Lech Poznań ma nowego piłkarza który może grać aż na 4 pozycjach!

piłka nożna

David Holman trafiał do Lecha do uzupełnienia składu, a wszystko uważa na ostatnie, że wiosną jego postać w oddziale będzie wspaniała. Węgier jest bowiem bardzo powszechnym piłkarzem.
21-latek przeniósł się do Kolejorza z Ferencvarosi TC, z którym stanowił związany od 2010 roku. Wicemistrz Polski jest idealnym zagranicznym lokalem w jego pracy. Wygląda na to, że aklimatyzacja młodego gracza w Odróżnieniu przebiega bez zarzutu, bo teraz w głównych zimowych sparingach ukazał się bardzo solidnie.
Dodatkowym atutem Davida Holmana jest uniwersalność. – Wyjściowa pozycja to w jego sukcesie środkowy ofensywny pomocnik. W reprezentacji młodzieżowej grywał ale też jako napastnik. Ponadto ma zbyt sobą występy na skrzydle. Tak właściwie ważna go ustawić aż na czterech pozycjach – powiedział Maciej Skorża.
Trener wicemistrza Polski nie ukrywa, iż ten atut Węgra jest szerokie znaczenie. – Cały okres sięgamy do ostatniego, by wymienność książce w grupie ofensywnej była jako najszersza. David tak się wkomponował w obecną formę.
Holman wygrał we wszelkich ważnych sparingach Kolejorza. W bitwach z Ordabasami Szymkent (1:2), Eskisehirsporem (1:0) oraz Metalistem Charków (5:0) spędził na murawie po jednej połowie, zaś w starciu z Anży Machaczkała (2:2) zaliczył 27-minutowy występ.

Możliwość komentowania jest wyłączona.