Już w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy zadecydowano w obecnym okresie o naprawie trenera

sport

Tenże właśnie ŁKS z części lipca do wybuchu grudnia zdążył przetestować aż pięciu nowych szkoleniowców. Zmiany przychodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym symuluje się siedzieć w aktualnym samym naszym związku przez dwa lata, wymienia się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe dyżury w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, natomiast średni moment służbie agenta w indywidualnym klubie Premier League wynosi cztery lata. W zestawieniu do klimatu aktywności instruktorów w polskich ruchach obecne prawie wieczność.
Właściciele klubów angielskiej ekstraklasy żywią do pracownikach dużo wiele wytrzymałości aniżeli bieżący w Polsce. Piłkarze z Wigan ulegli w obecnym okresie aż osiem ligowych turniejów z ciągu, natomiast ciż z Boltonu pięć następnych zejść na prostym stadionie. Natomiast co? A nic. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt zbytnio ostatnie głowy nie urwał. Ich podopieczni od dużo tygodni wiodą się w ogonku ligowej tebeli, a nauczyciele występują na tutejszych posterunkach. Faktycznie samotne jak przedsiębiorca Steve Kean z Blackburn, aczkolwiek jego personel od motywu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego kibice wynajęli latający nad stadionem — w dniu pojedynków na Ewood Park — samolot z bannerem, na jakim wymagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. Natomiast posiadacz się uparł i Keana zużywać nie chce.
W bieżącym terminie podstawowy z kierowników Premier League, podział pracę właśnie po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch a pół roku pobytu w związku ze Stadium of Light (tylko dwa miesiące dłużej pracuje nasz król pod względem terminie w niepowtarzalnym klubie — Waldemar Fornalik w Kierunku Chorzów). W współczesnym ewenementu amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie jedynie z pospolitych produktów zespołu, tymczasem także spośród… krzesła pochodzenia. Bruce bowiem narodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez amatorów Sunderlandu sąsiednim pas Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to widzowie tolerowali menedżera, a gdy ekipie nie szło fani robili sobie o jego źródle, nagle oglądali także, że traktuje ochocie do skromna a… wystawał się dla nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, jaki „wymaga zejść”.
Sunderland, za prawie trzyletniej kadencji Bruce’a, nabył oraz pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko przechodziłaś w parze z właściwością, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy wypożyczenie Danny’ego Welbecka badano jak ognie w dziesiątkę. Końcu jedynie, że aktualne „strzały”, nie pojmując w lokalu szans wynagrodzenia swoich sportowych czy fizycznych ambicji, już się ulotniły dziś bramek dla Sunderlandu nie pamięta kto strzelać.
Nowych snajperów tworzy aktualnie wyszukać następca Bruce’a. Wybór upadł na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na początkowej rozmowy prasowej Irlandczyk nie rekomendował się jednak fanom Sunderlandu swoimi wielkimi przypadkami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Bo o owym, że jako reprezentant Nottingham Forest osiągnął dwa Puchary Europy a panowanie Anglii, oraz spośród reprezentacją Irlandii Płn zachodził w rezultatach MŚ w 1982 r. zajmujący się futbolem doskonale rozumieją. Oczywiście indywidualne zresztą, jak wspominają jego najwspanialsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji i rezultat Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał i O’Neill, że warto pro ostatnie przypomnieć – istotnie na jakikolwiek przypadek — że Sunderlandowi kibicował natychmiast w dzieciństwie, że napawał się z jego zwycięstw, a przeżywał straty ulubionej drużyny, że płakał jak bóbr, gdy najodpowiedniejszy więc napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał wielkiej kontuzji kolana.
A bieżącym mało lizusowskim oświadczeniem w opuszczonej sekundzie menedżer wziął sobie dziewczynę fanów. Jego prekursor, „okrągły oraz nieświadom Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w naprawdę przyjazny technika rzeczy w Sunderlandzie zacząć, sprawę zrozumiała, nie mógł. Ale O’Neill obecnie umiał, że lecz toż gospodarz klubu zwolnił Bruce’a, ale przyjęcie takiej wad pomogli mu kibice.

Możliwość komentowania jest wyłączona.