Bo trener powinien być najwarzniejszy

sport

Dziś zatrzyma się 17 kolejka TME, powinniśmy dlatego być obecnie marcu, oraz jesteśmy tylko końcówkę listopada. Reforma Ekstraklasy sprawiła, iż rozgrywki ruszają się w pięknym tempie. Są tacy, którzy twierdzą, iż ten wzrost wartości meczów niesie za sobą same pozytywy, ja niezmiennie twierdzę, że ta zmiana to brak. Po pierwsze natłok meczów (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, oraz ligi europejskie) skłania mnie do przekonania, że zbyt bardzo piłki zabija piłkę. Futbol kocham, jednak momentami nie chce mi się już niektórych meczów oglądać…

Kolejki ligowe w środku tygodnia powoli stają się codziennością, regułą, oraz winnym być wyjątkiem. Przeciętny kibic w tygodniu pracuje i nie jednak potrafi sobie dać na pójście na stadion we wtorek, środę czy czwartek, zwłaszcza jak jego skład chodzi o 18.00, 17.00 czy nawet 16.00, bo a właśnie się zdarzało. A jednak wykorzystuje się dla kibiców! Pokutuje opinia, iż znaczniejsza miara spotkań sprawi, iż nasi piłkarze zrobią postęp. Nie do tyłu właściwie jest. Zwykle w wypadku młodych zawodników u których proces przekonywania się wciąż nie skończył. Są czynniki piłkarskiego rzemiosła , jakich dodatkowo się nie nauczyli, powinni więc wykonać w trakcie zajęć, na jakie brakuje czasu. Mecz co 3-4 dni sprawia, że między potyczkami ligowymi zespoły mają też rozruchy, a osiemnastolatek, jaki nie potrafi także na przykład (chodź na pokładzie ekstraklasy powinien) zagrać długiego podania „gorszą nogą” nie jest gdy się tego nauczyć. W trakcie spotkania, o problemy i pieniądze, takiego podania bynajmniej nie zaryzykuje.

Z początku natłoku meczów najbardziej odczuwają te zestawy, jakie reprezentowały nas w europejskich pucharach. W Lechu oraz Legii kontuzji stanowi strasznie mocno, więc nie że stanowić spowodowane tylko brakami w procesie szkoleniowym. Jednak paradoksalnie reforma dla Poznaniaków pamięta i prawe strony, o tym wprawdzie później. Zwłaszcza w przypadku Warszawian te spore urazy wynikają między drugimi z obciążeń, jakich ci piłkarze nie wcześniej nie zaznali. Więcej meczów wtedy więcej więcej podróży, a to mniej czasu na regenerację – zawodnicy wtedy nie działalności również ich organizmy za to odpowiadają.

Siłą Piasta stanowiło właściwe przygotowanie motoryczne. Zresztą w lipcu także w sierpniu pod tym powodem wyglądali znacznie dużo, później dopadł ich koniec. Najlepiej może to po Tomaszu Podgórskim, który był brakiem samego siebie. Ratowały go tylko pewne elementy gry, dzięki którym składa asysty. Po zakończy na mecze reprezentacji, a a po dwutygodniowym okresie bez gier, „Piastunki” wyglądały już w piątek zdecydowanie dużo. To toż działo się ze Śląskiem, jaki w sierpniu wyglądał dobrze, zwłaszcza w pucharach, tylko z racja małą ławką przy tylu meczach nie dało się tej możliwości utrzymać.

Reforma ligi to 37 kolejek, czyli tylko o pewną tanio niż we Włoszech, Francji, Anglii cz Hiszpanii, gdzie wystawia się praktycznie poprzez wszą zimę, ponieważ klimat na to kupi. Nam bliżej do aury Niemiec, w Bundeslidze jest 18 zespołów, czyli 34 kolejki. To jest jednocześnie najidealniejsze wyjście dla nas.

Największy potencjał piłkarski mają Legia oraz Lech, wbrew to Warszawianie przegrali już 4 mecze, czyli więcej ni ż w wszystkim poprzednim sezonie, oraz dodatkowo oczywiście przed 17. kolejką byliśmy aż 8 punktów przewagi nad Lechem. „Kolejorz” gra jesienią w kratkę, bez stylu, który uruchamiał się przecież wyraźnie zarysowywać wiosną. Co się stało z nowym zespołem? Trudno powiedzieć, ale może liczne kontuzje i stosowanie ligi z pucharami może być pewnym wytłumaczeniem. Właśnie dla Lecha reforma może okazać się błogosławieństwem. Przecież podopieczni trenera Rumak tracili tak naprawdę do lidera wirtualnie tylko 4 oczka, więc zdobycie tytułu zazwyczaj jest przy Bułgarskiej realne.

Pozytywnym zaskoczeniem jest oczywiście postawa Wisły. Objawia się, iż Franciszek Smuda nie jest ani tak zły jak dużo uważało po Euro, a nie istnieje więcej cudotwórcą. Po prostu przy Reymonta jest rada dobrych piłkarzy, którzy dawno nie ukazywali się tak korzystnie. Toż najciekawszy przykład na to, jak istotny jest trener. Przecież Tomasz Kulawik był jakby tę tąż grupę zawodników, i jego Wisła grała żałośnie. Przed nim Michał Probierz same nie znał z linii dobrych graczy stworzyć przy Reymonta zespołu.

Na określone wyróżnienie zasługują Górnik oraz Cracovia. Dwa najbardziej charakterystycznie grające systemy w lidze. W ich działaniach widać powtarzalność, czyli styl, czyli rękę treneraA! Piłkarze u Nawałki i Stawowego zrobili postęp, drużyny zrobione z tych graczy również. Oto właśnie należy w książki szkoleniowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.