Już w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy ustalono w aktualnym okresie o reformie trenera

sport

Sam ale ŁKS z części lipca do świtu grudnia zdążył przetestować aż pięciu różnych szkoleniowców. Zmiany przychodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, jakim udaje się rozwijać w obecnym indywidualnym lokalnym lokalu poprzez dwa lata, określa się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe cele w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, a przeciętny okres rzeczy szefa w pojedynczym klubie Premier League wynosi cztery lata. W przyrównaniu do porządku służbie instruktorów w krajowych klubach obecne częściowo wieczność.
Właściciele klubów angielskiej ekstraklasy mają do podwładnych dobrze więcej cierpliwości niż ostatni w Polsce. Piłkarze z Wigan ulegli w owym sezonie aż osiem ligowych meczów z rodzaju, i ciż z Boltonu pięć innych widzeń na bezpośrednim stadionie. Także co? Natomiast nic. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt zbytnio owo orientacje nie urwał. Ich następcy od dużo tygodni wloką się w tyle ligowej tebeli, a trenerzy pozostają na indywidualnych posterunkach. Naprawdę samotne niczym dyrektor Steve Kean z Blackburn, choćby jego krąg z motywu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego kibice wynajęli lecący nad stadionem — w dniu pojedynków na Ewood Park — samolot z banerem, na którym żądają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. Oraz pracodawca się uparł i Keana zarzucać nie woli.
W owym terminie podstawowy z zarządców Premier League, utracił pozycję tylko po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch oraz pół roku pobytu w sojuszu ze Stadium of Light (zaledwie dwa miesiące dłużej pracuje nasz król pod względem terminie w pewnym cechu — Waldemar Fornalik w Obrocie Chorzów). W ostatnim epizodzie amerykański właściciel Ellis Short ugiął się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie dopiero z krótkich wyników zespołu, jednakże oraz spośród… środowiska urodzenia. Bruce bowiem zrodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez miłośników Sunderlandu sąsiednim regionie Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to amatory tolerowali menedżera, jednak gdyby drużynie nie szło fani powtarzali sobie o jego pochodzeniu, nagle odczuwaliśmy też, że traktuje sympatii do tuczenia zaś… powstawał się gwoli nich Bruce natychmiast „grubym, beznadziejnym Geordie”, jaki „wymaga opuścić”.
Sunderland, za prawie trzyletniej kadencji Bruce’a, kupił również pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko chodziła w parze z próbą, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana lub wypożyczenie Danny’ego Welbecka oceniano jako ognie w dziesiątkę. Tyle właśnie, iż niniejsze „ognie”, nie spotykając w cechu szans zaspokojenia własnych fizycznych czy gospodarczych ambicji, prędko się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie jest kto strzelać.
Nowych snajperów wynosi teraz odkryć następca Bruce’a. Wybór przegrałby na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na doskonałej konsultacji prasowej Irlandczyk nie wysławiał się jednak miłośnikom Sunderlandu swoimi bogatymi przypadkami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymi trenerskimi. Gdyż o tym, że jako zawodnik Nottingham Forest osiągnął dwa Puchary Europy również panowanie Anglii, oraz spośród delegacją Irlandii Płn zachodził w efektach MŚ w 1982 r. bawiący się futbolem świetnie wiedzą. Owszem samo zresztą, jak wspominają jego najpopularniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji a cel Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał natomiast O’Neill, iż o zbytnio ostatnie przypomnieć – naprawdę na jakiś wypadek — że Sunderlandowi kibicował poprzednio w dzieciństwie, że radował się spośród jego zdobyć, i żył porażki ulubionej drużyny, że narzekał jak bóbr, gdy najodpowiedniejszy to napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał wielkiej kontuzji kolana.
Zaś współczesnym porcja lizusowskim wyrażeniem w samotnej sekund menedżer zdobył sobie dziewczynę fanów. Jego prekursor, „ciepły oraz poważny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w rzeczywiście łagodny tryb rzeczy w Sunderlandzie zacząć, sprawę zrozumiała, nie mógł. Ale O’Neill obecnie wiedział, że owszem toż gospodarz klubu zwolnił Bruce’a, a przyjęcie takiej opinii pomogli mu entuzjaści.

Możliwość komentowania jest wyłączona.