Jans-Ignacik odpadła już w ćwierć finale debla – Australian Open

tenis

Klaudia Jans-Ignacik oraz słoweńska tenisistka Andreja Klepac przegrały z Yung-Jan Chan z Tajwanu oraz Chinką Jie Zheng 1:6, 2:6 w ćwierćfinale Australian Open. Mimo wtorkowej porażki 30-letnia Polka otrzymała w Melbourne swój najlepszy wielkoszlemowy efekt w deblu.
Chan oraz Zheng, które chodzą w Melbourne z punktem 14., nie dały we wtorek rywalkom szans. Jans-Ignacik oraz Klepac w dwóch wcześniejszych meczach uporały się z rozstawionymi duetami. W następnej rundzie wyeliminowały Hiszpanki Garbine Muguruzę oraz Carlę Suarez Navarro, turniejowe „szóstki”, natomiast w następnej fazie żyjące z „dziewiątką” Czeszki Andreę Hlavackovą oraz Lucie Hradecką.
30-letnia tenisistka z Warszawy przed tegoroczną edycją Australian Open mogła się pochwalić przyjściem do 1/8 finału debla w Znacznym Szlemie (US Open 2008, w parze z Alicją Rosolską). Istnieje jeszcze finalistką gry mieszanej French Open sprzed trzech lat. Wówczas jej ślubnym był Meksykanin Santiago Gonzalez.
Jans-Ignacik była świeżą reprezentantką Polski w walk seniorskiej poruszającej się właśnie na Melbourne Park. W poniedziałek występ – na 1/8 finału – zakończyła rozstawiona z punktem szóstym Agnieszka Radwańska. Wcześniej wyeliminowani zostali pozostali singliści i zawodnicy zgłoszeni do walki podwójnej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.