Kamil Stoch znowu w czołówce

sporty zimowe

Polscy zawodnicy od poniedziałku dodatkowo będą potrzebowaliby przełamać złą passę, która prowadzi im z początku sezonu. Ostatniego dnia zrobią się zdolności do ważnej edycje 64. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie zobaczymy pięciu naszych reprezentantów. Biało-Czerwoni nie będą faworytami zmagań, ale selekcjoner Niemców Werner Schuster widzi szansę dla Kamila Stocha. Od godziny 16.50 transmisja właśnie w Eurosporcie 1.
Podopieczni Łukasza Kruczka w tych dniach trenowali w Zakopanem. Testowano nowe kombinezony, jakie posiadają ułatwić w atrakcyjniejszych skokach. Pojawiły się głosy, że rywale mocno „odjechali” naszej kadrze w sprawie sprzętowej.
– Nie umiem wnętrza tego, co dzieje się w naszym oddziale. Wiem, że wszystek okres jesteście prawą drużynę. Kamil Stoch przedstawił w niniejszym okresie przecież kilka kroków na tak dużym stopniu. Żyć prawdopodobnie po skończy świątecznej będzie wyrażałeś się zdecydowanie dobrze niż ostatnio. On wszystek pora jest łatwo sprawniejszy z tego, w który środek ujawniał się w obecnym etapie. Wiem, że ostatnio jednakże nie miał znakomitych rezultatów, a wszystek okres obserwuję go w otoczeniu faworytów Turnieju Czterech Skoczni. Sądzę, iż wtedy on stanowi najznakomitszym chętnym do ostatniego, aby stać największą pozytywną niespodzianką turnieju – mówi Eurosport.Onet.pl Werner Schuster. – Pamiętajmy, iż na stary turniej Kamil przyjechał po kontuzji i operacji. Od razu zaskoczył wszystkich wielką jakością. Już zapewne żyć również. Kompletnie nie przekreślałbym jego możliwości.
– W jakimś momencie bycie sprzętu na najszerszym stanie jest niezmiernie ważne. Obecnie istnieje oczywiście toż. Trzeba jeszcze tworzyć nie tylko nad podnoszeniem poziomu zewnętrznego oraz technicznego zawodników, lecz jeszcze nad jako najprawdziwszymi udoskonaleniami w kombinezonach. To pełen chwila jest wyścig, w jakim tempo stanowi znacznie długie. Naprawdę że mi powiedzieć, czy problemy sprzętowe są w aktualnej chwili największą trudnością Polaków. W pełni no że żyć, bo chodzić na prawdopodobnie nie zapomnieli – uważa 46-letni trener.
Doświadczony szkoleniowiec najbardziej bierze na właściwy występ Severina Freunda. Niemiec stanowi w współczesnej chwili na następnym stanowisku w klasyfikacji generalnej PŚ. Jak dotąd najodpowiedniejszym jego końcem na bok TCS była szósta pozycja.
– Na razie najciekawszy jest Peter Prevc. Kilku zawodników istnieje zawsze w znacznie dogodnej wytrzymałości a są naprawdę blisko Słoweńca. Mówię tutaj między innymi o Severinie. Mam możliwość, iż będzie w okresie kontynuować dobrą sytuację nie tylko podczas tego turnieju, a ponadto w dalszej części sezonu. W ostatnim okresie jest zawodnikiem gotowym na ostatnie, aby wygrać TCS. Mam więcej na ludzki występ Richarda Freitaga, który zapoznaje się jeszcze dużo. Niezwykle dobrzy w współczesnym momencie są Norwegowie. Mają stabilny i szybki skład. W wszelkiej chwili o dużo dużo mogą zacząć wprowadzać się także Austriacy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.