Michael Tyson

hqdefault

Michael Gerald “Mike” Tyson rozpoznawany pod pseudonimem Bestia urodził się 30 czerwca 1966 roku w Nowym Jorku, został mistrzem świata w boksie wagi ciężkiej, był on najmłodszym bokserem w kategorii waga ciężka z pośród wszystkich bokserów w historii boksu miał zaledwie 20 lat i już wtedy znalazł się na 16 miejscu najlepszych bokserów według rankingu magazynu Ring.

W 1986 roku został mistrzem świata wagi ciężkiej WBC. W 1987  roku był już najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej wszystkich federacji. Mike Tyson wygrał swoje 19 pierwszych zawodowych walk przez nokaut, z czego dwanaście walk wygrał już w pierwszej rundzie.W lutym 1990 roku w Tokio przez KO w 10. rundzie przegrał z Jamesem “Busterem” Douglasem. Niespełna dwa lata później został oskarżony o gwałt na osiemnastoletniej Desiree Washington i został skazany na trzy lata pozbawienia wolności. Być może duży wpływ na jego zachowania miał incydent z dalekiej przeszłości. Bokser w czasie wywiadu w 2014 roku powiedział, że w wieku 7 lat sam został ofiarą gwałtu. Wyszedł na wolność w 1995 roku. Wrócił z powrotem na ring, odzyskał część zwycięzkich pasów wagi ciężkiej, po czym stracił je w walce z Evanderem Holyfieldem w 1996 roku. Ich rewanż w 1997 roku zakończył się w szokujący sposób, został on zdyskwalifikowany za odgryzienie kawałka ucha. Udało mu się jednak wrócić na ring po raz kolejny.

W 2000 walczył z Andrzejem Gołotą. Komisja bokserska uznała walkę za nieodbytą, ponieważ Tyson był pod wpływem środków odurzających, konkretnie marihuany. Walczył ponownie o mistrzostwo, przegrywając przez nokaut z Lennoxem Lewisem w 2002. Tyson skończył z boksem w 2005, po dwóch kolejnych walkach przegranych przez nokaut (Danny Williams i Kevin McBride).

Tyson zbankrutował w 2003 roku, po mimo otrzymania aż ponad 30 mln dolarów za kilka walk oraz 300 mln dolarów w ciągu całej swojej kariery. Tyson zagrazł w filmie „Kac Vegas”, w którym zagrał samego siebie śpiewającego utwór Phila Collinsa oraz w drugiej części „Kac Vegas w Bangkoku” . Pojawił się także w filmie „Rocky Balboa”. W 2013 wystąpił gościnnie w filmie Straszny Film 5.

Możliwość komentowania jest wyłączona.