Co z tą formą Stocha?

sporty zimowe

Maciej Kot jest sceptyczny co do szans polskiej drużyny skoczków na medal w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w Falun. Nasz skoczek nie został przyłączony do kadry na pierwszą imprezę sezonu z względu bardzo małej dyspozycji. – Ten etap jest dla mnie stracony – mówi zawodnik w „Gazecie Wyborczej”.
398 artykułów w pełnym cyklu Pucharu Świata, 8. i 12. znaczenia w konkursach innych na igrzyskach olimpijskich w Soczi – po no pięknych zyskach w ubiegłym sezonie robiło się, iż w obecnym Maciej Kot doskoczy do czołówki zaś będzie walczył nawet o znaczenia na podwyższenie w danych zawodach. Nic spośród tego.
Istniejący sezon jest dla Kota fatalny. Do tej pory skoczek zdobył zaledwie 17 celów i nie odnalazł się w kadrze na kojarzące się mistrzostwa świata w Falun. Na łamach „Gazety Wyborczej” przyznaje, iż to miesiące są dla niego fatalne.
– Ten sezon jest dla mnie już niemal stracony. Nie istnieje praktycznie się z obecnym pogodzić. Sportowiec, który cały okres chodzi do przodu, sądzi, że wykonanie następnego etapu będzie dostępne. Ja wykonałem krok wstecz, co stanowi dla mnie nauką – mówi Kot.
22-latek nie jest optymistą co do szans reprezentacji Polaków na medal w konkursie drużynowym na MŚ. Jego przekonaniem jego dodatkowi koledzy, nie licząc Kamila Stocha, skaczą tak toż przeciętnie jak na startu sezonu.
– Kamil kacze doskonale, co zrozumiałe, ponieważ to zawodnik z absolutnego topu. Jednakże jego forma zakłamuje trochę sytuację w drużynie, ponieważ reszta skacze no tak samo gdy na początku sezonu – ocenia Kot.
– Nie narzeka racji, by obiecywać kibicom, iż drużyna powtórzy zysk z Val di Fiemme, gdzie byliśmy na 3. miejscu. Niestety istnieje więc rzeczywiście wykluczone, ale dziś nie ma racji, by wieszczyć walkę o podium – dodaje.
Macieja Kota żyć chyba obejrzymy w najkrótszych konkursach Pucharu Świata w Vikersund. Decyzją sztabu szkoleniowego polskiej reprezentacji poleci tam kadra B oraz jeden podopieczny Łukasza Kruczka, Piotr Żyła.

Możliwość komentowania jest wyłączona.