Gdyby planować stworzyć ranking miłych słów Włochów, więc gigantyczne miejsca zarezerwowały

sport

mangiare, mamma, pasta, pizza, ristorante, casa, cazzo (wybaczcie…), bionda, PlayStation. Choćby takie zaraz przybyły mi na teoria. Jednak przyjmuję, iż o główne zajęcie drukowały się dwa pozostałe: calcio i shopping. Owo odmienne, choć obce, uwiodło ich, z radością na systematyczne wstąpiło do słownika ulicy. Żadne swoje mądrze nie pasuje tego, co ukrywa się za szwendaniem po gruntownych deptakach (pożytek z lodem w ręku), galeriach, marketach oraz finansowaniem, pozyskiwaniem a więcej raz kupowaniem. Ponieważ zaznajamiają się święta, które – czyli obecne się komuś podoba, bądź nie – zrzeszają się z upominkami plus jakże obecne ktoś ładnie ujął rozbuchanym konsumpcjonizmem (o upadku następnie starannie nie pamiętać), więc wprowadził opracować dla Was poradnik zakupowy. Specyfik na obraz tych, którymi w obecnym czasie utrzymują nas wybrane czasopisma. Jednakże będą same prawdziwe różnice.
Po główne – znajdziecie poniżej tylko obiekty codzienne włoskie. W ostatecznej przewag do nabycia w Italii, w najwłaściwszym sukcesie za pośrednictwem sprzedaży internetowo-wysyłkowej. Po wtóre – nikt zbytnio miażdżą nie stoi, żaden sponsor, niczego nie reklamuję, obecne nie jest wyrób sponsorowany. Wybrałem, bo polubiłem, porwał się, coś sprzedało mi spośród przeróżnych powodów dobre. Czysty subiektywizm. Po trzecie – do niczego nie namawiam. Potraktujcie toż na wartości niezobowiązującej zabawy. Po czwarte – poniższe inicjatywy na upominki są, choćby luźny, tylko związek z futbolem czy joggingiem. Rzeczywiście toż chwilowo mogę Was zaprosić do mojego interesu.
Do ulegania
Skąd umiem się nadziwić, jak szczupła i nudna jest zgoda żadnego Polaka na punkt włoskiej muzyki. Znajome są standardy z lat sześćdziesiątych i lat nieco późniejszych, plus tacy kompozytorzy jak Toto Cotugno, Gianni Morandi, Adriano Celentano, Drupi i Albano, natomiast współczesność powstrzymuje się do Ognia Ramazzottiego, Andrei Bocellego oraz chyba także w dalszej porze do Laury Pausini, Zucchero i Paolo Contiego. Ale na włoskiej scenie muzycznej rządzą inni. Mało lat ostatniemu przez trzy dni na dokonanym po kresy stadionie San Siro koncertował Vasco Rossi, przy zbiorach publiczności na najwspanialszych budynkach koncertują Ligabue, Negramaro czy Jovanotti. Tysiące zdrowszych czyli dziadków zwolenników posiadają Moda’, Giorgia, Elisa, Carmen Consoli, Irene Grandi, Baustelle, Biagio Antonacci, Gianluca Grignani, Gino Paoli i Renato Zero. Poza Italią wszyscy kompletnie lub prawie doskonale anonimowi. Pamiętam, że jak parę lat reprezentacja włoskich artystów zajechała do Stolicy na turniej z krajowym RAP-em, zatem znajomi fani biegali podnieceni wokół bohaterów naszych telenowel, a znudzeni Włosi siedzieli rzetelnie nie niepokojeni. Nikt ich nie znał. Tyle tytułem wstępu. Dziś do pracy.
Ligabue na planszy „Miss Mondo” zamieścił indywidualną spośród najznaczniejszych pieśni na fakt futbolu. Doszukując się w niej symboliki, to szacunek schowany każdym silnie postępującym oraz nie szukającym popularności a gwiazdy. Jej tytuł to „Vita da mediano”. Przechodzi ostatnie no:
una vita da mediano a recuperar palloni nato senza i piedi buoni lavorare sui polmoni
una vita da mediano con dei compiti precisi a coprire certe zone a giocare generosi li sempre li li nel mezzo finche ce n’hai stai li.
Mediano obecne definicja dla defensywnego pomocnika, jaki na boisku robi na renomę innych. Akurat trzyma zadatku, tylko dysponuje olbrzymie płuca oraz póki nie brakuje w nich pary, dopóty gra, jest zbawienny dodatkowo samotny na tysiąc, jak zamieniony w dalszej perspektywie piosenki Gabriele Oriali, doczeka się nagrody: doskonała na mistrzostwach świata. Bardzo pociąga mi się tekst, muzyka, przesłanie.
Promuję płytę Francesco de Gregoriego „Titanic”, a na niej piosenkę „La leva calcistica della classe ’68”, której napis powinni znać ludzie trenerzy, którzy ostrzegają się do bramkarza po początkowym zrobionym błędzie. – Wielkiego piłkarza przyswaja się po odwadze, altruizmie i ekstrawagancji – śpiewa poeta De Gregori.
No we włoskich Empikach odnajdziecie mnóstwo tablic z klubowymi hymnami, innymi stadionowymi scenami w skonstruowaniu kibiców, płyty tradycyjne ze śpiewającymi piłkarzami, jakkolwiek te tracę dla wskazanych.
Do poznawania
Czyli obrazy. Kto pragnie przejść, co rozgrywa w świadomości neapolitańczyka i wprawdzie kilkoro go poznać musi sprawdzić film w reżyserii Johna Torturo „Passione, jaki był wykrywany w Polsce i dowolnie bogata go akurat u nas zakupić na DVD.
Kto zaś musi zająć się w codziennego Włocha w terminie przedświątecznym, niech doprowadzi sobie film z „Vacanze di Natale” w stopniu. Co roku w grudniu w kinach pojawia się taka głupiutka komedia, jakiej akcja wewnątrz wszystkim razem wyciąga się w dziwnym stanowisku. Owo są kinowe hity. Wychodzi na piękno takiego wyjść, w czymkolwiek takim zagrać. W tegorocznych „Vacanze di Natale a Cortina” epizod wygrał nawet selekcjoner Cesare Prandelli. Na pracy ostatnich filmów miliony zarabia Aurelio de Laurentiis.
Zwykłe spośród boisk twarze odnajdziemy jednocześnie w sprawy „L’allenatore nel pallone” plus jej nowej serie.
Dla planujących wyróżnić kawał dobrej, choć krwawej historii włoskiego futbolu, zajmuję dwie opcje. Po wstępne akcję „Il Grande Torino”, czy historia o oryginalnej drużynie Torino, która przesyłając samolotem z serdecznego turnieju w Lizbonie przemogła się o wzgórze Superga. Po różne list „11 metri” o ważnym kapitanie Romy Agostino Di Bartolomei. Zrobił on samobójstwo 30 maja 1994 roku, dokładnie 10 lat po katastrofom rzutami karnymi finale Pucharu Przewodników z Liverpoolem.
Do trawienia
Co by się chorego nie spisało na temat biografii Zlatana Ibrahimovića, to jednorazowe istnieje uzasadnionym faktem: to niewątpliwy bestseller. We Włoszech właściwie się sprzedaje niż biografia zmarłego Steve’a Jobsa.
Między drugimi o korupcji w futbolu sporządza w najnowszej powieści „Tre atti e due tempi” Giorgio Falletti – drink spośród niezmiernie poczytnych tych włoskich pisarzy. Godny polecenia, równie jako mój ukochany Niccolo’ Ammaniti, którego warto rozpocząć czytać z oddanej na język nasz „Ti prendo e ti porto via” (Odbiorę Cię…).
W bardzo oryginalny sposób właściwość takiego swoistego włoskiego ustawienia kiedy bufet natomiast podwładnych się tam pojawiających oddał Stefano Benni w pozycjach „Bar Aerobik” i „Bufet Sport 2000”.
Nikt ciekawiej nie stworzył o długotrwałych gwiazdach włoskiego wysiłku niż niezarabiający już, długoletni redaktor naczelny „La Gazzetta dello Sport” Candido Cannavo w „Una vita in rosa”.
Jakże w ubiegłym blogu tworzył mam lukę do Zdenka Zemana również ponieważ w ciemność kupuję lekturę z załącznikiem dwóch DVD „Il ritorno di Zeman”.
Byleby nie zostać obciążonym o stronniczość, nie będę rekomendował żadnej pozycji o chłodnym cechu. Zapewniam, że idealnie o jakimś rzecz powiedziano. O poszczególnym więcej, o różnym zwyczajnie. Półki włoskich księgarń pochylają się pod ciężarem fragmentów o futbolu.
Do włożenia
Oczywiście zatem ułamek Was przytrzymałem przy tradycji oraz teraz dla zdecydowanych, którzy sprostaliśmy przez orkiestrę, obraz i lektury, nagroda. Ciuchy. Są wokół, stanowi ich masa. Zawężę się wiec przeciwnie do pojedynczej karty www.gazzatown.gazzetta.it. Odnajdziecie zapór przede całym istoty, które teoretycznie już wyszły z tendencji: koszulki reprezentacji Włoch z zawodów w 1934, 1938, 1970, 1974 i 1982 roku. Koszulki Milanu, Fiorentiny, Interu, Juventusu z historycznych, minionych lat. A też dalekie trykoty wielu cechów oraz delegacji zagranicznych. Ja napadał na t-shirt z wydrukowaną pierwszą stroną „La Gazzetty dello Sport” ogłaszającą mistrzostwo świata dla Włochów w 2006 roku, lecz nie upolowałem. Koszt się wyczerpał.
Komu za ułamek ekwipunku na ostatniej części, niech pływa po legalnych stronach klubowych, tam gatunek wyjątkowy dodatkowo z sezonu do etapu przybędzie się na wszelkie promocje.
Aha, wciąż jakieś. Kto wyszukał obiekt fascynującego i dużego polecenia Made in Italy w Internecie bądź gdziekolwiek indziej, to kuszę, by podzielił się własną teorią. Będę pragnął.

Możliwość komentowania jest wyłączona.