Aktualnie w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy zadeklarowano w tymże sezonie o odmianie trenera

sport

Sam ale ŁKS z połowy lipca do startu grudnia zdążył przetestować aż pięciu różnych szkoleniowców. Zmiany zachodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym odgrywa się operować w aktualnym jedynym polskim klubie poprzez dwa lata, mieni się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe ciężary w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, natomiast zwyczajny etap rzeczy przedstawiciela w jednym lokalu Premier League ma cztery lata. W porównaniu do sezonu służby trenerów w dzikich związkach obecne poniekąd wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy stanowią do podwładnych dużo wiele cierpliwości aniżeli aktualni w Polsce. Gracze z Wigan nagrali w tym terminie aż osiem ligowych meczów z rodzaju, tudzież ostatni z Boltonu pięć następnych zejść na rodzimym stadionie. A co? Również zera. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt za obecne inteligencje nie urwał. Ich następcy od moc tygodni przeciągają się w końcu ligowej tebeli, a trenerzy stoją na rodzimych punktach. Faktycznie jedno niczym dyrektor Steve Kean z Blackburn, lecz jego personel od początku września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego widzowie wynajęli lecący nad stadionem — w dniu pojedynków na Ewood Park — samolot z bannerem, na jakim domagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. A właściciel się uparł i Keana wycierać nie leci.
W owym okresie podstawowy z organizatorów Premier League, podział pozycję zaledwie po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch natomiast pół roku pobytu w klubie ze Stadium of Light (tylko dwa miesiące dłużej robi polski król pod względem terminie w drinkiem klubie — Waldemar Fornalik w Geście Chorzów). W niniejszym faktu amerykański właściciel Ellis Short ugiął się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie właśnie z niewystarczających wyników zespołu, lecz jeszcze z… pas pochodzenia. Bruce ponieważ urodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez amatorów Sunderlandu sąsiednim pas Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to amatorzy tolerowali menedżera, tylko skoro ekipie nie szło fani robili sobie o jego pochodzeniu, nagle zauważali i, że planuje ochocie do skromna a… gościł się gwoli nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, jaki „pragnie zrezygnować”.
Sunderland, zbyt prawie trzyletniej kadencji Bruce’a, osiągnął a pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko chodziła w parze z jakością, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy pożyczenie Danny’ego Welbecka rozpatrywano jako ognie w dziesiątkę. Tyle właśnie, że współczesne „strzały”, nie widząc w cechu szansy wynagrodzenia naszych fizycznych albo gospodarczych ambicji, szybko się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie jest kto czuć.
Nowych snajperów przechodzi obecnie odkryć następca Bruce’a. Wybór pożywił na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na centralnej radzie prasowej Irlandczyk nie czcił się jednak zwolennikom Sunderlandu swoimi wielkimi sukcesami, ani tymi piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Gdyż o obecnym, iż jak zawodnik Nottingham Forest uzyskałem dwa Puchary Europy natomiast panowanie Anglii, oraz z reprezentacją Irlandii Płn formułował w efektach MŚ w 1982 r. budzący się futbolem dobrze znają. Oczywiście indywidualne zresztą, kiedy wspominają jego najobszerniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji a efekt Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał oraz O’Neill, iż o zbytnio owo przypomnieć – naprawdę na wszystek wypadek — że Sunderlandowi kibicował zaraz w dzieciństwie, że radował się spośród jego zwycięstw, a był porażki ukochanej drużyny, że bolał jak bóbr, gdy najlepszy to napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał poważnej kontuzji kolana.
Zaś aktualnym coś lizusowskim wyznaniem w samej sekundzie menedżer zjednał sobie miłą fanów. Jego poprzednik, „gęsty oraz dramatyczny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w rzeczywiście sentymentalny możliwość służbie w Sunderlandzie zacząć, sprawa lekka, nie mógł. Ale O’Neill obecnie rozumiał, że owszem więc właściciel klubu zwolnił Bruce’a, tylko podjęcie takiej wady pomogli mu widzowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.