Awans Janowicza do ćwierć finału

tenis

Jerzy Janowicz awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP w Montpellier. Polski tenisista potrzebował ponad półtorej godziny, by pokonać niżej notowanego Francuza Benoita Paire 6:2, 3:6, 6:3.

Po dreszczowcu, jaki Janowicz zafundował w Oraz rundzie, gdy obronił sześć piłek meczowych w starciu z Niemcem Dustinem Brownem, polski tenisista znów dostarczył emocji. Nerwy na korcie

W pierwszym secie łodzianin miał ułatwione zadanie. Sklasyfikowany na 149. stanowisku w ogólnoświatowym rankingu Paire uskarżał się na kontuzję i wymagał poprosić o przerwę medyczną. Do walki powrócił, ale nie istniał już w okresie nawiązać walki z Polakiem, który stracił tylko dwa gemy.

Zamiast pójść za ciosem, Janowicz w pozostałej grupie zaczął popełniać banalne błędy oraz konsekwencji narastała jego frustracja. Gdy po jednej z nieudanych akcji wystrzelił piłkę w trybuny, otrzymałeś od sędziego ostrzeżenie. Francuz to skorzystałbyś, wygrał 6:3.

Najwięcej sympatii było w decydującym secie. Obaj tenisiści co chwilę mieli awersje do arbitrów. Gdy Polak wywalczył przełamanie na 5:3, Paire zniszczył rakietę. Potem Janowicz już tylko dokończył dzieła.

Rywalem Polaka w 1/4 celu będzie wyjątkowy Francuz Gilles Simon. Rozstawiony z dwójką Simon wziął w nowej rundzie swego rodaka Edouarda Roger-Vasselina France 6:3, 6:3.