Anita Włodarczyk

To już prawdziwa legenda kobiecego rzutu młotem. Za nią bezsprzecznie najlepszy sezon w karierze. Znakomity przede wszystkim dlatego, że zawodniczka okrasiła go wymarzonym rekordem świata – 81,08 m, stając się tym samym pierwszą kobietą, która uporała… Więcej →

Marta Walczykiewicz

Najlepsza i najszybsza polska kajakarka. W tym sezonie wygrała igrzyska europejskie w Baku, a później w Mediolanie zdobyła swój piąty tytuł wicemistrzyni świata w K-1 na 200 metrów. Wcześniej na drugim stopniu podium kaliszanka stawała w… Więcej →

Kamil Stoch

Kamil Stoch

Ubiegłoroczny triumfator jubileuszowego, bo 80. Plebiscytu. W sezonie 2014/15 dwukrotny mistrz olimpijski sięgnął po dwa zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata, a razem z drużyną pod wodzą łukasza Kruczka zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata w Falun…. Więcej →

Rafał Sonik

Rafał Sonik

Najlepszy polski kierowca startujący na quadach. W sezonie 2015 osiągnął swój największy suk- ces w karierze – wygrał rozgrywany na bezdrożach Ameryki Południowej legendarny Rajd Dakar. Zwyciężył w nim jako pierwszy Polak w historii, a od… Więcej →

Agnieszka Radwańska

Sezon 2015 rozpoczęła od zwycięstwa w prestiżowym Pucharze Hopmana w parze z Jerzym Janowiczem. Sukcesy przyszły na trawie – zagrała w finale turnieju w Eastbourne, w Wimbledonie dotarła do półfinału. Później Polka zachwyciła w imprezach azjatyckich:… Więcej →