Janowicz i jego radosne marzenia

21-letni Jerzy Janowicz, ustala na indywidualną pociechę półfinał prestiżowego turnieju tenisowego w Paryżu. 91-letni Bohdan Tomaszewski – oceniając w Polsacie Sport – wykrzyknął na tył transmisji: „Ileż istnieje tam tych marzeń w obecnej rozrywki”. Cóż za coś fraza, jakaż zasada w bieżącym daniu wypowiedzianym poprzez legendę – w chwili triumfu młodego Polaka.

Wcale się wziął Janowicz? Z skłonności! Rodzice rozgrywali w siatkówkę. Ojciec Jerzy Janowicz senior po pracy siatkarskiej zaczął namiętnie przedstawiać w tenisa. I zaszczepił tę najdroższą synowi. Jerzy Janowicz junior opowiada, że regularne treningi zaczął, kiedy był pięć lat. Jednak wspomina, iż latałbyś po korcie z rakietą już wcześniej, ale nie potrafił dojść w piłkę. Bohdan Tomaszewski od dziesiątków lat urządza turnieje na Warszawiance, gdzie przenosi się przegląd zdolnej młodzieży. Po drinkom z nich, kilka lat temu, zachwycony siłą uderzenia młodego Janowicza, popełnił temu chłopakowi: „Tylko celuj w kort”. Trafia coraz dużo!
Siła serwisu Polaka jest oryginalna. Forhend jest niesamowity, i i bekhend przyzwoity. Skróty po prostu bajkowe. Rok 2011 skończył na 221. stanowisku w porządku ATP. Teraz przebojem wdarł się do podstawowej pięćdziesiątki. W Paryżu kolejno pokonał 19. w porządku, Niemca Philippa Kohlschreibera, 15. Chorwata Marina Cilica, 3. Szkota Andy’ego Murray’a oraz 9. Janko Tipsarevica, żeby w finale zmierzyć się z 5. Hiszpanem Davidem Ferrerem.
Dziś każdy szuka przyczyn sukcesu Janowicza. Odpowiem dalej jak ostatnie realne – więc wszystko z skłonności. Rodzice ulokowali naszą ukochana, z oraz sposoby finansowe, żebym mu się udało. Niedawno pragnął się zawierać z dowolnym groszem, prowadząc na chellenger’y, w jakich starał się mozolnie ciułać zakłady w rankingu ATP. Sam Janowicz uwielbiając tenis, liczył w siebie. To spowodowało już obecnie niesamowity efekt.
Przeraża mnie arogancja decydentów w Lokalnym Związku Tenisa. Niedawno nasłuchałem się, jak tam się dzieje również przeanalizował, iż Nasz Związek Piłki Nożnej zarabia na uwagę – ze jakichkolwiek sił. Ale warto przyjrzeć się a własnym klubom sportowym, w których jest pełno ciepłych posadek. Ojciec Janowicza wyraża w samym z problemów: „PZT mógł choćby zatrudnić eksperta od rozpoczęcia ogólnorozwojowego – w kraju łódzko-warszawskim, ponieważ tu najbardziej aby się przydał”. Nie prowadzi, że ale dla chłopca – komunikuje a o innych talentach. Ciekawe, co sądzili sobie najwyżsi w PZT, gdy Janowicz istniał na dwusetnym miejscu w rankingu ATP. Pewnie zastanawialiście, że przepadnie, zamiast ulokować w trenera dla niego – również mało kolejnych chłopaków. Przerażające! Powtórzę jeszcze raz – przerażające!
Na styk warto podjąć, że pomagał mu Prokom, w ramach narodowego planu sportowego. Działała mu marka PBG, ale upadła. Carbo-Koks opłaca trenera, Fina Kima Tiilikainena. A Peugeot Nordyński użycza samochód. Nie rzadko podaję tych, którzy uwierzyli – bez żadnej gwarancji – iż ten dzieciak może trochę wyrażać w powszechnym tenisie. Ojciec w „Rejestrze Sportowym” podkreśla: „Jesteśmy im głęboko ładni. Tenis to trwała walka. Minister Mucha informuje, jak projektuje wspierać talenty, jakie pokażą się na zawodach za szesnaście lat, i my korzystamy gotowego sportowca, jakiego ważna wysłać do początku”. Minister Joanna Mucha – cóż, nie zależy mi się o niej gadać… Chociaż pojedyncze zdanie – teraz może zerwie się z zaleceniami a pewnie nawet jedną pomoc zaoferuje. W darmowej chwili od zwalniania kolejnych szefów Polskiego Centrum Sportu. Taka to rzeczywistość naszego sportu, gdzie na powodzenie nie brakuje pracowników z złością. Takich jak Jerzy Janowicz junior także jego ojcowie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.