Kompletny Artur Boruc

Artur Boruc więcej w grupie narodowej, co wzbudza wielkie emocje. Trener bramkarzy reprezentacji, Andrzej Dawidziuk już jesienią mówił, iż oczekuje lecz na powrót Boruca do bramy w lidze, i wówczas ogół jest niezłe. Teraz oświadczył przed kamerą Polsatu Sport: „Boruc to bramkarz najbardziej dokładny. Pod względem umiejętności, lecz dodatkowo psychiki”.
Jednak konkurs w Dublinie przeciwko Irlandii powinien zacząć Wojciech Szczęsny. To rzeczywiście Szczęsny był numerem jeden przed końcami EURO 2012. Ba, to Szczęsny był bramkarzem na którego umieścił Waldemar Fornalik w bliskim debiucie. Jednak później Szczęsny miał kontuzję i we ludziach trzech meczach eliminacji Mundialu 2014 roku stał Przemysław Tytoń.
Tytoń z połowy września nie broni chociaż w klubie. PSV Eindhoven nie zgodziło się zimą na transfer do FC Sevilla. Dawidziuk mówi: „Cenię Przemka, ale przestrzeń w klasycznych stopniach jest obecnie bardzo popularna”. Tymczasem Szczęsny znowu zatrzymuje w Arsenalu, oraz Boruc z początku stycznia wskoczył do bramy Southampton. 32-letni Boruc dwa razy już wylatywał z grupy narodowej. Raz na trochę – za Leo Beenhakkera, oraz właśnie na długo – za Franciszka Smudę. Jednak nawet asystent Smudy, Jacek Kazimierski do kraju walczył o znaczenie dla Boruca na rezultaty EURO. Smuda się jednak uparł. Fornalik do Boruca był nastawiony sceptycznie. Teraz postanowił przekazać mu możliwość, choć okoliczności powołania były nieco dziwne.
Gdy mówię Dawidziukowi o nadzwyczaj częstych przemianach w bramie Biało-czerwonych, odpowiada: „Przeczy to mojej filozofii. Bramkarz powinien poprzez większy okres dochodzić szansę”. Z przeszło dziesięciu lat bramki Hiszpanii broni Iker Casillas, oraz z trzech lat bramki Niemiec strzeże Manuel Neuer. Teraz Casillas jest kontuzjowany, oraz Neuer dostał wolne od Joachima Loewa, jednakże ich cześć w klasyfikacji bramkarzy nie przeobraziła się. Casillas to jednoznaczny „numer jeden” Hiszpanii, a Neuer Niemiec. Oraz obok nas – i ostatnie chroni Szczęsny, zaś toż Tytoń, to znowu Szczęsny, oraz teraz wróciło nazwisko Boruca. Przy okazji u Fornalika zagrali już Tomasz Kuszczak z Brigton, oraz i zdolni bramkarze z własnej ligi, Łukasz Skorupski z Górnika i Jakub Słowik z Jagiellonii. Naturalnie istniał nawet powołany Łukasz Fabiański, rezerwowy Arsenalu.
Dawidziuk przekonuje: „Skorupski oraz Słowik to perspektywa. O Kuszczaku nie zapominamy. Jednak norma istnieje taka, że że żeby nie czerwona strona dla Wojtka w sezonie EURO, czy późniejsza jego kontuzja, to tłumaczył ciągle w istotnych meczach. Ale zawsze jest początkujący. Ciągle przygotowuje się odpowiedzialności”. Przed Szczęsnym szczególnie interesujące tygodnie – między innymi rywalizacja Arsenalu z Bayernem Monachium. Dawidziuk zaznacza: „Musimy wybierać pod opiekę fakt, że Wojtkowi że rzecz się zdarzyć. Dlatego znaczenie dla Artura”. Także dlatego sztab bardzo mocno dziwi się nad sprawdzeniem Boruca w trakcie zejścia z Irlandią. Byłby wtedy powrót między słupki bramki reprezentacji po założeniu 30 miesiącach. Dla Boruca byłby wtedy mecz numer 47 z Jasnym Orłem. Dla Szczęsnego dopiero 13.
Wielka możliwość powrotu do kadry w różnorodnym stylu ukazuje się przed Sebastianem Boenischem. Boenisch ma miłe chwile. Wpadłem do podstawowej jedenastki Bayeru Leverkusen. Podpisał kolejny kontrakt do 2016 roku. Otrzymał nominację od Fornalika i przekazuje się, że hymnu wysłucha na trawie. Selekcjoner mógł pobierać pod opinię na czystej obronie Marcina Wasilewskiego (ostatnio bynajmniej nie działa w Anderlechcie), Piotra Celebana (bardziej toż jednakże środkowy obrońca – wielki wygrany związania w Hiszpanii), i ponad Łukasza Brozia (cały okres w lidze widzewiaka). Komentujący stale Bundesligę, Mateusz Borek zaznacza: „Boenisch z regularną możliwością występuje po obu stronach obrony. Kto wie, lub na poziomie Bundesligi większej sumy widzeń nie wygrał na prawej stronie – ponownie w Werderze”.
Przy sporej możliwości stopnia w spotkaniu kadry w momencie FIFA jest Daniel Łukasik. Młody legionista zagrał z Macedonią oraz Rumunią a w obu spotkaniach pokazał ważne umiejętności. Łukasik dotychczas zaszedłem w naszej lidze 14 razy, licząc obecny oraz ostatni sezon. Jednak sztuce posiada ładne. Kto rozumie, lub nie mocniejsze niż Ariel Borysiuk, który rok temu zostawił Legię także za 2 miliony euro trafił do Kaiserslautern.
Selekcjoner stanowi dodatkowo pod wrażeniem formy Szymona Pawłowskiego. Na nocnym treningu próbował skrzydłowego Zagłębia Lubin w pomieszczenie Adriana Mierzejewskiego. Pawłowski dał pozytywną nowość z Urugwajem, a także był samotnym z najsilniejszych graczy w dwóch nowych meczach poza terminami FIFA.
Na Aviva Stadium powinno się zjawić 40 tysięcy widzów. Wielki fan Biało-czerwonych z Dublina, Radosław Woźniak przewiduje: „Myślę, iż Polaków będzie choćby 30 tysięcy!”. Byłoby więc suplement interesującego. Woźniak mówi: „Znam kilkudziesięciu rodaków w Irlandii i tak ludzie wydobywają się na konkurs”. Organizatorzy dotychczas mówili, że stadion przy Landsdowne Road zawali się 30 tysiącami kibiców, ale Polaków będzie pojedyncza trzecia.
Stadio w Polsacie Sport już od pory 19.00 poprowadzi Bożydar Iwanow, a spotkanie skomentuje Mateusz Borek. Pierwszy gwizdek o 20.45.
Prawdopodobny skład Biało-czerwonych: Szczęsny (Boruc) – Boenisch, Glik, Perquis, Wawrzyniak – Łukasik, Krychowiak – Błaszczykowski, Obraniak, Mierzejewski (Pawłowski) – Lewandowski.

Możliwość komentowania jest wyłączona.