Lewandowski jako nowy Boniek

Takiego gracza w swym futbolu, jak Robert Lewandowski nie istniałoby z czasów Zbigniewa Bońka. To objaw, który przybył na świat, jak w Polsce komunizm upadał. Wykształcony w dowolnej Polsce, czerpie z praktycznej szansy, którą przekazał mu futbol.
Czytam, że istnieje gwiazdorem, że się nie dodaje do sztuki w kadrze, iż kaprysi… Bzdury! Absolutnie nie widziałem, aby Robert Lewandowski miał kaprysy, czy robiłeś fochy. Po raz pierwszym negocjował z Robertem jesienią 2008 roku – w magazynie „Kulisy Sportu”, gdy przebojem wdarł się do kompletu Lecha Poznań. Z ostatniego czasu jednak sympatyczny, rzeczowy, nie unikający trudnych tematów – pamiętający nasze wyobrażenie, jak przyjęło na zawodnika, który sięga do najszczytniejszych celów.
Lewandowski ciągle miał cierpliwość do dziennikarzy, nawet jeżeli zadawali kłopotliwe pytania. Myślę, że także teraz nie zrazi się do mediów, gdyż rozumie, iż wtedy budowa łączności z kibicami. Zresztą istnieję niezmienny, iż zbyt sekundę na nowo rzecze w kadrze także golami. W Czarnogórze stanowił najsprawniejszy na gruncie. Selekcjoner Waldemar Fornalik szybko na obiekcie w Podgoricy przyznał: „Chcę planować w rodzimych szeregach Roberta, niż Mirko Vucinica”. We Wrocławiu przeciwko Mołdawii „Lewy” grał słabiej, ale… Tak sobie myślę, iż jakiś gracz stanowi przyjaźniejsze a surowsze chwile. Zbigniew Boniek – ci polski piłkarz skale światowej – w kadrze zagrał 80 razy. Myślę, iż z kilkanaście konkursów było znakomitych, następnych dwadzieścia, czy dwadzieścia pięć dobrych, przecież i wielu przeciętnych, a ilość i małych. Oraz dotyczy to Kazimierza Deyny, Włodzimierza Lubańskiego, lub różnych znanych polskich piłkarzy.
Lewandowski stale jest na celowniku, bowiem w Polsce jest poważny głód gwiazd. Wielki głód postaci, jakie wspomagają na myśl. A nie ma dwóch zdań – siła nie będzie cieńsza. Będzie wzrastała dodatkowo w rozgrywkach Mundialu 2014 roku. Najważniejsze, iż Robert tej sił się nie boi. Takiego piłkarza nasza reprezentacja potrzebuje. Oraz że po zakończeniu z szatni we Wrocławiu mówi, że akurat wiedzy już tylko o konkursie Borussii z Bayerem Leverkusen? Oraz o czym posiada myśleć? Trzy punkty zdobyte – to najważniejsze. Był sądzić o głupotach, nocnym jedzeniu we Wrocławiu, czy kasynach, jak pracowało toż niewielu naszych rodaków, którzy korzystali talent odpowiedni do Lewandowskiego, jednak w gorących kilkunastu latach przetrwonili go w najcudowniejsze… I teraz zastanawiają się, gdy tkwić.
Lewandowski przypomina Bońka ambicją. „Zibi” i był ukierunkowany na wykonanie kariery, oraz nie zabawienie się. Obaj spotkali się niedawno na lotnisku we Wrocławiu i pożartowali. Boniek dla mojego pokolenia obecnie na zazwyczaj będzie idolem, jak celnie pojąłem to Darek Tuzimek na łamach „Przeglądu Sportowego”. Pokolenie obecnych nastolatków chce kogoś takiego – takiego jak Lewandowski, który właśnie zostawił na kolana Ajax, oraz jutro rzuci wyzwanie Manchesterowi City i Realowi Madryt. Szef Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke – spotkany przeze mnie w Monte-Carlo przy okazji losowania Ligi Mistrzów – przyznał: „W takich meczach, jak rywalizacja z mistrzem Anglii, Hiszpanii, czy Holandii, wydają się bohaterowie”. Teraz po wstępnej fazie bohaterem Champions League sezonu 2011/2012 jest Polak.
Mój kumpel z „Kickera”, angażujący się na co dzień Borussią Dortmund, Thomas Hennecke zauważył: „Złoty gol Lewandowskiego dał w Dortmundzie na wspaniałą radość. Może to jest ten strzał, który umożliwi dojrzeć Borussii, by w Champions League dotrzymywać kolejnym kroku? Tylko po raz trzeci – na osiem startów – Borussia wygrała swój mecz na inaugurację rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Po dwóch poprzednich zwycięstwach na start później był półfinał – najmniej półfinał”. Jeden gol, a jakaż pasja w Westfalii…

Możliwość komentowania jest wyłączona.