Darko Jevtić chcę grać z Lechem Poznań w Lidze Mistrzów

sport

Zatrzymanie Darko Jevticia toż kiedy na razie największy zysk transferowy Lecha Doświadczeń w ostatnim oknie transferowym. Młody pomocnik był właśnie wypożyczony do „Kolejorza” z FC Basel do końca sezonu, ale Szwajcarzy byliśmy obowiązek skrócić ten sezon już dziś. Od półtora tygodnia wiadomo, że nie skorzystali spośród ostatniego przywileju, oraz na zapach nie zaproponowali swojemu wychowankowi nowego kontraktu. Wówczas Lech Poznań błyskawicznie ogłosił podpisanie 3,5-letniej zgody z nowym reprezentantem szwajcarskiej młodzieżówki.

W dyskusji z „Pięknych Expressem” piłkarz podkreśla, że poznański klub zrobił dużo dobrze, by zamknąć go obok siebie. Nie bez zadania była również atmosfera na stadionie przy Bułgarskiej. Darko Jevtić mówi też o projektach na najdroższe miesiące: – Cel mamy pewien – mistrzostwo Polski również stanowię tutaj po to, żebym ten kierunek zrealizować. Mam okazję, że będę mocno grał, dam drużynie forma plus będą ostatniego całe efekty. Oczywiście, że chcę wygrać w Lidze Mistrzów, ale żeby naprawdę się stało, musimy najpierw wygrać naszą ligę.

Co do dalszych projektów i piłkarskich marzeń, to Darko Jevtić po raz kolejny wspomina, iż zależał w przyszłości wygrać w niemieckiej Bundeslidze lub ekstraklasie Hiszpanii. Mówi też, iż ma na zlecenie do seniorskiej kadry Szwajcarii. – W grupach młodzieżowych tak mi szło, strzelałem gole, miałem asysty. Godzina na drugi etap – przypomina. W reprezentacji do lat 21 obecny lechita zagrał dziesięć razy, wygrał w nich pięć bramek, a barwy Helwetów reprezentował na wszystkich młodzieżowych szczeblach, począwszy od kadry U-15.

Zawodnik Lecha Poznań przypomina, iż mimo to jeszcze może wykonywać w dorosłej reprezentacji Serbii. Z Bałkanów pochodzą ponieważ rodzice piłkarza, a on sam biegle mówi po serbsku. – W młodzieżowych drużynach pracowałeś dla Szwajcarii, ale Serbia to również kraj, który mam bardzo w centrum. Jeśli będę wymagał wybierać, więc nie będzie jasne – mówi Darko Jevtić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.