Joel Veltman być może nie zagra już z Legią

piłka nożna

Środkowy obrońca Ajaksu Amsterdam Joel Veltman obecnie w 26. minucie meczu z Twente Enschede (4:2) musiał odejść z boiska. 23-latek poczuł ból w ścięgnach oraz jego występ w czwartkowym spotkaniu 1/16 Ligi Europy przeciwko Legii Warszawa stoi pod wielkim znakiem zapytania.
W meczu 23. kolejki Eredivisie Ajax wreszcie zagrał tak, gdy się od niego wygląda. Ofensywnie, efektownie i skutecznie. – Taki Ajax chcę oglądać – mówił po meczu trener Frank de Boer. Próba generalna przed spotkaniem z Legią wypadła okazale. Dobre wrażenie popsuł jednak uraz, którego w liczbie połowie nabawił się Joel Veltman.
Obrońca poczuł ból w ścięgnach, od razu zgłosił to ławce oraz po chwili Veltman zastąpił Van der Hoorn. – Bał się, że sytuacja się pogorszy, gdy będzie musiał wykonać sprint. Zobaczymy, czy będzie w bycie wygrać w czwartek – przyznał De Boer.
Veltman to dodatkowy piłkarz, którego potrafi ominąć mecz z Legią. Kontuzjowani są Ricardo van Rhijn oraz Kolbeinn Sigthorsson, a nie w sumie sił są również Davy Klaassen, Thulani Serero oraz Nicolai Boilesen. – Niektórym bardzo że jest rywalizować trzy razy w tygodniu – stwierdził szkoleniowiec wicelidera Eredivisie.
Mistrz Holandii podejmie Legię w Amsterdamie 19 lutego. Rewanż w Stolicy odbędzie się tydzień później.