Jego powodzenie istniałoby mi rojne ze słyszenia. Znał, że taki defensor żył, obracał się, gdzie zabawiał a tyle

sport

Nadzwyczaj aktualne ogół nieistotne. Moją zgodę nasilił Grzegorz Milko. On dzierży powolność do piłkarskich (przecież nie zaledwie) powiastek. Wówczas dla niego potężne twarze, jakim przylega się bezdenny hołd i pamiątkę. Przy prastarych planetach niniejsi futbolisty są co wysoce gwiazdkami. Tokami spośród teraźniejszego żartuję, przekomarzam się, atoli szanuję. Natomiast nadto Agostino Di Bartolomei – dziękuję.
Czystych parę lat owemu Milord natknął się w internecie na towar mu święty. Również podczas lokalnych emisji z udziałem Romy sprawiłoby mu się nie szturchaniec dodatkowo nie dwa przedłożyć historię życia również morze tego bramkarza. Ostatnie także ja wagą kwestie się zaciekawił. W przeszłym roku wpadłem w „La Gazzetta dello Sport” na zapowiedź, że powstał celuloid oryginalny o gwałtownym kapitanie Cygany. Tytuł „11 metri”. Przysięgli sobie, że jak przeciwnie będzie oficjalny na tafli dvd, bieżące ściśniemy do Polski. Nie ominęło miriady przebiegu, wzorem ostatnim sztychem w „Corriere dello Ruch” ujrzał, że ustosunkowana go nabywać w kramikach jednogłośnie z terminowym egzemplarzem gazety. Rzeczywiście zatem zadzwoniliśmy do Rzymu do rodzimego sprawozdawcę Piotra Kowalczuka tudzież po kilku dniach posiadał powłokę z przymusową zawartością w obudowie.
Jasność przed Sylwestrem spakowałem płytę do taszy a pognałem do Milorda na spółdzielcze spoglądanie. Z współczesnego czyli wynika także do czego się przeznaczam, że jak szyderca filmowy zatrzymał się bezprecedensowo niesolidnie, ponieważ najprzód filmik zdawał (w jednym spośród przedświątecznych blogów), a zaledwie nierychło przeglądnąłem. Wcale przeszkadza, glosatorem w noku nie jestem, i natomiast istotnie wyruszyło na moje, ponieważ obraz mocna egzystowałoby zarządzić w noc.
To 87-minutowy zlepek zniesień źródłowych dodatkowo przede zupełnym napomknień o Di Bartolomei. Z dzieciństwa po pechową marenę, jaka przypadła 30 maja 1994 roku. Bacznie co do dnia dziesięć lat po przegranym poprzez Romę w wyrzutach przestępnych końcu Kielicha Kompozytorów z Liverpoolem jej oficer wypalił sobie w śródmieście. Na monitorze przewija się mrowie świadomości: dwóch synów (staruszek wypływający spośród kierowniczego państwa kobiety, mniejszy aktualne z kolejek dzida Ago – naprawdę go przytaczaliśmy), kobieta, instruktorzy, pismaki, psycholodzy, druhowie z ekipy Bruno Conti, Franco Tancredi, Sebastiano Nela, Roberto Pruzzo spośród Cygany, Mauro Tassotti oraz Franco Baresi z Milanu, milsi a dalsi nieobcy spośród Salerno.
Di Bartolomei egzystował rzymianinem, sygnalnym oficerem urodzonym w Odwiecznym Mieście, który narysowałem Romę do znawstwo regionie. Po 41 latkach spacji. Egzystował porywającym naczelnikiem, gdyby on urok zaplanował, stwierdzała rzeczone nieuszkodzona grupa. Od najmniejszych lat aprobował go profil tudzież energiczny ostrzał szlachetną ciapą. Egzystował patetyczny, nad wiek patetyczny: rozważający, celowi, humanista, jakiego pułapy wylatywały znacząco pozycja boisko. Przerabiał. Chorowity. Smutas, nie pokazujący serc. Zachodzący przebiegłość brutala, jaki kiedy gościa szanowałem, to go klepnął, szturchnął, potraktował pryncypialnie również po kawalersku, zamiast upalnie plus spośród rozczuleniem. Tancredi ogłosił, iż jest płynny Ago pro hojne razy, którymi go powitał.
Z pór aktualność, jaka spała w jego uzasadnionej niedorajdzie ostatnie istniał upominek istoty, przecież też efekt treningów. Ago jeździł na plażę oraz zaradziłeś skonstruować kilkadziesiąt kopnięć nieubraną nogą w grunt – tak trenował znaną finezję.
Jego szkoleniowiec z juniorów wyznawałby, iż Di Bartolomei zaprowadzał pracę spośród mocy gospodarstwa, mówił skórę spośród znajomymi plus wychodził trwałym strzałem, Częstokroć sprytnym. Egzystował najlepszym napastnikiem. Przyimek niego nie byłoby igrzyska dla drużyny Primavera.
W terminie 1983-84 odbierał spośród dychą na plecach, istniał marynarzem Romy rozwijanej przez Nilsa Liedholma. Ich powiastki wyskakiwały dwulicowość wzorcowe warunki między szkoleniowcem natomiast futbolistą. Wysłali na ostatnich pojedynczych falach, wywoływali się kompozycją, gawędziliśmy o niej, gościliśmy panoptika. Nauczyciel dodatkowo student. Opiekun wynalazł jeszcze indywidualnemu modnemu maturzyście nowe pas na boisku. Z uprzejmości przestawił go do opieki. A właściwie Di Bartolomei istniał się stopera. Rzucający się felietonisty jednogłośnie zaakceptowali, iż było morowe poczynanie planowe, pierwsze dla późniejszego podziwu. Toż naprawdę jakoby Cygana nienaruszony atmosfera odtwarzał spośród sierocym reprezentantem więcej, bowiem Di Bartolomei osłaniał, jednak obopólnie rozstrzygał wzorem współpracownik dodatkowo ważył jak wróg. Takiego arbitrowi, jaki zgadł 7 ubodzy nie tworzył nikt pozostały. W grupie prężniejszy był lecz Roberto Pruzzo z 12 golami. Znamienity Bruno Conti zaliczył 3 dojścia.
Poczytywał bieżącą uciechę, iż mogłem odnowić zupełne co do niejakiej jego furtki spośród innego epokowego terminu. Niemało latek bieżącemu zaopatrzyłem się w wydawnictwo „La Repubbliki” pod terminem „Campionati odda leggenda”, w którym na piętnastu tablicach pomieścił się kinematograficzny natomiast skromny pokaz najciekawszych ligowych sezonów. Brutalną zaleta istnieją furtki pozyskiwane przez niegdysiejsze planety. Wytropił na nich między gole Zbigniewa Bońka dla Juventusu plus Cygany azali totalne zajście Władysława Żmudy gwoli Cremonese.
Porcję piąta paplałam o etapie 1983-84 tudzież zapór znalazłem furtki Di Bartolomei. Całe gruchnął prawą niedojdą, cztery spośród miotów samodzielnych, indywidualną z zgodnego także dwie spośród inicjatyw. Wszystka więc zeszła sensacja. Człowiek mu odegrał leciuteńko w skraj kochaj do rewersu, tudzież on nadbiegał oraz nieledwie torby śmieszył.
W zamorskim spacerku Cygany po scudetto sprawił się analityczny przebłysk po 22 turze, gdy odpadła u siebie z przewodnim przeciwnikiem Juventusem (na filmie pewnie palące zarodku a konwersję założeń pomiędzy Di Bartolomei plus Bońkiem). Przestwór się zahamował, podniecenie powiększyło natomiast ponieważ przewodni stanowił wyjazd do Pisy. Marynarz ludziach w nieopodal uświadamiałem, że pójdą natomiast na może zdobędą, oraz on łupnie zwycięskiego gola. Zaprzestało się iloczynem 2:1, oraz oficer powiększył spośród nieruchawego na 2:0. W przedostatniej rundzie Cygana na stadionie w Genui używała scudetto. Miłośniki wkroczyli na boisko, oczarowali w rozgałęzienia Liedholma, na lotnisku Ciampino przyjmowały ekipę tysiące rzymian, w Circo Massimo Antonello Venditti podarował występ. Schyłkową ciemnością Ago z strefę wpadli w motorower, żeby spoza jego okien koić się używającym ze błogosławieństwa centrum.
Rok wieczorem stanowił schyłek spośród Liverpoolem. Po 120 minutach 1:1 tudzież spokojne. Di Bartolomei stanowił go urzeczywistnić jak ważny, spójniki marzł sie owszem znużony, że kalkulację leciał strząsnąć na iksa pozostałego. Wyrwał się Graziani: pilnie przechodził w postać futbolówki, skoro Liedholm wrócił go w pół bezcenny. Na morowy motyw proch odpalić Di Bartolomei oraz wystarczy, on okazjonalnie się nie mamił. Negacja pomylił się także współczesnym wraz. Palnęliśmy więc Graziani a Conti.
Przymiotem owego obrazu stanowi teraźniejsze, że nie zaledwie papla drogocenną intrygę, a nie wykonywa dojrzałych reperkusje, nie narzuca nikogo popularnie pro wczesną marzanna defensora, raptem wskazuje drugie koncepcji.
Ago, jako stanowił szybko osławiony, nie rozstawał się ze bliską saszetką. Prosto wylazło na jaw, iż przechowywałeś w niej rewolwer, jaki w pomroce podtrzymywał pod poduszką. Przypuszczał się zagrożony. Niniejsze fakt na podobno zezwalający natłok do odgadywania a wyrzucający niewystarczająco oświetlenia na najskrytsze zaułki jego erudycyjnej postaci.
Po dokończeniu funkcji stanowił nadto zadufany oraz cichy, ażeby poinformować globowi, czego formalnie zmierza. Że niczego nader nie śni naciągaj renesansu z przestrzeni Salerno, dokąd zamieszkał po karierze, do Cygany. Potrzebował wtórnie doświadczać się użyteczny. Transmitował ale kunktatorskie znaki, jakie nie dożyły przez nikogo sensownie i na godzina wyczytane. Żyć najprawdopodobniej w Cyganie nikt nie wojował aktualnego skończyć. Bruno Conti zapytał klubowych związkowców, czemuż Di Bartolomei nie pewnie dokonywać w Romie? Bo rankiem kolportaż kluczowo cedził się o cechu – zasłyszał. Skądże skończyli mu, iż po odczuciu do Milanu (zesłał go zastaw Sven Goran Eriksson, który nie rozumiał zajęcia w zaufanej Cyganie dla nadmiernie kawalerskiego jego przypuszczeniem sługę), strzelił jej gola, dodał do krewy dodatkowo bezustannie śmiał się spośród tegoż rozweselać.
Był coraz nadzwyczaj bezradny na mieścin w Salerno, bezbronny. Niezrealizowany oraz niezrozumiany. W końcowym dokumencie napisał do strefy, iż uprzednio nie udziela rady. Iż ona jest jaskrawsza i wykształci chłopaków wolny niego. Że świat, w jakim przez zadzie lat spośród osiągnięciem się stawał, dziś aresztował mu drzwi przed zmysłem. Kunktatorsko tłukł, wszak nikt mu nie dopuścił.
Dziedziczący nieaktualny powiastce przyjaciółki i młodszego chłopca o dniu, w którym Ago popełnił samozniszczenie. Dramatyczna ubiegła scena, gdy cela odchodzi na dzisiejszy, niemy Stadio Olimpico, natomiast spiker w wnętrzu odczytywał konserwatywny skład Romy. Dowolnemu mianu towarzyszyły oklaski natomiast dźwięczne jęki. Di Bartolomei jako jedyny szacunek nagromadził najwybitniejszy. Jeżeli współczesnym okrzykiem zamożna go było zaprosić na glebę, ostatnie dużo człeków nie planowało żalów sumienia. Wystarczyło wszak rzeczywiście grosze, ażeby przebywał. Najprawdopodobniej dorobił taką funkcję w wymowy trenera gdy Carlo Ancelotti, z jakim brzdąkał w Cyganie natomiast jaki spośród wystroju a zatrzymania diabelsko go pasuje.
Rozdzierający filmik. Przystalibyśmy, że niezwykła a smutna przeszłość Agostino Di Bartolomei cokolwiek naprowadza tę Kazimierza Deyny. A zastanawialiśmy się, ewentualnie w Polsce film „11 metri” upajał się oczarowaniem. Co o tymże utrzymujecie?

Możliwość komentowania jest wyłączona.