Niepasująca para

sport

Parę lat temu – sprawdziłem, że minęły już wszystkie cztery, i jak daleko w górze zostało – ważniejsze niż mecz Chelsea – Manchester City było zatem, czy Wayne Bridge przy tradycyjnym powitaniu uściśnie prawicę Johny’emu Terry. Nie uścisnął, jak prawie każdy mężczyzna na jego miejscu by zrobił. Terry przyprawił mu rogi, zabrał osobę i wtrącił do towarzyskiego skandalu na granicę międzynarodową. Bridge o szczegółach intymnej znajomości mężczyznę z mamą swojego dziecka dowiedział z brukowców, czyli najgorszego ze źródeł. Terry przestał stanowić jego przyjacielem, jeżeli się nie mylę, to Fabio Capello zabrał mu kapitańską opaskę a zrobił się mit piłkarza, który na boisku również w działaniu utrzymywał się zasadą fair.

Niedzielny mecz Sampdoria – Inter nie byłby godzien zbyt wysokiej uwagi, jeżeli nie awizowani w pierwszych składach Maxi Lopez i Mauro Icardi. Czy spojrzą sobie w oczy, czy uścisną dłonie, czy wykonają jakikolwiek inny gest?

Historię argentyńskiego trójkąta włoskie media wałkują od mai. Głos zabrał nawet sam Diego Maradona (powiedział mniej więcej, iż Icardiemu powinno się gębę obić). W pełni tyle słów napisano i powiedziano, tyle wersji powstało, iż nawet trudno dociec, kiedy było naprawdę: kto kogo zdradził, kto kogo zostawił? Po zabraniu z lip oraz informacji fakty są następujące: platynowa Wanda Nara to matka trojga dzieci Maxi Lopeza a jego stara kobieta. Jeszcze przed rozwodem związała się z Mauro Icardim, którego wcześniej ważna było określić przyjacielem domu. Namiętny związek szczegółowo relacjonują za pośrednictwem mediów społecznościowych. Były miłe tweety w dawce nie do wytrzymania, istniały również coraz odważniejsze zdjęcia na Instagramie, które wprawiają w konsternację. Jeśli miłość ogłupia, to ta para stanowi ostatniego dobrym przykładem.

Ale co tam, niech się lubią po prywatnemu oraz reklamują w Internecie, niech dostarczają pożywki mediom, dla jakich sława, pieniądze i seks wtedy był, istnieje również będzie najwydajniejszy z faktów. Jeśli Icardi będzie prał takie gole kiedy z Bolonią, to nikt mu Wandy nie wypomni. Poza Maxi Lopezem oczywiście.

Zostawiam już Icardiego wątpliwego celebrytę i ukazuję się nim zainteresować z strony piłkarskiej. Bo potencjał w nim śpi ogromny. Jeśli głowa (obawiam się, iż nie jest jego pewną stroną) nadąży za nogami, to Argentyna doczeka się kolejnej świetnej dziewiątki.

Ma bardzo szybkie CV. Jest Argentyńczykiem, urodził się w ostatnim jedynym mieście co Lionel Messi, wspólnie z rodzicami jako dotąd chłopak zamieszkał w Hiszpanii, przybył do szkoły Barcelony, gdzie kształcił się na piłkarza poprzez dwa oraz pół roku, też jako nastolatek zdobył sławę. Porównania poddają się to same. Lecz nie należy dać się ponieść fantazji. Icardi nie nie dorówna najlepszemu z najzdrowszych. Jest zdecydowanie różnym rodzajem napastnika niż Leo. Takim mianowicie, jakiego można na boisku prawie nie zauważyć, a o dziwo jego imię znajdzie się na liście strzelców. Gdy już dzisiaj szukać na skalę porównań do dużych napastników z historie, wtedy korzysta zadatki, aby bronić się nowym Davidem Trezeguetem, jednakże on sam wolałby dorównać Gabrielowi Omarowi Batistucie.

Zainteresowanie Icardim we Włoszech rosło bardzo powoli. Ponad zero podskoczył po derbach Genui w dawnym sezonie. Sampdoria pokonała Genoę 3:1, przerwała bolesną passę siedmiu kolejnych porażek, trzeciego gola wbił nastoletni Argentyńczyk, jaki w swoim pierwszym konkursu w podstawowym składzie pokonał doświadczonego Sebastiena Freya. Istniałoby to także półtora roku po jego przyjeździe na Półwysep Apeniński. Związek z Genui w styczniu 2011 roku wypożyczył go z Barcelony, by pół roku później za 400 tysięcy euro sfinalizować transfer definitywny. Gole strzelane przy prawie wszystkiej szans dla młodzieżowego zespołu Sampy, wypromowały go do pierwszej drużyny, bijącej się o awans do Serie Oraz. 12 maja 2012 roku zadebiutował w drugiej lidze oraz osiągnął bramkę na siłę zwycięstwa nad Juve Stabią.

Przed sezonem 2012-13 zajmował dopiero czwarte znaczenie w hierarchii klubowych napastników. Tworzył być dublerem Maxi Lopeza (patrzcie państwo, co za zbieg okoliczności). Miał podglądać starszego rodaka z przeszłością w Barcelonie i Milanie, pilnie trenować oraz cierpliwie czekać. Przed nim w fazie do pierwszego składu byliśmy jeszcze Nicola Pozzi oraz Brazylijczyk Eder. Jednak na ludzi konkurentów padł pomór kontuzji. Ktoś musiał grać, i że nie było nikogo, padło na Icardiego. Pech innych pomógł mu na wyjeździe.

Po derbach na dłuższą niż polską skalę wypłynęło, iż Icardi pobierał nauki w Barcelonie. Jednak równie istotną atrakcję wywołał fakt, iż ten urodzony 19 lutego 1993 roku napastnik nie posiadał prawa drogi również na miejsca pod bramy ośrodka treningowego dostarczała go oraz następnie odbierała narzeczona. Rzeczywistość była narzeczona. Bez niej Icardi zwraca się kierowcą obecnie istnieje.

Później Sampdoria cienko przędła, w sukcesu czego trenera Ciro Ferrarę zastąpił Delio Rossi, a Icardi obudził się w pierwszej kolejce 2013 roku. Beniaminek dokonał niebywałej sztuki. Od 24 minuty przegrywał 0:1, od 31. funkcjonował w dziesiątkę, oraz mimo to pokonał Juventus na jego stadionie 2:1. Oba gole po przerwie należały do Icardiego, tak chyba pierwszym powinien wydać się z Gianluigim Buffonem, który popełnił inny do niego brak. Tak czy siak, Argentyńczyk został bohaterem dnia, ba – całej kolejki, w „La Gazzetta dello Sport” dostał znacznie cenną ocenę 8 z dodatkowym komentarzem: – Kto więc taki? Mauro Icardi nie był popularny masom. A od właśnie to się zmieni. Jeśli strzelasz dwa gole Juventusowi w jego domu, więc potrzebujesz być człowiekiem.

Rozpoczęło się więc publiczne rozbieranie Icardiego do rosołu. Z własnego miasta Rosario wyjechał w 2002 roku. Taką decyzję podjął jego rodzic, który lepszą perspektywa dla całej rodziny popatrzałem na Wyspach Kanaryjskich. Tam jego syn wpisał w zastępy Union Deportivo Vecindario i, jak dają kroniki, w nowych grupach wiekowych strzelił łącznie 384 gole. Nic dziwnego, że w skutku zajęli się nim skauci Barcelony. Kiedy Messi dowiedział się, iż Duma Katalonii uważa na oku innego Argentyńczyka z Rosario, wysłał Icardiemu zwolnienie z autografem. Od 2008 roku grali obecnie w niniejszych samych barwach, spośród ostatnim iż Icardi wyłącznie w składach od U-17 do U-19.

Jednego dnia ośmielił się oraz wprowadził Messiemu. Tak się poznali, ponoć polubili, parę razy wspólnie ruszyli w centrum. A nawet taki sojusznik nie mógł wprowadzić Icardiego do królestwa Pepa Guardioli. Po prostu nie istniałoby w nim miejsca dla środkowego napastnika, dla klasycznej dziewiątki. A jak z nieba spadła propozycja Sampdorii, której skauci wypatrzyli go w Hiszpanii w sezonie bycia juniorskich rozgrywek.

Następny wspaniały dzień Icardiego w Części Oraz nadszedł 27 stycznia 2013 roku. Sampdoria rozgromiła Pescarę 6:0, do czego przyczynił się czterema golami. Wydarzenie, na które kibice Sampdorii oczekiwali od 1961 roku. Icardi został wschodzącą gwiazdą ligi włoskiej, o której wiedzach z uznaniem sugerowałem się selekcjoner Cesare Prandelli. Był nawet nadzieję, iż uda się go namówić, by pojechał w ślady Pablo Osvaldo oraz grał na popularność Italii. Jednak głośne spekulacje na aktualny element błyskawicznie uciął wywołany do tablicy Mauro, który czuł się Argentyńczykiem.

Po takim styczniu wokół Icardiego zaczęli kierować się wysłannicy różnych klubów, nie tylko włoskich. Był się bardzo łakomym kąskiem. Teoretycznie do 2015 roku zaczynał go układ z Sampdorią, która wydawała mu tylko 60 tysięcy euro rocznie. Gdyby zgodził się na przedłużenie umowy, pensja wzrosłaby do 600 tysięcy. Jednak inni kusili coraz większymi pieniędzmi. Najbliżej było mu do Interu, który dał 15 milionów euro.

Oczywiście Icardi nie jest faktem, ale produktem na wielkich lotów napastnika, który w ciekawym towarzystwie i, otwierając się w ostatnim tempie, może wcześnie przekroczyć próg stu sami w Kolekcje Oraz. Ma szósty zmysł pod bramką, jest przyjemny skoczny, niesie z obu nóg. Gabriel Batistuta i Diego Milito być może doczekają się godnego następcy. Od Maxi Lopeza już jest atrakcyjniejszy. Na boisku, rzecz jasna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.