Na brzeg o trzeciej wojnie

sport

Na ekranie wojna, natomiast w zasadzie trzy wojny. Dwie dziwne, podłe oraz jedna szlachetna, z grupą. Ta chętna na Krymie, tam prezydent-car Władimir Putin wysłał wojsko. Wojsko świadczone przez byłego oficera KGB ma mundury, jednak nie ma żadnych oznaczeń. Dziwnym zbiegiem przyczynie ci wojacy mówią po rosyjsku, są uzbrojeni w rosyjski sprzęt, a nawet wozy bojowe i ciężarówki mają rosyjskie. Bardzo dobry zabieg, taki z etapie „wtedy nie my, zatem oni“. Ten sposób popularny jest z własnych stadionów, bo po każdej zadymie zawsze powinniśmy byli jacyś „oni“. Nawet kiedy są w barwach konkretnego klubu, to są „onymi“.

Było z ostatnimi „onymi” kiedy z Dobrymi na Krymie, to oznacza; „nie pochwalamy tego co sprawiają, a jesteśmy spośród nimi zaś włos im z głowy nie spadnie.“ Rzeczywiście było do niedzieli, jak to linia się przebrała. Koszt rozrywek stadionowych klubu Legia to z początku sezonu jakieś półtora Furmana, czyli z piętnaście milionów złotych. Skala Furmana pękła (sprzedano go zbyt milionów dziesięć), pękły też skale poza futbolowe. Ten czas to „Wiplering“ bez granic i wtedy z prędkością dwóch do trzech Protasiewiczów (jeden Protasiewicz to według większości badaczy trzy Rokity). Podjęcie szlachetnej walk z kwiatem narodu, czyli politykami to nie tylko specyfika warszawska. Bydgoszcz i Kraków również są trendy! Zaczęła panować moda retro, cofająca naszą piłkę w piękne lata dziewięćdziesiąte, wtedy jednak stadiony nie były bujne i wykonane były z ziemnych wałów, to „efekt Heysel“ był niemożliwy.

W niedzielę z całkiem znajoma natomiast na żywo widziałem to, co widział prawie 30 lat temu podczas telewizyjnej transmisji. Na wesele barierka na stadionie przy Łazienkowskiej wytrzymała, w przeciwnym razie kibice z Białegostoku spadliby na betonowe schody. Czy istniała wtedy ogromniejsza rola warszawiaków, którzy ich spychali albo same rodaków z Podlasia, którzy wszczęli zadymę? To badanie zadano aby po przeliczeniu zabitych oraz bardzo rannych, tylko na wesele stadion wykonano rzetelnie i barierka wytrzymała. Bogu dzięki, że przygotowało się na paru omdleniach, jednak czy klasa polityczna potrafi wybrać z ostatniego wnioski? Parę nieprzekraczalnych barier pękło, a „bekali za toż“ przeważnie zwykli kibice. Naprawdę jest najprościej, ponieważ nasz sejm i polskie gabinety są rządami prostych ludzi. Wybrańcy narodu ścigają się wózkami golfowymi, wykorzystują na rachunkach, sikają po pijaku na ulicy, grożą mężom swoich kobiet, wszczynają sprawy w portach lotniczych dodatkowo w samolotach… Podawać ich „pozycje“ można długo, na zapewne nie krócej niż to co robią najważniejsi kibice. Za te harce płacą frajerzy, czyli podatnicy oraz naturalni kibice.

Co ciekawe jest również jedno podobieństwo, zarówno polityczne jak również stadionowe – elity znają pojęcie wspólnego wroga. Ci podstawowi spotkali się razem tylko pod groźbą rosyjskiej inwazji, i tychże kolejnych jednoczy policja. Pointą do niedzielnego dymu niech będzie inni obrazek; kibic Legii został osadzony w rynku Jagiellonii, oraz kiedy już został odpowiednio skopany opatulono go peleryną w barwach Jagi i wzięto jak naszego, żebym nie wziął się w ręce policji.

Na brzeg o trzeciej wojnie, jedynej atrakcyjnej oraz prawej. W Madrycie o prymat w mieście walczyły Atletico i Real. Konkurs był drogi, bez rac na boisku oraz bez próby wjazdu na dalecy sektor, również chyba więc media donosiły o nim naprawdę niewiele.

Możliwość komentowania jest wyłączona.