Finał Światowej Ligi w 2015 roku być może w Polsce?

siatkówka

Brazylia chce zwolnić z formie finałów Ligi Światowej w 2015 roku – informuje „Przegląd Sportowy”. Przejąć turniej gotowi są „Biało-czerwoni”. – Jesteśmy gotowi przejąć turniej i dać go na wielkim stopniu – mówi Andrzej Lemek, sekretarz cały Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Brazylijska siatkówka jest bardzo niebezpieczny okres. W tą sobotę światowa federacja (FIVB) nałożyła surowe kary na trenera tamtejszej reprezentacji Bernardo Rezende natomiast jego podopiecznych za zachowanie podczas tegorocznych mistrzostw świata.

Rezende został rozwiązany na 10 oficjalnych spotkań i ukarany grzywną w wysokości 2 tysięcy dolarów. Libero Mario Junior nie zagra w sześciu najbliższych spotkaniach reprezentacji, a kapitan, Murilo Endres, w samym. (Więcej TUTAJ)

Ponadto tamtejsza prokuratura wszczęła śledztwo ws. korupcji w kontakcie piłki siatkowej. Wtedy nie koniec. Brazylijscy działacze podjęli opinię o rezygnacji z agencji przyszłorocznych finałów Ligi Światowej, jakie tworzyły odbyć się w Rio de Janeiro. To metoda protestu dot. niesprawiedliwych ich zdaniem decyzji FIVB.

Według „Przeglądu Sportowego” do interpretacji mogą teraz wejść Polacy. Sekretarz cały Naszego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek przekonuje, że jesteśmy skłonni do przyjęcia turnieju.

– Zostało wystarczająco wiele czasu, by podjąć uchwałę o miejscu rozegrania zabawy i wszystko tak zrobić – mówi Lemek, który wobec aresztowania prezesa Mirosława P. oraz wiceprezesa Artura P. kieruje związkiem.

Sekretarz związku zdradza, iż już wcześniej ubiegaliśmy się o organizację Final Six w 2015 roku, jednak przegraliśmy z Brazylią. Wybrano „Canarinhos” ponieważ dla nich uważał zatem żyć główny sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Żadna decyzja dot. zmiany gospodarza turnieju finałowego Ligi Światowej dalej nie zapadła. – Wyglądamy na wzrost sytuacji. Informacja o rezygnacji Brazylii jest młoda. Nie jesteśmy nawet pewności, że się potwierdzi – kończy Lemek.

Nasza była do tej chwili trzy razy gospodarzem finału Ligi Światowej – w 2001, 2007 oraz 2011 roku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.