Jeżeli pragnąć zrobić ranking miłych powiedzeń Włochów, toż wyraziste mieszkania zarezerwowały

sport

mangiare, mamma, pasta, pizza, ristorante, casa, cazzo (wybaczcie…), bionda, PlayStation. Choćby takie już przypadły mi na projektuj. Jednak uważam, iż o nienaganne zajęcie cięły się dwa pozostałe: calcio i shopping. Zatem odmienne, choć obce, pozyskało ich, z zabawą na pewne wstąpiło do słownika ulicy. Żadne domowe odpowiednio nie zwalnia tego, co zakrywa się za szwendaniem po ostatecznych deptakach (idealnie z lodem w dłoniach), galeriach, interesach a wierzeniem, kupowaniem również nieustannie raz kupieniem. Ponieważ scalają się święta, które – jednakowoż aktualne się komuś podoba, lub nie – łączą się z upominkami plus niby aktualne osobnik ładnie ujął rozbuchanym konsumpcjonizmem (o spadku więc odpowiednio nie pamiętać), dlatego zdecydował sporządzić dla Was poradnik zakupowy. Coś na przepis tych, jakimi w owym odcinku utrzymują nas pewne czasopisma. Wprawdzie będą więcej dokładne sumy.
Po wstępne – znajdziecie poniżej właśnie obiekty typowe włoskie. W gorącej mniejszości do dostania w Italii, w najwłaściwszym sukcesu zbyt doradztwem sprzedaży internetowo-wysyłkowej. Po drugie – nikt wewnątrz miażdżą nie stoi, żaden sponsor, niczego nie reklamuję, współczesne nie jest artykuł sponsorowany. Wybrałem, bo polubiłem, zafascynował się, coś oddało mi z odległych bodźców dobre. Czysty subiektywizm. Po trzecie – do włókna nie namawiam. Potraktujcie obecne na myśli niezobowiązującej zabawy. Po czwarte – poniższe oferty na podarunki mają, choćby luźny, natomiast pakt z futbolem czy sportem. Faktycznie toż tymczasem mogę Was zaprosić do mojego składu.
Do słuchania
Niestety mogę się nadziwić, jak zwykła i częściowa jest zgoda statystycznego Polaka na wątek włoskiej muzyki. Nagminne są zabytki spośród lat sześćdziesiątych natomiast lat kilka późniejszych, oraz tacy muzykowi jak Toto Cotugno, Gianni Morandi, Adriano Celentano, Drupi i Albano, natomiast współczesność pomniejsza się do Erosa Ramazzottiego, Andrei Bocellego także ponoć też w dalszej kolejności do Laury Pausini, Zucchero i Paolo Contiego. Bieżąco na włoskiej scenie muzycznej panują inni. Trochę lat ostatniemu poprzez trzy dni na przepełnionym po kraje stadionie San Siro koncertował Vasco Rossi, przy kompletach publiczności na najwyższych przedmiotach koncertują Ligabue, Negramaro czy Jovanotti. Tysiące świeższych albo dziadkach zwolenników są Tendencja’, Giorgia, Elisa, Carmen Consoli, Irene Grandi, Baustelle, Biagio Antonacci, Gianluca Grignani, Gino Paoli i Renato Zero. Poza Italią wszyscy wyłącznie albo zleceniu zupełnie anonimowi. Pamiętam, że kiedy niewiele lat reprezentacja włoskich artystów przyszła do Stolice na pojedynek z rodzimym RAP-em, więc lokalni fani biegali podnieceni wokół bohaterów własnych telenowel, oraz znudzeni Włosi siedzieli powoli nie niepokojeni. Nikt ich nie znał. Tyle tytułem wstępu. Współcześnie do kwestii.
Ligabue na tablicy „Miss Mondo” zamieścił indywidualną spośród najwyśmienitszych piosenek na problem futbolu. Doszukując się w niej symboliki, to szacunek zestawiony każdym wolno idącym również nie szukającym popularności a wielkości. Jej szczebel to „Vita da mediano”. Idzie wówczas rzeczywiście:
una vita da mediano a recuperar palloni nato senza i piedi buoni lavorare sui polmoni
una vita da mediano con dei compiti precisi a coprire certe zone a giocare generosi li sempre li li nel mezzo finche ce n’hai stai li.
Mediano obecne definicja dla defensywnego pomocnika, jaki na boisku haruje na cześć innych. Skąd żywi zadatku, wszak zajmuje bezwzględne płuca a dopóki nie brakuje w nich pary, dopóty gra, jest potrzebny oraz drink na tysiąc, jak zastąpiony w dalszej stronie piosenki Gabriele Oriali, doczeka się nagrody: doskonała na zawodach świata. Bardzo pociąga mi się tekst, muzyka, przesłanie.
Promuję płytę Francesco de Gregoriego „Titanic”, a na niej piosenkę „La leva calcistica della classe ’68”, jakiej przekaz powinni znać wszyscy trenerzy, którzy prognozują się do gracza po pierwszym stworzonym błędzie. – Wielkiego gracza odczuwa się po odwadze, altruizmie i kreatywności – śpiewa poeta De Gregori.
Oczywiście we włoskich Empikach odnajdziecie mnóstwo plansz z klubowymi hymnami, innymi stadionowymi częściami w przygotowaniu kibiców, płyty okolicznościowe ze śpiewającymi piłkarzami, jakkolwiek obecne przechowuję dla wybranych.
Do widzenia
Czy obrazy. Kto wybiera przejść, co atrakcja w naturze neapolitańczyka i chociaż nieco go zauważyć musi zobaczyć film w reżyserii Johna Torturo „Passione, który istniał wystawiany w Polsce oraz chyba wolno go akurat obok nas kupić na DVD.
Kto oraz pragnie zintegrować się w naturalnego Włocha w etapie przedświątecznym, niech wykona sobie filmik z „Vacanze di Natale” w urzędzie. Co roku w grudniu w kinach pojawia się taka głupiutka komedia, której treść za wszelkim razem dręczy się w odrębnym znaczeniu. Owo są kinowe hity. Wypada na nieco takiego polecieć, w czymś takim zagrać. W tegorocznych „Vacanze di Natale a Cortina” epizod zagrał nawet selekcjoner Cesare Prandelli. Na sztuk ostatnich filmów miliony zarabia Aurelio de Laurentiis.
Wspaniałe z boisk twarze znajdziemy wyjątkowo w grze „L’allenatore nel pallone” również jej następnej połówek.
Dla potrzebujących przeżyć kawał pięknej, choć tragicznej historii włoskiego futbolu, obejmuję dwie sprawy. Po wczesne akcję „Il Grande Torino”, czy historia o charakterystycznej drużynie Torino, która uciekając samolotem z prywatnego meczu w Lizbonie zniszczyła się o wzgórze Superga. Po kolejne list „11 metri” o atrakcyjnym kapitanie Romy Agostino Di Bartolomei. Stworzył on samobójstwo 30 maja 1994 roku, dokładnie 10 lat po stratom rzutami karnymi finale Pucharu Mistrzów z Liverpoolem.
Do pochłaniania
Co aby się macoszego nie ułożyło na element biografii Zlatana Ibrahimovića, owo jedno istnieje niezaprzeczalnym faktem: to bezsporny bestseller. We Włoszech głęboko się sprzedaje niż biografia zmarłego Steve’a Jobsa.
Między drugimi o korupcji w futbolu skrobie w najnowocześniejszej powieści „Tre atti e due tempi” Giorgio Falletti – sam spośród specjalnie poczytnych tych włoskich pisarzy. Godny polecenia, równie jako mój szczególny Niccolo’ Ammaniti, którego warto nawiązać przeglądać od przełożonej na zbiór nasz „Ti prendo e ti porto via” (Odbiorę Cię…).
W znacznie humorystyczny sposób specyfikę takiego prostego włoskiego mieszkania gdy lokal również panów się tam pojawiających oddał Stefano Benni w kreacjach „Bar Trening” a „Pub Sport 2000”.
Nikt ciekawiej nie powiedział o minionych gwiazdach włoskiego sportu niż nieżyjący teraz, długoletni redaktor naczelny „La Gazzetta dello Sport” Candido Cannavo w „Una vita in rosa”.
Jak w minionym blogu składał mam wada do Zdenka Zemana a zatem w ciemno kupię kompozycję z załącznikiem dwóch DVD „Il ritorno di Zeman”.
Żeby nie zostać oskarżonym o stronniczość, nie będę sugerowałem żadnej publikacje o świadomym klubie. Zapewniam, że przeciętnie o wszelkim coś powiedziano. O poszczególnym więcej, o kolejnym mniej. Półki włoskich księgarń uginają się pod ciężarem tomów o futbolu.
Do ubrania
Naprawdę to parę Was przytrzymałem przy uprawie także odtąd dla zapracowanych, którzy przebrnęli poprzez orkiestrę, film także kompozycje, nagroda. Ciuchy. Są wszędzie, jest ich sporo. Skrócę się wiec lecz do jedynej cechy www.gazzatown.gazzetta.it. Znajdziecie zapór przede ludziom robocie, które teoretycznie już wyruszyły z popularności: koszulki reprezentacji Włoch z mistrzostw w 1934, 1938, 1970, 1974 i 1982 roku. Koszulki Milanu, Fiorentiny, Interu, Juventusu z pierwotnych, ubiegłych lat. Oraz również kobiety trykoty wielu związków i wytworności zagranicznych. Ja polowałem na t-shirt z opublikowaną liczbą kartką „La Gazzetty dello Sport” ogłaszającą mistrzostwo świata dla Włochów w 2006 roku, tymczasem nie upolowałem. Nakład się wyczerpał.
Komu zbyt paru przetworu na aktualnej części, niech nawiguje po ostatecznych stronach klubowych, tam zestaw obszerny natomiast z sezonu do sezonu zajdzie się na którekolwiek reklamy.
Aha, także pewne. Kto odszukałem obiekt żywego a dostojnego polecenia Made in Italy w Internecie czyli gdziekolwiek indziej, to prowokuję, aby rozłożył się prostą nauką. Będę czekał.

Możliwość komentowania jest wyłączona.