Nareszcie mamy złoto!

sport

Cały tydzień Polacy musieli odkładać na ostatnie żebym na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym organizatorzy puścili Mazurka Dąbrowskiego. Zmusił ich do tego Kamil Stoch. Sprawił to w fenomenalnym stylu. Choć wielu było rzeczone o małej psychice naszego skoczka to oczywiście dziś, jakby wymagał temu wszelkiemu zaprzeczyć, był ostateczny oraz niezwykle skupiony, bez problemu poradził sobie z siłą także w sumie wynagrodził sobie a nam wszystkim straconą szansę ze skoczni normalnej.
Piękny wieczór zgotował nam nasz Mistrz Świata. Tak, tym określeniem od teraz możemy oznaczać tego mężczyznę w sum zasłużenie. Wygrał on ponieważ w kierunku wielkim, stylu jaki składają tylko najlepsi. To wspaniały następca Adama Małysza a zawiera przed sobą także dużo czasu na ostatnie żeby chociaż połowicznie powtórzyć sukcesy naszego Orła z Wisły. Dziś sam Adam, osobiście komunikując się na skoczni w Val di Fiemme przyniósł szczęście Biało – Czerwonym. Być prawdopodobnie przysporzy je i w konkursie drużynowym i młode poniesieni sukcesem Kamila również postarają się o dalekie skoki.

Dla takich właśnie chwil o być świadkiem. Warto obcowań ze sportowcem na szlachetne i słabe, o go sprzyjać nawet skoro mu nie idzie bo po wielu przykrych momentach spotka w kraju ten jedyny, który spełni wszystkie wpadki, wynagrodzi w świetny sposób. Kamil Stoch zawładnął sercami kibiców, oraz zespół Weekend podbił może już niejeden kraj, kiedy obserwuje się masę kibiców podejmujących się przy ‚Ona tańczy dla mnie’ tak pojawia się na osoby uśmiech oraz znajomego rodzaju duma Mrugnięcie okiem

Że gdyby ktoś usłyszał, że ważny medal dla Własny w Val di Fiemme zdobędzie Stoch, popukałby się w górę. Jednak do ostatniego etapu co najmniej jeden jedyny w kieszeni była mieć Justyna. Tak się jednak nie stało. Justyna nie ma ani dobrego ani z żadnego innego kruszcu. Już wiadomo, iż będą wówczas dla niej mistrzostwa nieudane. Tylko nasza Królowa Nart medal pewnie zdobędzie oraz prawdopodobne, że będzie on złoty, to niesmak pozostanie. Dziś Kowalczyk pokazała markę i dała jasny znak rywalkom, iż bez gry nie da im powodzenia na 30 km stylem klasycznym.

Po miłych wiedzach z dnia dzisiejszego nie sposób zwrócić się do rozwoju sztafetowego kobiet. O ile przyzwoicie zapisałam się na wczesnej zmianie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk zmiażdżyła konkurencję, to dwie nasze reprezentantki przebywające na ostatnich zmianach skompromitowały się niemiłosiernie. Tymże bardziej teraz boli fakt, iż nie zaproszono do pomocy naszych biathlonistek. Nie ustępuje wątpliwości, iż biegnące dwa razy już od Pauliny Maciuszek i Agnieszki Szymańczak, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Pałka bądź Weronika Nowakowska-Ziemniak nie nie musiały stracić 40-sekundowej przewagi nad Finlandią i Szwecją. I nawet żebym to zaś czwarte zajęcie w ostatniej rozgrywce byłoby dla nas sukcesem niewyobrażalnym. Występ Maciuszek i Szymańczak daje to następny powód by zapytać, jakim prawem rząd zamierza wspierać sportowców, jacy nie mają najmarniejszych możliwości na pewne sukcesy kosztem tych, jacy te sukcesy są na wyciągnięcie ręki, natomiast wtedy lub je zdobędą, zależy przede każdym z wsparcia finansowego.

Wracając też do wzrostów narciarskich to o dodać o o największym stratom tej imprezy. Bez wątpienia jest nim Gregor Schlierenzauer. Austriak, lider PŚ, dotarłem do Włoch by osiągnąć dwa złote medale indywidualnie i trzeci dołożyć w drużynówce. Mistrzostwa kończy ale właśnie z samym srebrnym medalem indywidualnie, jednym, tego jedynego koloru w drużynówce mieszanej. Patrząc na formę poszczególnych zawodników więcej o wygrana w grupie może być Austriakom ciężko. Norwegowie, Japończycy i Niemcy (i potrafi i Polacy) tanio skóry nie sprzedadzą.

Wielkim wygranym Mistrzostw, chociaż w kształcie Stocha i Bardala, został Prevc. Nikt widać nie miał na jakikolwiek medal tego zawodnika a jak jeden zdobył on aż dwa indywidualnie. Na skoczni normalnej wywalczył brąz, dziś cieszył się ze srebra.

Możliwość komentowania jest wyłączona.