Bardal już trenuje do zawodów

zimowe

Norweski skoczek narciarski Anders Bardal, który 15 stycznia złamał nadgarstek podczas konkursu Pucharu Świata w Wiśle, wznowił treningi. Przed tygodniem przeszedł operację w Trondheim, i w środę lekarze zdejmą gips i wymienią go usztywnieniem.
– Złamanie pokazało się na tyle skomplikowane, iż wskazana była operacja. Lekarze stwierdzili jednak, że gips nie będzie wartościowy przez parę tygodni, wystarczy usztywnienie, więc mogę już trenować. W niniejszy rada mistrzostwa świata w Falun w lutym nie są zagrożone – powiedział Bardal w rozmowie z gazetą „Troender Avisen”.
Fizjoterapeuta Lars Haugvad wyjaśnił, iż usztywnienie to szyna z kompozytu węglowego, którą skoczek będzie musiał nosić przez 6-8 tygodni. Bardal, jaki w Falun będzie bronił tytułu na skoczni normalnej, trenuje według specjalnie opracowanego planu.
– W obecnym tygodniu będzie zatem przyjemny, codzienny trening bez skoków, jednak teraz w dawnym zwiększy się ilość ćwiczeń sportowych oraz przede wszystkim technicznych do gustu sprzed kontuzji – powiedział Norweg.
MŚ w szwedzkim Falun odbędą się 18 lutego – 1 marca. Zdolności do konkursu skoków na szybcy normalnej rozegrane zostaną 20 lutego. (PAP)

Możliwość komentowania jest wyłączona.