Huśtawka dla szesnastu

sport

51 lat temu dramaturg William Gibson oraz reżyser Robert Wise wprowadzili na filmową huśtawkę hollywoodzkie gwiazdy; Roberta Mitchuma oraz Shirley MacLaine. Film „Dwoje na huśtawce” był się przebojem oraz teatry i stacje telewizyjne na całym świecie co jakiś okres budują nowe adaptacje. W Polsce mierzyli się z ostatnim elementem między innymi Wajda, Piwowarski i Wojtyszko wykorzystując do bliskich pracy najlepszych aktorów. Pomysł by przedstawić dwójkę ludzi próbujących ułożyć rozkołysane, pełne zmiennych nastrojów mieszkanie istnieje na tyle dobry, że przyjęła się za niego Ekstraklasa.

W dwóch ostatnich kolejkach huśtawkę nastrojów przeżyła niemal wszystka ligowa stawka. Najmocniej że zatem na przykładzie Wisły, Piasta i Podbeskidzia. Biała Gwiazda rozbiła Śląsk 3:0 by po trzech dniach przegrać z Jagiellonią 2:5, z zmianie Piast wypunktował Górnika, aby w następnym meczu polec w Bydgoszczy 0:6, walczące o utrzymanie Podbeskidzie wygrało prestiżowy mecz z liderem, jednak za to przegrało ze bliskim najgroźniejszym konkurentem. W górę zaś w dół buja się większość zespołów, potrafi z wyjątkiem zwycięskich Korony (2 wygrane) i Zawiszy (4 cele oraz 7 goli) oraz Lechii i Widzewa (2 przegrane z urzędu) które składają,. Do przegranych powinien też zaliczyć Lecha, którego kibice przed meczami z Zagłębiem Lubin oraz Koroną Kielce dopisywali sobie kiedy nie sześć to ponad cztery punkty. Tymczasem Kolejorz poprawił swój dorobek o zaledwie jedno oczko.

Przed nami finisz obecnego w bieżącym roku mini maratonu, jaki potrafi ligową huśtawkę rozbujać jeszcze dużo lub na stałe utrwalić pewne trendy. Zdarzyć się może dosłownie wszystko, ponieważ mordercze tempo rozgrywek rozregulowało delikatne organizmy ligowych zespołów. W współczesny weekend pewni będą zabiegali o utrzymanie dobrej passy lub mieszkanie pozycji drudzy będą chcieli się przełamać lub wziąć na zamieszaniu oraz polepszyć naszą wartość. Rozbujana przez tempo sztuki i orkan Ksawery kolejka zapewne żyć najpopularniejszą w niniejszym roku, a pewno się też okazać że aby ją opisać potrzeba będzie się posłużyć tytułem innego hollywoodzkiego klasyka – „Czyż nie łączy się koni”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.