolejnej partii Radwańska również nie wykorzystała atutu swojego serwisu i przy czwartej piłce setowej Venus Williams w końcu dopięła swego.
Drugi gemset zaczoł się z kolei od problemów serwisowych Amerykanki, która to musiała bronić aż czterech swoich break pointów. W ostateczności wygrała gema, ale przy kolejnym swoim gemie serwisowym nie dawała już rady postawić odpowiedniego oporu rywalce. Do końca seta Radwańska grała dużo lepiej, dokładniej oraz agresywniej, a przy okazji wykorzystywała małe błędy rywalki, dzięki czemu udało się wyrównać wynik walki.
W trzeciej seri Polka niestety nie zdołała nawet nawiązać już walki… Udałosię jej wygrać tylko jednego gema i tym samym pożegnała się z turniejem. Amerykanka pokonała naszą tenisistkę 6:3, 2:6, 6:1 i w kolejnej rundzie zmierzy się z Madison Keys.