Kiedy rewolucja dziś, czy jutro?

Smuda powiedział po finałach EURO 2012, ze zostawił gotowa drużynę. Fornalik wyszedł tą nawierzchnia zaś z Estonia przegraliśmy, i najgorsze, że na boisku zobaczyliśmy piłkarzy bez ambicji. Nowy selekcjoner postanowił podarować im ciągle jedną szansę. Słusznie?
Pytanie, gdy będzie przypominał skład Biało-czerwonych na wczesny mecz eliminacji Mundialu 2014 roku? Lub będzie wyglądał zestawienie Polaków z finałów EURO 2012? Oto taka alternatywa: Tytoń – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak – Murawski, Polanski – Błaszczykowski, Mierzejewski, Obraniak – Lewandowski?
Jeśli tak się stało, Fornalik szedłby ulicą Smudy. Już wcześniej udało nam się dowiedzieć, iż wybiera dotychczasowym filarom kadry dać więcej jedną szansę. Że choć o przemyśleć o rewolucji już dzisiaj – przed bojem z Czarnogórą? Komentator Polsatu Sport, Matuesz Borek mówi: – Kiedyś Iwan debiutował w kadrze w rozgrywce o EURO przeciwko Francji na Parc des Princes. Dlaczego właśnie nie wybudować na Wszołka, skoro kontuzjowany jest Rybus? Czemu nie wystawić Krychowiaka, który błyszczy w lidze francuskiej?
Borek myśli o programie Henryka Apostela, zresztą narzuconym przez dziennikarzy. Iwan przyjechał gdy jedyny z najmilszych graczy ligi Holandii, a selekcjoner ani razu nie obserwował go w ruchu, oraz mimo to wybudował w rozgrywkach EURO 96. Z zmianie Jerzy Engel widział Emanuela Olisadebe wielokrotnie, przecież same ryzykował na przodzie niezapomnianych dla nas eliminacji Mundialu 2002 roku. „Emsi” poszedł do Kijowa, uznając zbyt sobą właśnie debiut w kadrze. Oraz Ukrainie wbił dwa gole!
Przeciwko Czarnogórze można sobie wyobrazić następujący skład: Tytoń – Piszczek, Wasilewski, Krychowiak, Komorowski – Polanski, Borysiuk – Blaszczykowski, Lewandowski, Wszolek – Sobiech. Rewolucyjny? Że choć Wasilewski z Perquisem na leku obrony, oraz Krychowiak za Borysiuka w gospodarce defensywnego pomocnika? Warto przemyśleć również kandydaturę Glika na sposób ochrony, ponieważ świetnie rozpoczął etap w Kolekcje A, oraz Perquis nie wygrał na ciosie żadnego meczu ligowego – ani w Sochaux, ani w Betisie Sewilla do którego przybył kilka dni temu. W środę dowołałbym z reprezentacji U-21 Sobiecha. Nasz piłkarz w największej dyspozycji jedzie z młodzieżówką do Rosji, natomiast nie po punkty eliminacji Mundialu… Każde najzdrowsze przewagi na pokład – przypuszcza się bój o finały mistrzostw świata w Brazylii! W RPA nas już zabrakło…
Natomiast do Podgoricy jedzie Mierzejewski, który skończył się mieć w Trabzonie, Obraniak toż bogate rozczarowanie EURO – oraz to niech cofniętego napastnika zagra Lewandowski, który pierwszy rok w Dortmundzie spędził na tej póz. Na spodniej ścianie można postawić Wszołka – występując mu: przedstawiaj swoje, więc są twoje wyjątkowe dni! Właściwie na elemencie – nigdy nie wierzę w Grosickiego. Poza szybkością naprawdę brakuje mu walorów. W załącznika nie jest w całości, o czym przemawia fakt, że w Sivasspor ostatnio wchodzi ale z ławki rezerwowych.
W poniedziałkowym magazynie T-Mobile Ekstraklasy Cezary Kowalski z „Polska-The Times” powiedział: „W kadrze na Czarnogórę oraz Mołdawię istnieje natychmiast 10 piłkarzy, jakich nie było w kadrze Smudy na cele EURO 2012”. Po czym dał, że pewni nie poszli na konkurs z powodu kontuzji, jak Łukasz Fabiański oraz Marcin Komorowski albo spadli z niej w obecnej chwili, jak Kamil Glik. Na pewno Fornalik chciałby robić innowacyjny projekt na kadrę, dzielący go od Smudy. Pytanie, kiedy zacznie przebudowę? Oraz potrafi skorzystamy z Czarnogórą w zespole, który wolał Smuda. Oraz to były selekcjoner będzie mógł podtrzymać tezę, że zostawił gotową drużynę…

Możliwość komentowania jest wyłączona.