Claudio Ananiasz

sport

W moim domu czyta się, oraz ostatnio nawet częściej słucha Mikołajka w ról panów Stuhrów. W liczbie urwisów zdolnych do kłótni, bitki, historii oraz wciąż mających się razem, jeden szedł z kraju. Oraz tak pracowałeś w pierwszej ławce. To Ananiasz – wzorowy uczeń, kujon oraz prymus, jaki w imię własnych zasad (najważniejsza brzmiała: dzień wolny podlizania się nauczycielce był dniem straconym) nie wahał się wystawić kolegów. Nie pożądali go, jednak musieli tolerować oraz dla cała wszystkich dali swoistym immunitetem: przed fangą w nos wspierały go doświadczane na nim okulary.

Gdy tak sobie dbam o Ananiaszu starszym o kilkadziesiąt lat, to posiadam przed oczami Claudio Lotito. Pucołowata oraz gładka twarz, krótko przystrzyżone włosy, przemądrzały, pouczający wszystkich dookoła oraz biorący świat z ogromna. Irytujący charakterem i utrzymaniem, po prostu reklamujący się o fangę w nos, a poprzez wzgląd na prymusowskie okulary tknąć go jednak nie wypada.

Lotito to także taki Mario Balotelli wśród klubowych prezydentów. Że o nim dotyczyć oraz pisać bez emocji. Przede wszystkim tych złych. Pojawiają się one nawet wtedy, jak tak jak ja słucha się go, ogląda, czyta z dowolnego dystansu oraz z dobrym dystansem. Człowiek o nim napisałem, że trudno wypowiada się z człowiekiem, który jednak chce mieć rację. Także toż się czuje w jakimś jego spotkaniu. Jest odporny siebie oraz pewien o własnej nieomylności, odkłada się prawie wszystkie rozumy pozjadał. Poza tym bardzo wrażliwy na bliskim problemie. Do ostatniego okresu, iż wyczuje kpinę lub niezasłużoną krytykę (a każda krytyka w jego charakterystyce jest niezasłużona) nawet tam, gdzie ich nie ma. A jak już się rozpędzi w odwecie oraz ochronie własnych biznesów, więc nie powstrzymasz go. Jak huragan, jak wodospad, jak najgorszy z elementów. Aż trudno uwierzyć, że mała iskierka może wywołać taki ogień. Zresztą rozmowy oraz kierowanie kampanii wtedy jego własne potrzeby. Bez wrogów nie potrafiłby oddychać. Pierwszorzędnie zraża do siebie mężczyzn i wytrwale spośród nimi walczy. Najbardziej zatwardziałych wrogów ma wśród kibiców (z piłkarzy w obecnym gronie mieszczą się Goran Pandev oraz Mauro Zarate). Kibiców Lazio. Został prezydentem tego klubu w lipcu 2004 roku a nim minął rok już musiał zaczynać się w gronie ochrony, która dba o jego zaufanie do dzisiaj. Nikt nie otrzymał tylu pogróżek oraz wymagań rychłej śmierci, co on. Po transferze Hernanesa do Interu wyznał, że dziennie otrzymywał od 50 do 80 telefonów z groźbami i wyzwiskami. Dla kontrastu Brazylijczyk sugerowałem się 10 tysiącami sms-ów z podziękowaniami od fanów Lazio.

Skupiło się panu Lotito przez lata. Za złe lub niedokonane transfery, niedotrzymane obietnice, za granie na szkodę klubu. Właściwie każdy pretekst był idealny, żeby mu przywalić. Nie udało się w sierpniu kupić Buraka – winny Lotito, drużyna zawodziła jesienią – tak toż, sprzedanie Hernanesa – to jego sprawka, nikt odpowiedni nie spotkał w zmian – niech będzie przeklęty presidente. Jednak Lotito nie pęka. Broni swego, waląc do kibiców z najgrubszych dział. Jak w grudniowym numerze oficjalnego fanzinu Lazio. Wielu spodziewało się załagodzenia konfliktu, dobrego określenia na Święta, a chociaż on dolał benzyny do flirtu i obrzucił występujących go kibiców inwektywami.

Na Rzymie jego znana działalność się nie kończy. Rządzi Salernitaną. W Salerno również rozpętał piekiełko, podzielił środowisko, z kibicami miał (ma?) na pieńku, kilka miesięcy temu plasującej się w stronach środka tabeli drużynie zagroził, iż rozpędzi ją na cztery wiatry. Jego doskonałe pasji, złości oraz żółci wypowiedzi dla stacji telewizyjnych i polskich radiowych łatwo odkryć w Internecie. I wyrobić sobie zdanie.

Kiedy rozstawał się w Vladimirem Petkovićem, oczywiście w domowym systemu, czy na lewo oraz zasada tryskał jadem, że było nie wziąć strony trenera, który wyników tak nie miał, ale trzymał kształt natomiast nie za każde grzechy odpowiadał. Lotito wybrał Edoardo Reję oraz tyle. Po tym, jak w styczniu utknął na transferowej mieliźnie rodziło się, iż gorzej być musi. I tu stał się cud. Lazio odpaliło, nawet najwięksi wrogowie, którzy jeszcze szczerze nienawidzą prezydenta także jego wiernego giermka Igli Tare oraz dadzą temu dowód podczas ligowego meczu z Sassuolo na Stadio Olimpico, muszą przyznać, iż Lotito zrobił dobrze.

Naprawdę trudno zrozumieć zasady rządzące futbolem oraz pierwsze o tym, dlaczego raz jest lepiej, oraz raz zupełnie odwrotnie. Jednak płaci się, iż im łatwo, tym wcale. Reja zwyczajnie odkurzył swoich zawodników, z jakimi w historie natomiast nie tak odległej zbudował Lazio walczące o Ligę Mistrzów (bez powodzenia), a napisanych przez Petkovića: Diasa, Biavę, Ledesmę zaś oni przeprowadzili ten samochód. Powrócił do sprawdzonych schematów, uszczelnił obronę. W 2014 roku ubiegła gwardia Reji w 6 ligowych meczach zdobyła 12 punktów, straciła tylko 3 gole. Wprawdzie odpadła w Pucharze Włoch z Napoli, a na wynik (0:1) w Neapolu inaczej trzeba spojrzeć po tym, co na stadionie San Paolo niedawno spotkało Romę.

Claudio Ananiasz Lotito jeszcze raz wykazał się najmądrzejszy. Co spośród tego, skoro kibice Lazio tylko czekają, kiedy przestanie się na sekundę oraz zsunie okul

Możliwość komentowania jest wyłączona.