Aktualnie w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy przedsięwzięto w bieżącym okresie o zamianie trenera

sport

Sam tylko ŁKS z połowy lipca do świcie grudnia zdążył przetestować aż pięciu różnych szkoleniowców. Zmiany przychodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, jakim uchodzi się czynić w niniejszym samotnym polskim związku przez dwa lata, wspomina się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe dyżury w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, a statystyczni tok roli przedsiębiorcy w samotnym cechu Premier League ma cztery lata. W porównaniu do terminu akcji trenerów w lokalnych cechach to blisko wieczność.
Właściciele klubów angielskiej ekstraklasy przypisują do wykonawców sporo moc cierpliwości niż ciż w Polsce. Gracze z Wigan przegrali w teraźniejszym sezonie aż osiem ligowych turniejów z szeregu, zaś ostatni z Boltonu pięć innych trafień na swoim obiekcie. Również co? Także włókna. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt wewnątrz to latarni nie urwał. Ich uczniowie od dużo tygodni przesuwają się w ogonku ligowej tebeli, a trenerzy utrzymują na osobistych posterunkach. Owszem indywidualne niczym menedżer Steve Kean z Blackburn, natomiast jego oddział z początku września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego widze wynajęli latający nad stadionem — w dniu konkursów na Ewood Park — samolot z bannerem, na którym wymagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. Oraz posiadacz się uparł i Keana wyłączać nie dąży.
W teraźniejszym czasie główny z administratorów Premier League, podział pracę świeżo po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch również pół roku pobytu w związku ze Stadium of Light (jedynie dwa miesiące dłużej siedzi nasz mistrz pod względem terminie w pojedynczym lokalu — Waldemar Fornalik w Pędu Chorzów). W tymże fakcie amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie przeciwnie z biednych produktów zespołu, jednakże więcej spośród… mieszkania urodzenia. Bruce ponieważ urodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez amatorów Sunderlandu sąsiednim regionie Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to amatorzy tolerowali menedżera, a gdyby kadrze nie szło fani robili sobie o jego źródle, nagle dostrzegali i, iż ma gotowości do tuczenia i… wystawał się dla nich Bruce natychmiast „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „potrzebuje wystąpić”.
Sunderland, zbyt blisko trzyletniej kadencji Bruce’a, pozyskał a wynajął aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko dążyła w dwójce z okolicznością, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana lub wynajęcie Danny’ego Welbecka klasyfikowano jako strzały w dziesiątkę. Końcu jedynie, że niniejsze „strzały”, nie spoglądając w lokalu szans wynagrodzenia swoich fizycznych albo fizycznych ambicji, nietrudno się ulotniły dziś bramek dla Sunderlandu nie jest kto rzucać.
Nowych snajperów stanowi przedtem odkryć następca Bruce’a. Wybór pożywił na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na liczbie rad prasowej Irlandczyk nie sugerowałem się a fanom Sunderlandu swoimi bogatymi sukcesami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Ponieważ o owym, iż jak zawodnik Nottingham Forest zdobył dwa Puchary Europy i panowanie Anglii, oraz spośród reprezentacją Irlandii Płn egzystował w rezultatach MŚ w 1982 r. zadowalający się futbolem dobrze rozumieją. Oczywiście toż zresztą, jak pamiętają jego najtrudniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji a koniec Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Pozwoliłeś natomiast O’Neill, iż warto pro ostatnie przypomnieć – racja na którykolwiek przypadek — że Sunderlandowi kibicował zaraz w dzieciństwie, że napawał się spośród jego zdobyć, a doświadczał straty ukochanej drużyny, że płakał jak bóbr, gdy najodpowiedniejszy więc napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał wielkiej kontuzji kolana.
Plus współczesnym względnie lizusowskim wierzeniem w samotnej sekundy menedżer wziął sobie dziewczynę fanów. Jego poprzednik, „niski oraz przerażający Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właśnie przyjazny planuj twórczości w Sunderlandzie zacząć, rzecz prosta, nie mógł. Ale O’Neill już wiedział, że niemniej obecne pracodawca klubu zwolnił Bruce’a, ale przypomnienie takiej opinii ułatwili mu miłośniki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.