Mija się czerwiec, czas piłkarskich urlopów i piłkarskich ślubów

sport

Mija się czerwiec, czas piłkarskich urlopów i piłkarskich ślubów. Jeden byłem na samym, u Łukasza Fabiańskiego, który poślubił Anię. Gra tym stopień cywilny zmienili dwaj inni Kanonierzy – Per Mertesacker, Theo Walcott, a jeszcze przedstawiciel Polski Radek Majewski oraz pewnie z najzdrowszą pompą, najgorętszy piłkarski produkt w Polsce i okolicach – Robert Lewandowski. Nasi piłkarze powoli te stają się celebrytami pełną gęba, lecz w nowym stylu.

U Fabiana było rodzinnie. Bez nadmiernej tajemnicy, ochrony, ze smakiem, zgodnie z klimatem i warsztatem bycia Pary Młodej. A swoją możliwością dobre do jak Para Mała jest uznawana dziś za taką? Do celu miesiąca miodowego? Że na pełen miesiąc podróżowania i sprawiania się blaskiem magicznych obrączek piłkarze nie mają czasu, muszą zadowolić się tygodniowym wypadem na jakąś z niebiańskich plaż. Poza tym Ania z Łukaszem po tygodniu od indywidualnego najważniejszego: „Tak”, ruszyli do Niemiec, by usłyszeć „Ja” z ust Pera Mertesackera również Jego lubej Ulrike. Poznaliśmy ich na weselu Fabiana, pracowali przy jednym stoliku. Cały okres opowiadali o mocach w własnej i niemieckiej tradycji podczas ceremonii ślubu i weselnej zabawy. Na pewno po powitaniu Pary Młodej chlebem i dwoma kieliszkami wódki, gdy opróżnione szkło stłucze się o podłogę, Ulrike i Per musieli sami złapać za ścierki i posprzątać, co chowa Im nieco zapewnić samodzielność na ostatniej linii bycia. Kilku fanów piłki nożnej z klasy weselnej prosiło Pera oraz Łukasza o łączne zdjęcie, nawet zażartowałem, że jeden marzę o takim, a kiedy Per z uśmiechem powiedział, iż może, rzuciłem, że mam piłkarzy Arsenalu po dziurki w nosie po całym czasie Premier League i zaczął na parkiet.

Towarzyszył nam przy „angielskim” stoliku również Paul, ponad pięćdziesięcioletni Anglik, pracownik Arsenalu, facet od wszystkiego, serdeczny przyjaciel Łukasza z jego doskonałego skoku na Highbury. Zapytałem Paula czy nadal jest pracownikiem, który zna zorganizować wszystko, natomiast On na to z dobrze odpowiedział, że w istocie tak, tylko w razie problemów zna ludzi, którzy umieją je rozwiązać. Paul jest pomysłodawcą oraz ułatwieniem dla ludziach zawodników Kanonierów, ale często dla nowych, których zaskakuje potęga Londynu, nowe zwyczaje, bariera językowa. Jest zapleczem dla wszystkiego kto daje się do niego z prośbą. Rozpiętość potrzeb piłkarzy jest ogromna, od naprawdę istotnych po proste, ale Paul każdą traktuje dość poważnie. Oraz można Mu uwierzyć, jest wyjątkowo dyskretny. Podczas wesela rzucał anegdotami na lewo i obowiązek, a nie było wśród nich treści o fanaberiach piłkarzy. Wtedy jego praktyka w Arsenalu, jest częścią układanki Arsene’a Wengera i doskonale zorganizowanego klubu. W Anglii wszystek wie, co ma wykonywać, moje wizyty u Fabiana w Londynie potwierdzają, iż podział obowiązków i zakres wiedz to reguła.

Na szczęściu młodych Małżeństwa Fabiańskich najlepiej była się moja córeczka, obwołana jednogłośnie Królową Parkietu. Tańczyła solo, w parach, była dopasowywana do kółeczek graniastych, jak mały wagonik długiego pociągu, wirowała bez kontaktu z założeniem we całych kierunkach, nawet z Perem Mertesackeram ruszyła na podbój parkietu, mimo metrowej niemal różnicy wzrostu. Biegając za Maryśką oraz tańcując spośród Nią spociłem się oraz zmęczyłem kiedy na półmaratonie. Że nie starczyło Jej pary i odporności do oczepin, ponieważ oraz tenże konkurs, by tak wygrała siłą rozpędu. Prąd odcięło Marysi godzinę przed północą, a rankiem podczas wspólnego śniadania w ostatnim jedynym składzie, wystarczyło Jej sile na zjedzenie płatków na mleku. I potem smacznie spała na dwóch krzesłach przy jazzowych standardach wykonywanych na pianinie, które dyskretnie wtórowały porannemu spotkaniu.

Mam swój ślub w ośrodku piłkarskiego sezonu 2005/2006. W przeddzień mecz w Szczecinie, nie zagrałem wtedy w wczesnym składzie, przebywał na desce. Z jakiejś części byłem chory, bo tydzień wcześniej działał z pierwszej minuty z Odrą plus byłem gotów na utrzymanie pierwszego placu, jednak z kolejnej Kasia ściskała kciuki za bezpieczny wariant, gdyby nie maszerować na ślub o kulach. Zremisowaliśmy z Pogonią 2:2, genialnego gola sezonu strzelił Fabianowi Przemek Kaźmierczak, oraz na listę strzelców wpisał się również śp. Claudio Milar. Myślę jak wracaliśmy wagonem sypialnym zaraz po meczu, koledzy zostawili mi cały przedział, żebym się wyspał, o świcie na Dworcu Centralnym Dariusz Wdowczyk wziął mnie na ścianę, życzył powodzenia i dał wolne do poniedziałku. Ruszyłem taksówką do domu, popadł w niej na supersympatycznego kierowcę, żonatego to od ćwierćwiecza, pogadaliśmy od centra, toż stanowiło organizujące. Sądzę, iż mam nawet w swoich tajnych archiwach wizytówkę. Gdy w dresiku Legii z torbą sportową wysiadałem z taryfy, natknąłem się na Kasię, która maszerowała niewyspana w prywatnym dresie do pobliskiego fryzjera. Wtedy stanowiło takie magicznie powszednie wystąpienie w tak wielkim dniu.

Tydzień później był kolejny mecz ligowy, w nim szybko jako mąż odszedł z pierwszej chwili. Zaraz, zaraz, oraz co z własną drogą ślubną?! Wszystkie oszczędności poszły na kup bycia, haha, na kredyt. Podróż poślubną postawimy sobie to między mieszkaniowymi składkami na 10. rocznicę. Już wkrótce cynowe gody ślubu. Wczas w współczesnym roku blaszane albo brązowe, a drugiej jesieni gliniane.

Możliwość komentowania jest wyłączona.