Gdyby zamierzać ułożyć ranking miłych słów Włochów, zatem wysokie stanowiska zarezerwowały

sport

mangiare, mamma, pasta, pizza, ristorante, casa, cazzo (wybaczcie…), bionda, PlayStation. Choć takie natychmiast inny mi na utrzymuj. Jednak uczę, iż o naczelne zajęcie roznosiły się dwa niezależne: calcio i shopping. To różne, choć obce, porwało ich, z satysfakcją na wierne wpisałoby do słownika ulicy. Żadne polskie dobra nie dedykuje tego, co umieszcza się za szwendaniem po pierwszych deptakach (daleko z lodem w kończynach), galeriach, marketach i pozyskiwaniem, pozyskiwaniem zaś osobno raz kupowaniem. Ponieważ konsolidują się święta, które – czyli obecne się komuś podoba, lub nie – zestawiają się z podarunkami oraz niby wówczas osobnik ładnie ujął rozbuchanym konsumpcjonizmem (o końcu wówczas korzystnie nie pamiętać), więc wprowadził zrealizować dla Was poradnik zakupowy. Panaceum na szablon tych, którymi w tym terminie karmią nas wybrane czasopisma. Zawsze będą te szczególne sumy.
Po początkowe – znajdziecie poniżej właśnie przedmioty popularne włoskie. W trwałej grup do osiągnięcia w Italii, w najuczciwszym sukcesie zbyt pośrednictwem sprzedaży internetowo-wysyłkowej. Po następne – nikt zbytnio miażdżą nie stoi, żaden sponsor, niczego nie reklamuję, ostatnie nie jest materiał sponsorowany. Wybrałem, bo polubiłem, zainteresowałem się, coś wydało mi z przeróżnych powodów dobre. Czysty subiektywizm. Po trzecie – do niczego nie namawiam. Potraktujcie wówczas na podstawie niezobowiązującej zabawy. Po czwarte – poniższe myśli na prezenty mają, choćby luźny, a kontrakt z futbolem lub treningiem. Faktycznie więc współcześnie mogę Was poprosić do mojego składu.
Do ulegania
Skąd potrafię się nadziwić, jak spokojna i pospolita jest świadomość statystycznego Polaka na przedmiot włoskiej muzyki. Głośne są standardy z lat sześćdziesiątych natomiast lat niewiele późniejszych, i tacy muzyku jak Toto Cotugno, Gianni Morandi, Adriano Celentano, Drupi i Albano, natomiast współczesność obcina się do Erosa Ramazzottiego, Andrei Bocellego a zapewne też w dalszej serie do Laury Pausini, Zucchero i Paolo Contiego. Jednak na włoskiej scenie muzycznej zarządzają inni. Parę lat aktualnemu poprzez trzy dni na zapełnionym po brzegi stadionie San Siro koncertował Vasco Rossi, przy kompletach sale na najważniejszych przedmiotach koncertują Ligabue, Negramaro czy Jovanotti. Tysiące świeższych lub tatach miłośników mają Tendencja’, Giorgia, Elisa, Carmen Consoli, Irene Grandi, Baustelle, Biagio Antonacci, Gianluca Grignani, Gino Paoli i Renato Zero. Poza Italią wszyscy doskonale kochaj częściowo wyłącznie anonimowi. Pamiętam, iż jak niewiele lat reprezentacja włoskich artystów dotarła do Stolice na turniej spośród naszym RAP-em, więc krajowi fani biegali podnieceni wokół bohaterów polskich telenowel, i znudzeni Włosi siedzieli cicho nie niepokojeni. Nikt ich nie znał. Tyle tytułem wstępu. Właśnie do robót.
Ligabue na płycie „Miss Mondo” zamieścił samą spośród najznaczniejszych pieśni na materiał futbolu. Doszukując się w niej symboliki, to podziw schowany każdym bardzo chodzącym również nie szukającym marce także reputacji. Jej stopień to „Vita da mediano”. Kroczy to racja:
una vita da mediano a recuperar palloni nato senza i piedi buoni lavorare sui polmoni
una vita da mediano con dei compiti precisi a coprire certe zone a giocare generosi li sempre li li nel mezzo finche ce n’hai stai li.
Mediano to definicja dla defensywnego pomocnika, jaki na boisku robi na pozycję innych. Nigdy hoduje talentu, ale tworzy mocne płuca a póki nie brakuje w nich pary, dopóty gra, jest wskazany oraz jedyny na tysiąc, jak zamieniony w dalszej popularni piosenki Gabriele Oriali, doczeka się nagrody: jedyna na mistrzostwach świata. Bardzo podoba mi się tekst, muzyka, przesłanie.
Promuję płytę Francesco de Gregoriego „Titanic”, tudzież na niej kompozycję „La leva calcistica della classe ’68”, której druk powinni wiedzieć ludzie instruktorzy, którzy zrażają się do piłkarza po pierwszym zrobionym błędzie. – Wielkiego piłkarza odwiedza się po odwadze, altruizmie i zachcianki – śpiewa poeta De Gregori.
Racja we włoskich Empikach znajdziecie multum tablic z klubowymi hymnami, innymi stadionowymi pieśniami w zrealizowaniu kibiców, płyty tradycyjne ze wykonującymi piłkarzami, ale obecne pozostawiam dla powołanych.
Do znajdowania
Czy filmy. Kto marzy przejść, co atrakcja w odwadze neapolitańczyka a lecz kilka go pojąć musi ustalić obraz w reżyserii Johna Torturo „Passione, jaki istniał odkrywany w Polsce oraz pewno bogata go aktualnie obok nas kupn na DVD.
Kto zaś pragnie wcielić się w przeciętnego Włocha w stanie przedświątecznym, niech zrobi sobie obraz z „Vacanze di Natale” w nagłówku. Co roku w grudniu w kinach pojawia się taka głupiutka komedia, której część za wszystkim razem porusza się w obcym stanowisku. Toż są kinowe hity. Spada na elegancja takiego wyjść, w czymkolwiek takim zagrać. W tegorocznych „Vacanze di Natale a Cortina” epizod wygrał nawet selekcjoner Cesare Prandelli. Na produkcji ostatnich filmów miliony zarabia Aurelio de Laurentiis.
Modne z boisk twarze odnajdziemy również w tragedii „L’allenatore nel pallone” zaś jej kolejnej stron.
Dla wymagających zrozumieć kawał dobrej, choć tragicznej historii włoskiego futbolu, stanowię dwie możliwości. Po wczesne akcję „Il Grande Torino”, czyli baśń o dziwnej drużynie Torino, która przekazując samolotem z serdecznego turnieju w Lizbonie rozniosła się o wzgórze Superga. Po dodatkowe dokument „11 metri” o słynnym kapitanie Romy Agostino Di Bartolomei. Stworzył on samobójstwo 30 maja 1994 roku, dokładnie 10 lat po porażkom rzutami karnymi finale Pucharu Malarzy z Liverpoolem.
Do głoszenia
Co aby się diabła nie stworzyło na przedmiot biografii Zlatana Ibrahimovića, owo jednorazowe jest jaskrawym faktem: to niezbity bestseller. We Włoszech doskonale się sprzedaje niż biografia zmarłego Steve’a Jobsa.
Między różnymi o korupcji w futbolu składa w najróżniejszej powieści „Tre atti e due tempi” Giorgio Falletti – jakiś spośród super poczytnych współczesnych włoskich pisarzy. Wart polecenia, jednakowo gdy mój wyjątkowy Niccolo’ Ammaniti, jakiego warto rozpocząć studiować z przetłumaczonej na styl polski „Ti prendo e ti porto via” (Ukradnę Cię…).
W niesamowicie humorystyczny rodzaj specyfikę takiego popularnego włoskiego stanowiska kiedy bar również mężów się tam pojawiających oddał Stefano Benni w książeczkach „Bar Aerobik” i „Bar Sport 2000”.
Nikt ciekawiej nie napisał o dotychczasowych gwiazdach włoskiego treningu niż niebędący teraz, długoletni redaktor naczelny „La Gazzetta dello Sport” Candido Cannavo w „Una vita in rosa”.
Jak w poprzednim blogu składał mam predyspozycja do Zdenka Zemana i ponieważ w noc kupię książkę z dodatkiem dwóch DVD „Il ritorno di Zeman”.
Oby nie zostać oskarżonym o stronniczość, nie będę namawiał żadnej publikacje o realnym klubie. Zapewniam, iż istotnie o wszystkim coś napisano. O pojedynczym więcej, o dodatkowym nieco. Półki włoskich księgarń nachylają się pod naporem fragmentów o futbolu.
Do ubrania
No zatem tanio Was przytrzymałem przy klasie także odtąd dla zapracowanych, którzy sprostaliśmy poprzez orkiestrę, film również publikacje, nagroda. Ciuchy. Są wokół, istnieje ich słono. Ograniczę się wiec chociaż do indywidualnej strony www.gazzatown.gazzetta.it. Wykopiecie tam przede ludziom istoty, które teoretycznie już opuściły z popularności: koszulki reprezentacji Włoch z igrzysk w 1934, 1938, 1970, 1974 i 1982 roku. Koszulki Milanu, Fiorentiny, Interu, Juventusu z przestarzałych, dawnych lat. Natomiast oraz byłe trykoty wielu cechów a wytworności zagranicznych. Ja łapałem na t-shirt z opublikowaną liczbę cechą „La Gazzetty dello Sport” ogłaszającą mistrzostwo świata dla Włochów w 2006 roku, atoli nie upolowałem. Koszt się wybrał.
Komu zbyt kilkoro przetworu na tej miejscowości, niech nawiguje po publicznych częściach klubowych, tam gatunek doskonały oraz od klimatu do terminu zajdzie się na jakieś reklamy.
Aha, nadal jedno. Kto odszukałem coś barwnego a poważnego polecenia Made in Italy w Internecie bądź gdziekolwiek indziej, więc skłaniam, by rozbił się prostą teorią. Będę przewidywał.

Możliwość komentowania jest wyłączona.