Australian Open. Keys wygrała walkę z V. Williams

tenis

19-letnia Amerykanka Madison Keys zdobyła w Melbourne starszą o 15 lat oraz rozstawioną z „18” rodaczkę Venus Williams 6:3, 4:6, 6:4 w ćwierćfinale Australian Open. Nastoletnia tenisistka dotychczas mogła się pochwalić w Ogromnym Szlemie przyjściem do 3. rundy. Kibice zastanawiali się przed rozpoczęciem środowych meczów w Melbourne, czy – jak za dawnych lat – w wielkoszlemowym turnieju dotrze do spotkania sióstr Williams. W konkurencji o rozwój do ostatniego sezonu Australian Open walczą bowiem obecnie Serena Williams ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą.
Do rodzinnego pojedynku lecz nie dojdzie za sprawą znaczącej w współczesnych dniach imponującą serię Keys. Zajmująca 35. miejsce w porządku WTA zawodniczka po raz pierwszy znalazła się na ustach miłośników tenisa kilka dni temu, kiedy w 1/8 finału wyeliminowała rozstawioną z punktem czwartym Czeszkę Petrę Kvitovą.
Venus Williams, jaka z zmiany w ostatniej części pokonała w trzech setach Agnieszkę Radwańską, dała fanom sygnał, iż wraca do łatwej jakości. W środę ale musiała uznać wyższość znacznie mniejszej rywalki, która z listopada współpracuje z utytułowaną Lindsay Davenport. W następnym secie Keys była kłopoty zdrowotne – we ruchy wykonywała jej się kontuzja lewego uda. Wbrew zatem w centralnej odsłonie zapewniła sobie zwycięstwo nad siedmiokrotną triumfatorką Wielkiego Szlema.
Starsza z sióstr Williams do ćwierćfinału imprezy tej funkcji dotarła po raz ważny od pięciu lat, gdy przeprowadziła na obecnym momencie występ w US Open. Jej środowa rywalka z kolei nie wcześniej nie dotarła nawet do ważnej „16” turnieju wielkoszlemowego.(PAP)

Możliwość komentowania jest wyłączona.