Bardzo egoistyczne podejście władz fifa

piłka nożna

Prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Kasper mocno skrytykował FIFA za egoistyczne rozwiązanie oraz minus jakiejkolwiek energie do dyskusji na punkt kolizji terminów zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 i piłkarskiego mundialu w Katarze.
– Dla władz światowego futbolu sport zimowy nie istnieje – powiedział wprost Kasper w problemie dla niemieckiej agencji DPA.
Martwi go to zwłaszcza w obliczu decyzji, kiedy rozgrywane będą piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Wielokrotnie padał już czas styczniowo-lutowy. Obawia się, iż FIFA nie zwróci nawet opinie na to, że w obecnym jedynym czasie przenosić się mają igrzyska w Pyeongchang.
– FIFA jeszcze nigdy nikogo nie słuchała. Futbol ma po chłopsku tak wielką pozycję, iż nie musi zwracać opinii na kolejne dziedziny – wspomniał Szwajcar.
Kasper na aktualny materiał już prowadził z władzami FIFA. – Napisałem list do Seppa Blattera, szefa FIFA. Użyłem dosyć ostrych słów. Jaka istniała reakcja? Zerowa. FIFA myśli, iż są bogami oraz tak w niniejszy styl się też zachowują. Ich kompletnie nic nie interesuje – skomentował.
Szef FIS przyznał, że czas listopadowy lub grudniowy stanowi dla niego do pobrania, choć i mocno krzyżuje plany zimowym dyscyplinom.
29 maja odbędą się wybory na różnego prezydenta FIFA. Drinku z czterech zainteresowanych jest znowu Blatter, który światową piłką rządzi od 1998 roku. Zdaniem Kaspera nowy szef futbolowej centrali mało jednak zmieni.
– Nie Blatter jest tutaj problemem, a wielu oraz działanie piłki nożnej. Trzeba tymże panom uzmysłowić, że takim zachowaniem zabijają zimowy sport – podkreślił prezydent FIS.

Możliwość komentowania jest wyłączona.