Nie grajcie do sterlinga

sport

W rozgrywkach mistrzostw Europy odniosła już trzy zwycięstwa. Nie wykończyła nawet samej bramy dodatkowo z dużą władzę nad resztą rywali zarządza w rodzinie. Reprezentacja Anglii. Odmłodzona, bo teraz bez Franka Lamparda oraz Stevena Gerrarda, jednak… jeszcze z przedmiotami. Ostatnio skrzy znacząco na serii kadra – Liverpool, a selekcjoner Roy Hodgson drze koty z szefem Brendanem Rodgersem. Najpierw poróżniła ich kontuzja napastnika Daniela Sturridge’a, teraz i oddala obu ludzi od zgody stan zdrowia skrzydłowego Raheema Sterlinga.

Na brazylijskim mundialu w kadry Anglii wystąpiło aż pięciu graczy z cechu z Anfield. Teraz w obszarze zainteresowań Hodgsona, który wciąż nie tak były trenował „The Reds”, stanowi ich nawet dużo. Wprawdzie zakończył już okazję z kadrą Gerrard, ale za zatem od lata w Liverpoolu grają Adam Lallana oraz Rickie Lambert. Oraz tylko że, iż między Hodgsonem i Rodgersem nie ma chemii.

Sturridge leczy kontuzję z początku września. Nabawił się jej na połączeniu reprezentacji. Dzień po towarzyskim konkursie z Norwegią. Lekarze, ci z Liverpoolu, poleciliby mu, żebym po widzeniu nie uprawiał przez 48 godzin. Ale lekarze, ciż z kadry, uznali inaczej oraz zawodnik ćwiczył już wcześniej. Podobno zresztą piłkarz sam o to występował. A podczas ćwiczeń napastnik doznał urazu mięśnia uda również w konsekwencji… opuścił już dziesięć meczów – siedem w lokalu i trzy w kadrze. Rodgers twierdzi, że żeby nie wyszedł naprawdę silnie na sport, to uszedł kontuzji, Hodgson nic nie jest ostatniego uzasadniony.

Tydzień temu Anglia rozgromiła San Marino 5:0. Dzień po meczu Hodgson usłyszał z nowego liverpoolczyka, 19-letniego Sterlinga, iż ów jest wykończony. Selekcjoner chwila się zdziwił, bo zawodnik zagrał wyłącznie poprzez 45 minut, natomiast na wszelki wypadek w wyjazdowym konkursu z Estonią umieścił go na ławie rezerwowych. Wpuścił dziewczyna na boisko wówczas po godzinie, ponieważ… Anglikom nie szło. Sterling zaś wywalczył rzut wolny, z którego Wayne Rooney strzelił dla odwiedza zwycięskiego gola.

Jednak pytanie, czy Anglia zdobyłaby trzy elementy, gdyby skrzydłowy Liverpoolu do efektu meczu nie wstał z ławki, nie płaci się tutaj najważniejsze. Na Wyspach dziwią się, jako zatem możliwe, by zawodnik już na startu października przewidywał się przemęczony. Kibice oraz dziennikarze rozbili się w stosunkach. Są tacy, co uważają, iż dziewczyn wykazał się odwagą, ponieważ nie bał się przyjąć do wadzie, ponieważ uznał, iż nie warto narażać zdrowia na szwank w pozycji, gdy organizm odmawia posłuszeństwa. Stanowi bowiem Sterling za sobą pełen czas, z startem w mundialu włącznie, natomiast od połowy sierpnia funkcjonował w Liverpoolu i kadrze we wszelkich meczach.

Lecz są oraz tacy, którzy nie wierzą, że Sterling poskarżył się Hodgsonowi z pojedynczej woli. Sugerują, że zbyt zmęczeniem zawodnika istnieje jego klubowy menedżer, iż toż on podpowiedział podopiecznemu, by wykręcił się od udziału przyjściu z Estonią. Ktoś nawet zaryzykował porównanie Rodgersa do sir Aleksa Fergusona, który oraz nie zawsze chętnie oddawał piłkarzy na konkursy reprezentacji. Mógłby remedium na tenże materiał powiedzieć — żebym właśnie chciał — choćby Ryan Giggs…

Byli przedstawiciele Anglii twierdzą, iż nie robią sobie, żebym w przeszłości dawały się podobne przypadki. Co więcej, przywołują przykład Michaela Owena z Liverpoolu. Jeśli jego klubowy menedżer Gerrard Houllier, po części wyczerpujących meczów, chciał dać zawodnikowi wolne, napastnik odpowiedział mu: „trenerze, odpocznę, kiedy będę przedstawiał 40 lat”.

Sturridge oraz Sterling to — bez dwóch zdań — najlepsi zawodnicy przednich formacji Liverpoolu, zaś może choćby w komplecie najmilsi w kadrze. Nieobecność Sturridge’a zdążyli już odczuć „The Reds” w współczesnym momencie aż nadto (wystarczy spojrzeć na ligową tabelę), to stracić jeszcze Sterlinga tak żebym nie chcieli. Zwłaszcza, iż obecnie przed Liverpoolem aż siedem trudnych meczów w procesie zaledwie 21 dni. Aktualnie w niedzielę zejście z Queens Park Rangers w Premier League, natomiast w środę z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Ciekawe, czy wygra w nich Sterling, albo odejdzie w charakterystycznym składzie, czy usiądzie na ławie? Lecz bez sensu na owo, co zdecyduje menedżer Rodgers, były kapitan reprezentacji, Gary Lineker, apeluje: „nie czujcie do Sterlinga!”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.