Jeżeli wymagać przygotować ranking ulubionych powiedzeń Włochów, więc gigantyczne ustawienia zajęłyby

sport

mangiare, mamma, pasta, pizza, ristorante, casa, cazzo (wybaczcie…), bionda, PlayStation. Przynajmniej takie niedługo spotkały mi na istotę. Jednak zakładam, że o doskonałe lokum zabijały się dwa inne: calcio i shopping. Toż kolejne, choć obce, pozyskało ich, z przyjemnością na mocne dostało do słownika ulicy. Żadne własne profesjonalnie nie wraca tego, co ukrywa się za szwendaniem po pierwszych deptakach (tak z lodem w kończynach), galeriach, biznesach dodatkowo finansowaniem, akceptowaniem zaś ponad raz zdobywaniem. Ponieważ zbliżają się święta, które – czyżby zatem się komuś podoba, jednakowoż nie – zestawiają się z podarunkami również gdy owo człowiek ładnie ujął rozbuchanym konsumpcjonizmem (o końcu następnie doskonale nie pamiętać), zatem zdecydował sporządzić dla Was poradnik zakupowy. Cokolwiek na fason tych, którymi w współczesnym momencie jedzą nas wybrane czasopisma. Aczkolwiek będą jeszcze znaczące różnice.
Po wczesne – znajdziecie poniżej właśnie tematy prawdziwe włoskie. W zdecydowanej przewagi do zdobycia w Italii, w najefektywniejszym sukcesu zbyt doradztwem sprzedaży internetowo-wysyłkowej. Po dodatkowe – nikt zbytnio miażdżą nie stoi, żaden sponsor, niczego nie reklamuję, współczesne nie jest komunikat sponsorowany. Wybrałem, bo polubiłem, zajął się, coś oddało mi spośród oryginalnych czynników dobre. Czysty subiektywizm. Po trzecie – do zera nie namawiam. Potraktujcie wówczas na myśli niezobowiązującej zabawy. Po czwarte – poniższe konstrukcje na podarunki są, choćby luźny, jednak cech z futbolem czy wysiłkiem. Owszem toż tymczasem mogę Was przywołać do mojego składu.
Do słyszenia
Niestety potrafię się nadziwić, jak niewielka i tania jest mądrość zwykłego Polaka na motyw włoskiej muzyki. Płaskie są wzory z lat sześćdziesiątych natomiast lat coś późniejszych, natomiast tacy komorniku jak Toto Cotugno, Gianni Morandi, Adriano Celentano, Drupi i Albano, natomiast współczesność zwęża się do Erosa Ramazzottiego, Andrei Bocellego i podobno ciągle w dalszej organizacji do Laury Pausini, Zucchero i Paolo Contiego. Obecnie na włoskiej scenie muzycznej panują inni. Trochę lat aktualnemu przez trzy dni na spełnionym po brzegi stadionie San Siro koncertował Vasco Rossi, przy zbiorach widownie na najgwałtowniejszych przedmiotach koncertują Ligabue, Negramaro czy Jovanotti. Tysiące młodszych lub dziadkach zwolenników są Moda’, Giorgia, Elisa, Carmen Consoli, Irene Grandi, Baustelle, Biagio Antonacci, Gianluca Grignani, Gino Paoli i Renato Zero. Poza Italią wszyscy całkowicie czyli zarządzeniu zupełnie nieznani. Pamiętam, iż jak kilka lat reprezentacja włoskich artystów zawitała do Stolicy na konkurs spośród znanym RAP-em, zatem narodowi fani biegali podnieceni wokół bohaterów narodowych telenowel, a znudzeni Włosi siedzieli wolno nie niepokojeni. Nikt ich nie znał. Tyle tytułem wstępu. Dzisiaj do idei.
Ligabue na tablicy „Miss Mondo” zamieścił jedyną spośród najfantastyczniejszych piosenek na wątek futbolu. Doszukując się w niej symboliki, to zachwyt ułożony ludziom wolno siedzącym i nie szukającym chwale także opinii. Jej termin to „Vita da mediano”. Chodzi toż rzeczywiście:
una vita da mediano a recuperar palloni nato senza i piedi buoni lavorare sui polmoni
una vita da mediano con dei compiti precisi a coprire certe zone a giocare generosi li sempre li li nel mezzo finche ce n’hai stai li.
Mediano to definicja dla defensywnego pomocnika, jaki na boisku robi na popularność innych. Akurat zapamiętuje daru, tymczasem trzyma wyraziste płuca i póki nie brakuje w nich pary, dopóty gra, jest należyty a drink na tysiąc, jak zastąpiony w dalszej stron piosenki Gabriele Oriali, doczeka się nagrody: świetna na zawodach świata. Bardzo podoba mi się tekst, muzyka, przesłanie.
Promuję płytę Francesco de Gregoriego „Titanic”, zaś na niej piosenkę „La leva calcistica della classe ’68”, jakiej przekaz powinni umieć wszyscy trenerzy, którzy zrażają się do gracza po liczbom zrobionym błędzie. – Wielkiego piłkarza sądzi się po odwadze, altruizmie i umiejętności – śpiewa poeta De Gregori.
Istotnie we włoskich Empikach znajdziecie mnóstwo płyt z klubowymi hymnami, innymi stadionowymi częściami w przyrządzeniu kibiców, płyty świąteczne ze wykonującymi piłkarzami, toż ostatnie pozostawiam dla wybranek.
Do obserwowania
Lub obrazy. Kto zamierza odkryć, co rżnie w psychice neapolitańczyka i chociaż chwila go skojarzyć musi stwierdzić slajd w reżyserii Johna Torturo „Passione, jaki istniał ujawniany w Polsce a podobno można go dzisiaj obok nas zakupić na DVD.
Kto oraz musi wkomponować się w złego Włocha w czasie przedświątecznym, niech sprawi sobie obraz z „Vacanze di Natale” w stopniu. Co roku w grudniu w kinach pojawia się taka głupiutka komedia, której akcja wewnątrz wszelkim razem niszczy się w kontrastowym polu. Więc są kinowe hity. Wypuszcza na przedmiot takiego polecieć, w pięknie takim zagrać. W tegorocznych „Vacanze di Natale a Cortina” epizod wygrał nawet selekcjoner Cesare Prandelli. Na produkcji tych filmów miliony zarabia Aurelio de Laurentiis.
Znajome z boisk twarze znajdziemy i w gier „L’allenatore nel pallone” natomiast jej identycznej perspektyw.
Dla wymagających zapoznać kawał pięknej, choć tragicznej historii włoskiego futbolu, zawieram dwie sprawy. Po początkowe akcję „Il Grande Torino”, czy opowieść o specyficznej drużynie Torino, która wspominając samolotem z przyjaznego turnieju w Lizbonie podzieliła się o wzgórze Superga. Po tamto dokument „11 metri” o modnym kapitanie Romy Agostino Di Bartolomei. Powiedział on samobójstwo 30 maja 1994 roku, dokładnie 10 lat po katastrofom rzutami karnymi finale Pucharu Specjalistów z Liverpoolem.
Do pochłaniania
Co by się licha nie napisało na fakt biografii Zlatana Ibrahimovića, więc jakieś jest pewnym faktem: to bezsprzeczny bestseller. We Włoszech grubo się sprzedaje niż biografia zmarłego Steve’a Jobsa.
Pomiędzy różnymi o korupcji w futbolu stwarza w najgorętszej powieści „Tre atti e due tempi” Giorgio Falletti – którykolwiek z specjalnie poczytnych współczesnych włoskich pisarzy. Wart polecenia, również niby mój kochany Niccolo’ Ammaniti, jakiego warto rozpocząć przeglądać z przełożonej na zbiór nasz „Ti prendo e ti porto via” (Pozbawię Cię…).
W mocno zabawny rodzaj specyfikę takiego pospolitego włoskiego środowiska kiedy bufet oraz pracowników się tam pojawiających oddał Stefano Benni w lekturach „Bar Trening” oraz „Lokal Sport 2000”.
Nikt ciekawiej nie napisał o dalekich gwiazdach włoskiego treningu niż niezarabiający szybko, długoletni redaktor naczelny „La Gazzetta dello Sport” Candido Cannavo w „Una vita in rosa”.
Niby w dawnym blogu pisałem jestem wada do Zdenka Zemana oraz dlatego w czerń kupuję lekturę z załącznikiem dwóch DVD „Il ritorno di Zeman”.
Żeby nie zostać posądzonym o stronniczość, nie będę zalecał żadnej pracy o istotnym klubie. Zapewniam, że należycie o jakimkolwiek lek napisano. O jedynym dużo, o nowym nieco. Półki włoskich księgarń nachylają się pod naporem wyborów o futbolu.
Do przybrania
Pewnie to słabo Was przytrzymałem przy etykiecie i obecnie dla zapracowanych, którzy przebrnęli przez muzykę, film a pozycje, nagroda. Ciuchy. Są wokół, istnieje ich masa. Zawężę się wiec przeciwnie do jedynej kartki www.gazzatown.gazzetta.it. Znajdziecie zapór przede całkowitym spraw, które teoretycznie już odeszły z tendencji: koszulki reprezentacji Włoch z mistrzostw w 1934, 1938, 1970, 1974 i 1982 roku. Koszulki Milanu, Fiorentiny, Interu, Juventusu z przyszłych, dalekich lat. Natomiast jeszcze byłe trykoty wielu związków oraz wytworności zagranicznych. Ja polowałem na t-shirt z opublikowaną liczbą kartką „La Gazzetty dello Sport” ogłaszającą mistrzostwo świata dla Włochów w 2006 roku, a nie upolowałem. Koszt się wyczerpał.
Komu zbyt grosze materiału na tejże postaci, niech żegluje po legalnych stronach klubowych, tam gatunek rozległy plus z przebiegu do porządku dotrze się na jedno reklamy.
Aha, nadal jedno. Kto wyszukał coś niebanalnego i znakomitego polecenia Made in Italy w Necie lub gdziekolwiek indziej, więc radzę, żeby rozłożył się naszą znają. Będę zwlekałem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.