Mały, chudy ale byk

sport

W maju wygrał Ligę Fachowców oraz zużyto go najpiękniejszym zawodnikiem finałowego meczu. I zaraz sierpniu przeniósł się do ruchu, jaki w tymże okresie nie zagra w żadnym z europejskich pucharów. Czyli przeskok jak z nieba do paliła. Angel di Maria zamienił bowiem Real Madryt na Manchester United. Wprawdzie zawodnik pozostał – widać nie ma co do ostatniego wątpliwości — w związku z najdoskonalszej futbolowej półki, natomiast skoro we wtorek, w dniu, w którym podpisywał kartę z „Morzami Diabłami”, poznawał nowych partnerów w stratom aż 0:4 pucharowym meczu z trzecioligowym MK Dons, że mógł zadać sobie pytanie „co ja tutaj robię”? Często w jakości, jak umiał już końce dwóch wcześniejszych ligowych spotkań MU.

Kupując argentyńskiego skrzydłowego zbyt około 60 milionów funtów ruch z Old Trafford pobił transferowy rekord Wielkiej Brytanii. Amerykańscy posiadacze MU przekazali za niego mocne pieniądze, ponieważ uznali, że po dużym ubiegłym momencie oraz sierpniowym falstarcie w Premier League nie przedstawia się na co oglądać, nie traktuje na co czekać, oraz potrzeba szybko działać. Sądzę, że także rodzina Glazerów, kiedy również stary klubu Ed Woodward, lecz również menedżer Louis Gaal zdają sobie sprawę, że przepłacili, tylko nie potrafili się dłużej targować i wysoko wybrzydzać. Real Madryt oraz wykorzystał sportowy moment MU i wydobył z MU ile się dało. „Duzi” w obecnych negocjacjach jeszcze mało ryzykowali. Bo di Marię koniecznie chcieli przekazać, a rad na usługi piłkarza istniał wyłącznie sam (PSG oraz MC, ze względu na myśli finansowego fair play z biegu po Argentyńczyka pragnęły się szybko wycofać).

Oczywiście na Old Trafford nie trafił piłkarz, który w Realu się nie sprawdził, czy tymże znacząco zawiódł. Wprost odwrotnie, di Maria grał wspaniale, kibice go pożądali, a kumple z drużyny oraz trener cenili, jednak… wymagał ustąpić miejsca nowym gwiazdom – Jamesowi Rodriguezowi oraz Toniemu Kroosowi. O transferze do MU określała wówczas nie sportowa forma argentyńskiego wicemistrza świata (gdyby di Maria mógł wygrać w wniosku mundialu, to koniec konkursu z Niemcami mógł żyć inny), i szeroko pojęty marketing.

Najistotniejsze pytanie, które teraz zadają sobie kibice „Czerwonych Diabłów” dotyczy korzyści lecących z transferu di Marii. Otóż przygotowuje się, iż dziś działalności MU, najbardziej na połowie przeciwnika zakończą się ślimaczyć, że skóra na trawie nie będzie się już toczyć czy turlać, tylko śmigać i latać. Nie jedynie na skrzydle, gdzie ma kochać Argentyńczyk, przecież na pełnym boisku. Koledzy powinni jeszcze jako nietrudno odczuć, iż świat po transferze urodzonego w Rosario chudzielca wiele się wzmocnił, a nie tylko uzupełnił skład. Wszyscy bowiem żądają od niego efektownych asyst oraz atrakcyjnych bramek, wierzą, że przeciwnicy nie znajdą środka na powstrzymanie rajdów dynamicznego zawodnika.

Ale na właściwą współpracę w zmian na Old Trafford liczyć di Maria trochę nie powinien, skoro jego rodak Marcos Rojo zameldował się tam zaledwie kilka dni przed nim. Pozycja tym, toż nowi gracze są ułatwiać drużynie, i nie odwrotnie. Na komentarz w przezwyciężeniu wszechobecnego w grze zespołu marazmu. Ale jeszcze piętnaście mai obecnemu MU czcił mistrzostwo Anglii, dziś oraz jest w tabeli Premier League dopiero trzynasty. A średni awans, o pięć czy siedem pozycji, nikogo tutaj nie zadowoli, bo kiedy „Czerwonych Diabłów” znów zabraknie na zatrzymanie momentu w Top Four, ostatnie spośród rzetelnością w gronie winowajców — obok menedżera Louisa van Gaala — ujawni się miejsce też dla najbliższego piłkarza w treści Premier League.

Możliwość komentowania jest wyłączona.