Johaug zdeklasowała Bjoergen

sporty zimowe

W norweskich biegach narciarskich dojdzie wkrótce do zmiany warty? Obecnie nie chociaż w formacie tradycyjnym oraz znacznych dystansach Therese Johaug potrafi pokonać Marit Bjoergen ze realną przewagą. W zawodach Norwegii na 10 km stylem klasycznym filigranowa biegaczka pokonała multimedalistkę igrzysk olimpijskich i świata o 36,6 sekundy! Mistrzostwa Norwegii w stylach narciarskich podjęły się w czwartek 29 stycznia także będą grane do 1 lutego, ale Marit Bjoergen i Therese Johaug zdecydowały się na start tylko w samym kierunku. Obie pojawiły się na starcie biegu na 10 km stylem dowolnym, którego faworytką była wybitnie stara Bjoergen.

Zwyciężczyni tegorocznego Tour de Ski na innym pomiarze czasu (2.1 km) miała nawet 0,2 sekundy władze nad Johaug, jednakże w części dystansu jej strata do rywalki sięgała już 19.2 sekundy! Wynikająca z Roros, gdzie odbywane są mistrzostwa, biegaczka nie tylko utrzymała odpowiednie tempo, jednak z dowolnym kilometrem dodawałaby swoją wielkość. Na całości podniosła ona aż 36,6 sekundy.

Bjoergen w części dystansu przeżywała lekki kryzys, ponieważ na dwóch wymiarach czasu lepszy sukces posiadała nawet Heidi Weng, jednak posiadała zmobilizować się na dzisiejszych metrach. Weng do zwyciężczyni straciła 42 sekundy.

– To wysokie szaleństwo. Zagrać w zakładu toż byt dobrego. Udał mi się ten wyścig – przyznała uradowana Johaug, którą na ścieżce wspierała rodzina. – Ciągnęła za sobą dużo dużo pań. Sił sprawiał mi mój brat, w dogodnych momentach przygotowując do ataku. Osiągnięcie w mistrzostwach Norwegii więc zdolny prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata – dodała biegaczka, nie ukrywając, iż jej struktura spośród tego czasu stanowi pozytywniejsza z sił z zeszłego roku, gdy wzięła po Kryształową Kulę.

Bezpośrednio po czwartkowym starcie Johaug razem z Bjoergen wyjadą do włoskiego Seiser Alm, gdzie będą uczyć się do mistrzostw świata w Falun (18 lutego – 1 marca).

Możliwość komentowania jest wyłączona.