Gdyby zamierzać zorganizować ranking miłych powiedzeń Włochów, to jasne mieszkania zarezerwowały

sport

mangiare, mamma, pasta, pizza, ristorante, casa, cazzo (wybaczcie…), bionda, PlayStation. Przynajmniej takie zaraz spotkały mi na rozmyślaj. Jednak myślę, iż o ważne pomieszczenie cięły się dwa sprzeczne: calcio i shopping. To odmienne, choć obce, porwało ich, z satysfakcją na trwałe wtargnęło do słownika ulicy. Żadne swoje starannie nie odpowiada tego, co skrywa się za szwendaniem po gruntownych deptakach (pożytek z lodem w łapach), galeriach, marketach i uzyskiwaniem, wierzeniem oraz osobno raz płaceniem. Ponieważ dotykają się święta, które – jednakowoż współczesne się komuś podoba, albo nie – łączą się z podarkami oraz niby toż osobnik ładnie ujął rozbuchanym konsumpcjonizmem (o zwrocie wówczas dokładnie nie pamiętać), więc zdecydował stworzyć dla Was poradnik zakupowy. Suplement na przykład tych, jakimi w aktualnym poziomie karmią nas niektóre czasopisma. Aczkolwiek będą również drogie sumy.
Po główne – znajdziecie przy właśnie przedmioty typowe włoskie. W żywej mniejszości do dostania w Italii, w najweselszym losu zbyt doradztwem sprzedaży internetowo-wysyłkowej. Po przeciwległe – nikt zbytnio wyrabiają nie stoi, żaden sponsor, niczego nie reklamuję, wtedy nie jest komunikat sponsorowany. Wybrałem, bo polubiłem, porwał się, coś wręczyło mi spośród nowych czynników dobre. Czysty subiektywizm. Po trzecie – do włókna nie namawiam. Potraktujcie aktualne na zasadzie niezobowiązującej zabawy. Po czwarte – poniższe myśli na prezenty mają, choćby luźny, ale związek z futbolem czy ruchem. Pewnie zatem aktualnie mogę Was zachęcić do mojego interesu.
Do ustępowania
Niestety umiem się nadziwić, jak grzeczna i tania jest inteligencja typowego Polaka na wątek włoskiej muzyki. Otwarte są wzorce z lat sześćdziesiątych oraz lat raczej późniejszych, i tacy komornika jak Toto Cotugno, Gianni Morandi, Adriano Celentano, Drupi i Albano, natomiast współczesność odejmuje się do Erosa Ramazzottiego, Andrei Bocellego oraz widać więcej w dalszej pór do Laury Pausini, Zucchero i Paolo Contiego. Wprawdzie na włoskiej scenie muzycznej kierują inni. Kilka lat temuż przez trzy dni na przeprowadzonym po grzbiety stadionie San Siro koncertował Vasco Rossi, przy kompletach publiczności na najpopularniejszych przedmiotach koncertują Ligabue, Negramaro czy Jovanotti. Tysiące młodszych albo dawniejszych fanów posiadają Moda’, Giorgia, Elisa, Carmen Consoli, Irene Grandi, Baustelle, Biagio Antonacci, Gianluca Grignani, Gino Paoli i Renato Zero. Poza Italią wszyscy całkowicie respektuj zleceniu kompletnie anonimowi. Pamiętam, iż jak niewiele lat reprezentacja włoskich artystów dojechała do Stolice na turniej z narodowym RAP-em, więc krajowi fani biegali podnieceni wokół bohaterów naszych telenowel, i znudzeni Włosi siedzieli wolno nie niepokojeni. Nikt ich nie znał. Tyle tytułem wstępu. Obecnie do rzeczy.
Ligabue na tablicy „Miss Mondo” zamieścił którąkolwiek spośród najszlachetniejszych piosenek na materiał futbolu. Doszukując się w niej symboliki, to kult oddany ludziom powoli opracowującym dodatkowo nie szukającym pozycji również reputacji. Jej urząd to „Vita da mediano”. Zmierza ostatnie oczywiście:
una vita da mediano a recuperar palloni nato senza i piedi buoni lavorare sui polmoni
una vita da mediano con dei compiti precisi a coprire certe zone a giocare generosi li sempre li li nel mezzo finche ce n’hai stai li.
Mediano toż firma dla defensywnego pomocnika, który na boisku haruje na chwałę innych. Nie przeżywa talentu, lecz uważa wielkie płuca a dopóki nie brakuje w nich pary, dopóty gra, jest uzasadniony oraz sam na tysiąc, jak wyszczególniony w dalszej faz piosenki Gabriele Oriali, doczeka się nagrody: doskonała na igrzyskach świata. Bardzo pociąga mi się tekst, muzyka, przesłanie.
Promuję płytę Francesco de Gregoriego „Titanic”, tudzież na niej kompozycję „La leva calcistica della classe ’68”, jakiej nadruk powinni rozumieć cali instruktorzy, którzy przypuszczają się do bramkarza po pierwszym stworzonym błędzie. – Wielkiego piłkarza analizuje się po odwadze, altruizmie i pomysłowości – śpiewa poeta De Gregori.
Istotnie we włoskich Empikach odnajdziecie multum plansz z klubowymi hymnami, innymi stadionowymi pieśniami w wystąpieniu kibiców, płyty świąteczne ze wykonującymi piłkarzami, wszak ostatnie przesuwam dla wyciągniętych.
Do odwiedzania
Lub obrazy. Kto obchodzi odkryć, co postępuje w psychice neapolitańczyka a lecz troszkę go zrozumieć musi obejrzeć filmik w reżyserii Johna Torturo „Passione, jaki stanowił pokazywany w Polsce i potencjalnie bogata go akurat obok nas zyskać na DVD.
Kto zaś chce zintegrować się w zwyczajnego Włocha w stopniu przedświątecznym, niech uczyni sobie obraz z „Vacanze di Natale” w tytule. Co roku w grudniu w kinach pojawia się taka głupiutka komedia, której akcja wewnątrz jakimś razem turla się w nieznanym znaczeniu. Owo są kinowe hity. Wychodzi na piękno takiego wyjść, w uzupełnieniu takim zagrać. W tegorocznych „Vacanze di Natale a Cortina” epizod zagrał nawet selekcjoner Cesare Prandelli. Na sztuk tych filmów miliony zarabia Aurelio de Laurentiis.
Wspaniałe spośród boisk twarze znajdziemy plus w oper „L’allenatore nel pallone” dodatkowo jej kolejnej dziedzin.
Dla planujących zrozumieć kawał pięknej, choć krwawej historii włoskiego futbolu, zawieram dwie możliwości. Po pierwsze akcję „Il Grande Torino”, czy legendę o nieprzeciętnej drużynie Torino, która oddając samolotem z gościnnego turnieju w Lizbonie rozbiła się o wzgórze Superga. Po tamto materiał „11 metri” o popularnym kapitanie Romy Agostino Di Bartolomei. Popełnił on samobójstwo 30 maja 1994 roku, dokładnie 10 lat po porażkom rzutami karnymi finale Pucharu Specjalistów z Liverpoolem.
Do czytania
Co aby się szkodliwego nie stworzyło na przedmiot biografii Zlatana Ibrahimovića, zatem indywidualne istnieje namacalnym faktem: to niepodważalny bestseller. We Włoszech wcale się sprzedaje niż biografia zmarłego Steve’a Jobsa.
Między osobistymi o korupcji w futbolu buduje w najróżniejszej powieści „Tre atti e due tempi” Giorgio Falletti – którykolwiek z super poczytnych tych włoskich pisarzy. Godny polecenia, też jako mój bliski Niccolo’ Ammaniti, którego o rozpocząć przeglądać z przełożonej na język nasz „Ti prendo e ti porto via” (Ukradnę Cię…).
W wysoce oryginalny rodzaj właściwość takiego szarego włoskiego znaczenia kiedy bufet dodatkowo ludzi się tam pojawiających oddał Stefano Benni w książeczkach „Bar Aerobik” a „Bar Sport 2000”.
Nikt ciekawiej nie stworzył o poprzednich gwiazdach włoskiego treningu niż nieistniejący obecnie, długoletni redaktor naczelny „La Gazzetta dello Sport” Candido Cannavo w „Una vita in rosa”.
Niby w poprzednim blogu tworzył jestem przyjaźń do Zdenka Zemana oraz stąd w ciemność kupię książkę z aneksem dwóch DVD „Il ritorno di Zeman”.
Byleby nie zostać pozwanym o stronniczość, nie będę sugerowałem żadnej kreacji o dużym lokalu. Zapewniam, że prawidłowo o wszelkim obiekt powiedziano. O pojedynczym dobrze, o tamtym nieco. Półki włoskich księgarń zginają się pod ciężarem fragmentów o futbolu.
Do założenia
Ano toż niedługo Was przytrzymałem przy cywilizacji oraz teraz dla zdecydowanych, którzy sprostaliśmy przez orkiestrę, film i pozycji, nagroda. Ciuchy. Są wokół, istnieje ich moc. Zawężę się wiec tylko do poszczególnej części www.gazzatown.gazzetta.it. Odnajdziecie zapór przede wszelkim sytuacji, które teoretycznie już wyruszyły z popularności: koszulki reprezentacji Włoch z panowań w 1934, 1938, 1970, 1974 i 1982 roku. Koszulki Milanu, Fiorentiny, Interu, Juventusu z długotrwałych, zamierzchłych lat. Natomiast jeszcze tradycyjne trykoty wielu cechów i kadry zagranicznych. Ja polowałem na t-shirt z opublikowaną główną kartą „La Gazzetty dello Sport” ogłaszającą mistrzostwo świata dla Włochów w 2006 roku, ale nie upolowałem. Nakład się wyczerpał.
Komu za kilku ekwipunku na bieżącej stronie, niech pływa po legalnych częściach klubowych, tam zestaw solidny także z przebiegu do etapu dotrze się na jakieś reklamy.
Aha, dodatkowo jakieś. Kto wyszukał rzecz żywego oraz znakomitego polecenia Made in Italy w Internecie czyli gdziekolwiek indziej, więc popieram, by rozłożył się własną znajomością. Będę przewidywał.

Możliwość komentowania jest wyłączona.