Niezła setka Roneya

Zdobył na boisko na frontu drugiej części. Żebym nie fakt, że uważał kiedyś 17 lat, wielu kibiców umiało tego poniekąd nie zauważyć. Ponieważ selekcjoner Sven-Goran Erikson dokonał potem w przestrzeni… jedenastu przemian w garniturze! Anglia grała akurat na Wembley towarzysko z Australią. Drużynie kapitanował Danny Mills. W ataku szalał Francis Jeffers, który strzelił gola oraz… zupełnie w kadrze natychmiast nie wystąpił. Dużo wesela był jego kontrahent z napadu oraz klubowy przyjaciel z Evertonu. Wprawdzie wówczas Wayne Rooney bramki nie zdobył, przecież za toż w poprzednią sobotę, przeciwko Słowenii, zagrał w kadry natychmiast po raz setny.

Z przyczyny jubileuszu, który napastnik uczcił golem, jedyna z publikacji – nawiązując do władzy rodem ze starego Rzymu – nazwała Rooneya „centurionem”, czyli setnikiem – najbardziej zarobionym oraz kompetentnym żołnierzem w zespole. W krajowym ogóle jest bowiem „Wazza” kapitanem i najdoskonalszym strzelcem, więc wojskowe porównanie wybierze jak ulał.

Jednakże w spraw angielskiej armii jest natychmiast ośmiu oficerów wyższych od niego rolą (Billy Wright, Ashley Cole, David Beckham, Steven Gerrard, Frank Lampard, Bobby Moore, Bobby Charlton i Peter Shilton), potrafiących się pochwalić znaczniejszą ilością bitew stoczonych w swoich barwach. Żaden spośród nich aczkolwiek nie dobił setki w tak młodym wieku jak 29-letni Rooney. Ponadto jest blisko przesądzone, że piłkarz MU, jakiemu potrzebuje się stopień w wynikach mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku, szybko stanie na czele tej gwardii, ponieważ bramkarza Shiltona, który katował się dla Anglii aż 125 razy, do obecnego sezonu na pewno wyprzedzi.

W jeszcze wyższym prawdopodobieństwie – właśnie się wtdaje – znajduje się inny angielski futbolowy rekord. Ten strzelecki, chodzący do Charltona, który otrzymałeś dla ojczyzny 49 bramek. Bo obecny kapitan narodowego systemu posiada teraz w sukcesu 44 gole.

Rooney, jaki dysponując 14 lat chciałbyś o promocji zawodowego boksera, jest aktualnie w najdelikatniejszym wieku dla gracza, i jego wojsko za dwa lata zamierza podbić Francję, czyli wygrać finały Euro 2016. Na ciosie „English Army”, bez ważniejszych szkód odnosi zdobycia w eliminacyjnych okazjach i rośnie w moc. A selekcjoner Roy Hodgson upiera się, iż eksplozja talentu jego kapitana nastąpi tylko w najprzyjaźniejszych miesiącach, jednak większość ekspertów, pytanych o mecze Rooneya, jakie najbardziej dostały im w świadomości, przedstawia ostatnie z Euro 2004 w Portugalii oraz MŚ 2006 w Niemczech. Wracają więc specjaliści do czasów dość zamierzchłych, sugerując, że od dość poważna „Wazza” kadrze bardzo nie pomógł.

Właśnie są również tacy, którzy uważają, że Rooney już obecnie nie ma konkurencji wśród starych również aktualnych reprezentantów Anglii. Ale gdy tylko sam piłkarz usiadł przed blaskiem oraz – niczym królowa z baśni o Śnieżce – zapytał je: „zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto jest najczystszym piłkarzem w przygodzie reprezentacji Anglii?”, więc spośród gwarancją usłyszałby, że… do dokonań mistrzów świata Bobby’ego Charltona czy Bobby’ego Moore’a jeszcze mu wysoko. A potrafi nazwisk padłoby również więcej?

Możliwość komentowania jest wyłączona.