Gortat-biegam i nikt mnie nie widzi

Niektóre rzeczy już po prostu nie tworzą na moją korzyść. Biegam po 30 minut w poszczególną a nową ścianę i czuję się czasem niewidzialny – powiedział Gortat przed poniedziałkowym meczem. W dwóch tych spotkaniach polski środkowy rzucił razem tylko sześć artykułów.
Jesteśmy tylko za półmetkiem sezonu regularnego NBA, a Marcin Gortat rozegrał już 16 meczów, w jakich rzucił tanio niż dziesięć punktów. Poprzez wszystek poprzedni czas trzymał ich zupełnie tylko 17.
Polski środkowy stanowi w trakcie znacznie opłacalnego momentu w obronie, ale w ataku jest zawsze dopiero czwartą drogą na parkiecie za Johnem Wallem, Bradleyem Bealem i Nene. Już od przeszło dwóch miesięcy Gortat występuje w kratkę.
– To żaden sekret, iż działam poniżej moich oczekiwań. Czuję się trochę …zagubiony na boisku. To żaden sekret. Koniec końców, muszę po prostu zacząć działać lepiej – powiedział dziennikarzom „The Washington Post”.

Gortat wypowiedział te słowa dzień po przegranym meczu z Toronto Raptors (116:120). Zagrał w nim jedynie przez 24 minuty i z połowy trzeciej tercji nie wszedł obecnie na parkiet. Po raz pierwszy z 10 listopada 2012 roku Gortat nie rzucił żadnego kosza z zabawy a korzystał tylko 2 artykuły i dwie zbiórki na koncie.

– Rozmawiałem z trenerem o moich kłopotach, rozmawiałem z Nene i więcej z niewielu innymi graczami. Więc nie tak, że jestem wygodny, nie pracuję ciężko czy skrywam jakieś zatajone kontuzje. Wszystko dobrze. Po prostu mi nie idzie. Chciałbym znów rzucić 20 punktów lub zaliczyć tyle zbiórek, tylko po prostu jedno sprawy mi dziś nie wychodzą – mówił po meczu.

W poniedziałek istniałoby przecież niewiele lepiej, choć przed meczem Gortat ściął irokeza i zapowiedział na Twitterze „nowe otwarcie”. Gortat wykonywałeś przez tylko 23 minuty porażki z Charlotte Hornets (88:92) dodatkowo w tym terminie trafił 2/6 obrazów z muzyki, zdobywając cztery punkty.

W między czasie pojawiły się myśli o tym, iż powodem słabszej gry Gortata (zaliczał średnio tylko 10.4 punktów, 7.8 zbiórek oraz 1.1 bloku w styczniu) może istnieć kontrakt na 60 mln dolarów, który podpisał przed sezonem. Niektórzy kibice występują mu, iż spoczął na laurach.

– Że ktoś ma, iż nie oddaję koszykówce tyle samo serca co wcześniej, to potrafię się tylko roześmiać. Jestem zgromadzony na zabawie tak jak byłem, pracuję z taką tąż działalnością i zaangażowaniem. Po prostu mi właśnie nie idzie.

Wszystko to dzieje się w czasie, w którym Gortat mógłby wyrobić sobie na stanowisko wśród rezerwowych w Konkursu Gwiazd. Możliwości na ostatnie wywindował znacznie wysoki wynik Gortata w głosowaniu oraz 4. miejsce, jakie zajął wśród skrzydłowych i centrów Konferencji Wschodniej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.