Honda poprawia silnik przed testem w Barcelonie

f1

Honda, która od najbliższego sezonu Formuły 1 będzie dostawcą jednostek napędowych dla ekipy McLarena zapewniła, że wejdzie do indywidualnego silnika V6 Turbo szereg modyfikacji przed kolejnymi testami założonymi w Barcelonie.Podczas miejsc w Jerez stajnia z Woking czerpiąca z japońskiego motoru borykała się ze konkretnymi problemami technicznymi i zaliczyła przez cztery dni zaledwie 79 okrążeń. Dla porównania, lider tego zestawienia, czyli drużyna Mercedesa odnotowała ponad 500 kółek.Szef działu sportów motorowych Hondy, Yasuhiso Arai zadeklarował jednak rozwiązanie ważnych tematów oraz zbudowanie na 19 lutego, a a na pierwszy dzień testów w Barcelonie, dużo lepszego pakietu.

– Podczas tego tygodnia mieliśmy wielu problemów, ale rozwiążemy je przed nowymi zmaganiami w Barcelonie i wrócimy do własnej karierze. Nowy silnik będzie efektywniejszy, ponieważ mamy go krok po kroku. Niektóre stronie będą obecnie w swojej ostatecznej wersji, jednak na chyba nie wszystkie – przyznał Japończyk.

– Cały czas testujemy takie aspekty tej sztuki oraz gotową decyzję dotyczącą ich listy zatwierdzimy przed wyścigiem w Melbourne. Warto zaznaczyć, że do ostatniej chwile z silnikiem nie było wszelkiego wielkiego problemu – zakończył Arai.

Możliwość komentowania jest wyłączona.