Fabian Drzyzga najlepszym siatkarzem w sezonie 2014/2015

siatkówka

Rozgrywki PlusLigi za nami, sezon 2014/2015 zostanie zapamiętany jak ten, w którym karty rozdawała Asseco Resovia Rzeszów. Tylko dlatego tytuł najlepszego zawodnika minionych gier nie mógł trafić nigdzie indziej. Zdaniem ekspertów „Sportu” oraz Eurosport.Onet.pl najbardziej zarobił na niego rozgrywający Fabian Drzyzga, mistrz świata 2014, kluczowa rola nowo mianowanych mistrzów Polski. Wybór najodpowiedniejszego zawodnika PlusLigi w czasie 2014/2015 był niezmiernie jednomyślny. Dziennikarze „Sportu” i Eurosport.Onet.pl wskazali Fabiana Drzyzgę, który poprowadził Asseco Resovię do mistrzostwa Polski i do końca Ligi Mistrzów. Głównym konkurentem Drzyzgi był Mateusz Mika, lecz w finale rozgrywek kolega z grupy narodowej zdecydowanie górował nad Miką, jaki tym jednocześnie został pokonany. Drzyzga perfekcyjnie rozegrał pierwszy etap finałów, Asseco Resovia rozbiła Lotos Trefl we naturalnej hali (3:0), i nasz rozgrywający został wybrany MVP zawodów. W Lidze Mistrzów postawę Polaka doceniono nagrodą najlepszego rozgrywającego turnieju Final Four, podobne wyróżnienie Drzyzga osiągnął w finale Pucharu Polski 2015.
„Najlepszy okres w jego pracy. Na boisku był się prawdziwym przywódcą swojego zespołu i świetnie stawiał jego grą” – napisał o Drzyzdze Jakub Bochenek z dziennika „Sport”. Takich myśli było niezmiernie dobrze, a większość fachowców podkreślała, że Polska siatkówka zyskała gracza wysokiej jakości, z rodzajem i dużym sercem do gry. Paweł Zagumny wreszcie doczekał się godnego następcy w kadrze narodowej, a Asseco Resovia mogła mieć korzyści ze ogromnej postawy swojego rozgrywającego.
Fabian Drzyzga po wywalczeniu mistrzostwa świata z kadrą Polski pokazał, że wielki poziom gry stanowi w stanie utrzymać nie tylko w kadrze narodowej. Zaufanie, jakim obdarzył go trener Stephane Antiga w kadrze, zaprocentowało i wykonało, że siatkarz Asseco Resovii Rzeszów wkroczył na kolejny poziom gry. Drzyzga zachwycał po MŚ ekspertów, rywali przyprawiał o złość, a tenże solidnie zapracował na korzystano pewnego z najodpowiedniejszych rozgrywających świata.
Co na to jedyny Fabian Drzyzga?
– Myślę, iż w zeszłym sezonie nasza drużyna, w porównaniu do ostatniego sezonu, dorosła. Dojrzaliśmy do osiągnięcia w PlusLidze, graliśmy wszyscy świetną siatkówkę. To pokazał ostatni mecz finałów, gdy pierwsza szósta grała słabsze spotkanie, z ławki wchodzili rezerwowi i pociągnęli nas do osiągnięcia. To dało nam tytuł, taką kropkę nad „oraz” w pełnym okresie. Pracownik tej drużyny w stu procentach to tylko taki dobry skład – skromnie przyznał mistrz Krajowy oraz klubowy wicemistrz Europy 2015.Asseco Resovia wykazała się zdecydowanie najlepszą ekipą sezonu zasadniczego PlusLigi, wygrała w efekcie Ligi Mistrzów. W play-off PlusLigi drużyna z Rzeszowa nie przegrała ani jednego spotkania, po drodze odprawiając Cerrad Czarnych Radom (3:2, 3:0), Jastrzębski Węgiel (3:1, 3:1, 3:1) oraz Lotos Trefl Gdańsk (3:0, 3:2, 3:1)

– To tak nasz kolektyw. Niestety było nikogo, kto się obrażał, że nie gra. Każdy ciężko działał oraz potrzebował udowodnić trenerowi, że jest przydatny. Takie mecze, jak nawet też w rezultacie, pokazują, iż to służy skutek. Mieli wysoki poziom gry poprzez wszystek sezon. Swoja możliwości leży w drużynie, te rozgrywki dobitnie pokazały, co więc mówi – z dumą powiedział Drzyzga.

Fabian Drzyzga był mózgiem Asseco Resovii również jej ostatecznym siatkarzem w starych rozgrywkach. Świetne mecze w PlusLidze, wspaniała funkcjonuje w Lidze Mistrzów, zawsze równy, wysoki poziom. Tytuł MVP sezonu 2014/2015 nie mógł dojść w kolejne ręce.

– Mistrzostwo świata wiele dało nie tylko mi, ale wszystkiej swej czternastce. Na pewno wzrosła nasza pewność siebie a na że tworzymy w sobie przekonanie, iż trudno trenując oraz utrzymując dobrą treść w drużynie, możemy zajść tak daleko. Właściwie było w zeszłym roku w kadr Polski, mieliśmy wspólny charakter oraz do niego zależeli. Tak samo istniałoby w Rzeszowie. Efekty przyszły, i my pamiętamy, że osobami nie da się zwyciężać. Toż stanowi siatkówka, firmy muszą dokładnie być na treningach, ale jeszcze poza nimi. My całą polską ekipą jesteśmy razem poza wysiłkami oraz meczami, nie posiada żadnych „kwasów” a to widać na parkiecie – zdradził sekret wyników w ubiegłych miesiącach Fabian Drzyzga.

Teraz nasz mistrz odpoczywa po trudach sezonu klubowego, a już niebawem pojawi się na połączeniu kadr Polski dodatkowo będzie wraz z partnerami z kadry pracował na olimpijski awans oraz pierwsze pomieszczenia w mistrzostwach Europy oraz Lidze Światowej.

– Mamy chwilę przerwy, oraz później do pracy (śmiech). Ja stawię się na zgrupowaniu 17 maja. Nie umieszczam, że zasłużyliśmy na chwilę ciszy oraz czas świętowania. Co będzie działo się później? Zobaczymy – przyznał rozgrywający Biało-Czerwonych.Trener Stephane Antiga wskazał Fabiana Drzyzgę i Mateusza Mikę jako rodzaj dla młodszych kolegów z kadry. Obaj w sezonie 2014 najpierw wywalczyli sobie stanowisko w magazynie reprezentacji, a później bronili się kluczowymi rolami w grupie mistrzów świata.

– Trzeba się przyzwyczaić, iż będzie płakało także będzie źle. To trzeba jednak przezwyciężyć, bo robimy ze specjalistami najwyższej grupy również to powoduje się nam rozwijać, podnosić poziom. Ciężka praca daje sukcesy, więc to wszystko znów przed nami. Stephane nam zaufał, napisałem na nas, a ja jemu a Philippe’owi Blainowi stanowię niezmiernie przyjemny za cały ci rok. Dziękuję im zbyt to, co dla mnie zrobili, kiedy we mnie zaufali również kiedy na mnie postawili. Miałem skuteczniejsze i niższe momenty, a całą drużyną wspólnie podnieśliśmy nasz poziom. Tacy zawodnicy jak Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Paweł Zagumny – oni ludzie dali nam pewność w ostatnie, iż potrafimy zostać mistrzami świata oraz toż się udało – zakończył Fabian Drzyzga.

Możliwość komentowania jest wyłączona.