Jak bliźnięta

sport

Giorgio Chiellini i Sulley Muntari: tacy podobni oraz właściwie od siebie nowi. Pierwszy to spory przegrany, drugi – wielki wygrany włosko-hiszpańskiego dwumeczu. Dwie potężne lokomotywy parowe w dwóch kolejnych wieczorach z Ligą Mistrzów odjechały w dość różnych kierunkach. Muntari bez przeszkód, cały godzina na świeżym świetle dotarł do sensu oraz jednak na bank tworzył być opóźniony, to przyjechał na czas. Za toż na ulicy Chielliniego stanowiący kłopot ze wzrokiem dróżnik nie zamknął szlabanu, spowodował wypadek i go wykoleił. W ostatnim występowała różnica.

Podobieństwa patrzę w sposobu gry. Włoch oraz Ghańczyk są dla mnie piłkarzami trochę trudnymi oraz zagadkowymi. Na salonach piłkarskich, na których przecież z powodzeniem zaczynają się od lat, jakby tacy chwila Dyzmowaci. Czasami jestem poczucie nie pasujący do większych sfer. Nie przedstawiający tejże ogłady oraz bez klasycznego wychowania piłkarskiego. Trochę kwadratowi oraz kanciaści. Kiedy przyjmują piłkę, wówczas nie wiadomo, czy już im nie odskoczy i nie będą chronili się przed utratą desperackim wślizgiem, a jak wślizgiem, to faulem, oraz jak faulem to stroną. Jeżeli podają, zatem w taki jakiś drewniany sposób, cały chwila w strachu, żeby nie kopnąć za bardzo, w aut, w trybuny. Dla nich piłka jednak jest za niewielka. Kopnąć na 50 metrów, więc jako dla przyszłych na 10. Mogliby występować piłką lekarską.

Wymagał być daleko poznany. Nie twierdzę ich zbyt słabych piłkarzy, jacy w lokalach, w których są czy byli, odnaleźli się nie wiadomo dlaczego. Broń Boże! Chcę tylko powiedzieć, że pochodzą jakby z drugiej fabryki. W której producent bardziej dał się do silnika (serce, charakter) niż do wykończenia i elementu (wrażenie artystyczne).

Nie planuję też pastwić się nad Chiellinim po jednym na pół nieudanym, na pół pechowym meczu. Nadal mam go za dużo łatwego obrońcę. A jeżeli ja otrzymałbym pytanie: który z przyjaciół w Serie Zaś stanowi najpopularniejszym twardzielem, to odpowiedziałbym jak 44 procent ankietowanych w dobrze już znanej sondzie nazwanej spowiedzią Serie A, iż Chiellini. Nosi on mnóstwo zalet, tylko także nasze wady.

Chielliniego nie lubią. Napastnicy na boisku oraz kibice na trybunach, oczywiście poza trybunami Areny Juve. Win istnieje trochę. Sam cały kolej na boisku sieje burzę, i kiedy w niego piorun trafi, to udaje strasznie pokrzywdzonego. Nie podoba się to, że funkcjonuje bez pardonu, fauluje, oraz za chwilę z uśmiechem na ustach przeprasza oraz pyta poszkodowanego, czy wszystko w układu (to trąci hipokryzją). Nie podoba się to, że najszerzej rozwija i bardzo podnosi ręce. Zabawa w obronie Chielliniego rękami, jest oczywiście jedno istotna jak nogami. Ręce pracują równie mocno, w niektórych sytuacjach szybko niż nogi.

Szefem sędziów UEFA jest Pierluigi Collina. Oraz tak sobie myślę, iż być prawdopodobnie mówił z Manuelem Grafe przed jego wylotem do Madrytu, dał porad i dał uwagę na parę boiskowych niuansów, aby do minimum zminimalizować ryzyko spalenia się Niemca w tak istotnym meczu. Grafe na Santiago Bernabeu był jednak potwierdzić trafność wyboru, za który dobrze odpowiadał Collina.

Zatem łysy szef do niego zadzwonił a jego model mógł brzmieć następująco: – Słuchaj, Manuel miej określone uważanie na rzeczy w gospodarstwu karnym. Pamiętasz, w starym sezonie Celtic zgłaszał pretensje, przysłał nawet dossier do UEFA ze skargą, iż obrońcy Juventusu uprawiają zapasy we swym polu karnym. Stale łapią, obłapiają, trzymają. Ok, trudno się było spośród ostatnim nie zgodzić, faule były. Nigdzie pewno tak się nie łapie jak w Kolekcje A. Tam koszulki muszą być zorganizowane z najmocniejszych materiałów. Dobra, do sprawy. Protest wpłynął, jednak wtedy ponad istniał tylko Celtic. Nie było to wielkiego halo, ale gdy to jedno przytrafiło się Realowi także to nadal na jego stadionie, i Hiszpanie zaczęli by lamentować, to bez echa by wówczas nie przeszło. Mielibyśmy urwanie głowy. Pamiętasz, jak Barcelona narzekała na wygląd murawy na San Siro? Też słała protesty, urządziła medialny spektakl, kiedy zatem znacznie została pokrzywdzona. W UEFIE musieliśmy więc przycisnąć i Milan, oraz Inter, żeby wzięli się do rzeczy. Dostali namiary, do której jednostki korzystają się zwrócić, zielone światło z nas i po kilku miesiącach murawa stara jak spod igły. No, to słuchaj patrz na ręce. Poza tym znasz co robić. Wierzę w ciebie.

Tak i Niemiec popatrzył uważnie jak nigdy. Zobaczył dużo niż dało się zobaczyć. Przedobrzył. A Włosi oraz przede wszystkim Chiellini na Santiago Bernabeu zapłacili za swoją firmę. Złą reputację, z którą Collina w Europie chce dążyć i żąda ją poprawić. Jestem mało pewny, iż w Kolekcje A ani faul Chielliniego na karnego, ani na czerwoną kartkę nie zostałyby nawet odgwizdane, i co tylko ukarane. Chyba że wcześniej z wytycznymi do Rizzolego, Tagliavento oraz wyjątkowych zadzwoniłby sam Collina, na którego nazwisko – od niesławnego meczu na wodzie w 2000 roku – w Turynie reagują alergicznie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.