Natychmiast w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy zdecydowano w współczesnym terminie o zamianie trenera

sport

Jeden tylko ŁKS od części lipca do starcie grudnia zdążył przetestować aż pięciu innych szkoleniowców. Zmiany zachodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, jakim imituje się odbywać w bieżącym tymże polskim związku przez dwa lata, nazywa się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe cele w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, natomiast zwykły atmosfera służby przedsiębiorcy w samotnym cechu Premier League ma cztery lata. W przyrównaniu do okresu produkcji trenerów w naszych lokalach obecne jakby wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy planują do pracownikach znacznie bardzo wytrzymałości niż ci w Polsce. Gracze z Wigan przegrali w współczesnym etapie aż osiem ligowych konkursów z zarządu, a owi spośród Boltonu pięć kolejnych widzeń na zwyczajnym obiekcie. Tudzież co? A zera. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt za obecne mentalności nie urwał. Ich podopieczni od moc tygodni transportują się w ogonku ligowej tebeli, a szkoleniowcy istnieją na przystępnych posterunkach. Naprawdę samo kiedy przełożony Steve Kean z Blackburn, wprawdzie jego zbiór od motywie września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego miłośniki wynajęli lecący nad stadionem — w dniu meczów na Ewood Park — samolot z banerem, na którym żądają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. A posiadacz się uparł i Keana oddzielać nie planuje.
W bieżącym periodzie pierwszy z administratorów Premier League, stracił pozycję wówczas po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch natomiast pół roku pobytu w klubie ze Stadium of Light (chociaż dwa miesiące dłużej gra nasz mistrz pod względem terminu w pojedynczym ruchu — Waldemar Fornalik w Kierunku Chorzów). W niniejszym ewenementu amerykański właściciel Ellis Short ugiął się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie lecz z niewystarczających produktów zespołu, jednak podobnie z… położenia urodzenia. Bruce ponieważ zrodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez wielbicieli Sunderlandu sąsiednim regionie Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to miłośniki tolerowali menedżera, jednak jeżeli grupie nie szło fani powtarzali sobie o jego źródle, nagle określali te, że choruje skłonności do drobna oraz… przebywał się dla nich Bruce natychmiast „grubym, beznadziejnym Geordie”, jaki „potrzebuje zrezygnować”.
Sunderland, za koło trzyletniej kadencji Bruce’a, pozyskał także wypożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko szła w parze z grupą, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy wypożyczenie Danny’ego Welbecka analizowano jak ognie w dziesiątkę. Tyle właśnie, iż owe „ognie”, nie pojmując w lokalu szanse zadowolenia naszych sportowych albo fizycznych ambicji, zaraz się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie jest kto strzelać.
Nowych snajperów tworzy teraz znaleźć następca Bruce’a. Wybór przegrałby na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na liczby konsultacji prasowej Irlandczyk nie chwalił się jednak zwolennikom Sunderlandu swoimi dużymi sukcesami, ani tymi piłkarskimi, ani tymi trenerskimi. Ponieważ o tymże, że jako zawodnik Nottingham Forest wziął dwa Puchary Europy i mistrzostwo Anglii, oraz spośród delegacją Irlandii Płn tkwił w końcach MŚ w 1982 r. obchodzący się futbolem dobrze rozumieją. Tak jedno zresztą, kiedy pamiętają jego najokazalsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji oraz rezultat Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał oraz O’Neill, iż o za owo przypomnieć – tak na jakiś wypadek — że Sunderlandowi kibicował już w dzieciństwie, że bawiłeś się spośród jego zwycięstw, a próbował straty ukochanej drużyny, że płakał jak bóbr, jak najlepszy więc napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał poważnej kontuzji kolana.
Tudzież obecnym nieco lizusowskim wyznaniem w indywidualnej sekundzie menedżer zyskał sobie emocję fanów. Jego poprzednik, „szeroki a brutalny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w tak łagodny planuj lektury w Sunderlandzie zacząć, sprawę doskonała, nie mógł. Ale O’Neill już wiedział, że jednak więc właściciel klubu zwolnił Bruce’a, tylko podjęcie takiej opinii pomogli mu miłośnicy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.