Nigeryjczyk kontra Wach

box

Nigeryjczyk Gbenga Oloukun będzie przeciwnikiem Mariusza Wacha podczas gali, która odbędzie się 14 marca w Lubinie – poinformowano w magazynie „Puncher” na antenie stacji Polsat Sport.
Oloukun ponosił porażki w ośmiu z tych dziesięciu pojedynków, przegrywając m.in. z Agitem Kabayelem, Erkanem Teperem i Wiaczesławem Głazkowem. Dla Wacha będzie to trzeci występ od czasu powrotu na ring po dwuletniej przerwie.
Pięściarz z Krakowa ostatni raz boksował w grudniu, pokonując przez techniczny nokaut Travisa Walkera. Oloukun w tym samym miesiącu znokautował Sashę Brinkmanna. Nigeryjczyk w przeszłości był już okazję kilkukrotnie być w Polsce, sparując z Arturem Szpilką i Andrzejem Wawrzykiem.
W Lubinie wystąpi także boksująca w kategorii super lekkiej Ewa Brodnicka (6-0, 2 KO), która zmierzy się z byłą pretendentką do tytułu mistrzyni świata Giną Chamie (11-2, 5 KO), Robert Parzęczewski (7-0, 3 KO), który skrzyżuje rękawice z Francuzem Cedriciem Bellaisem (17-6-3, 7 KO) oraz Michał Gerlecki (9-0, 5 KO), który sprawdzi się ze Stjepanem Bozicem (29-10, 19 KO), niedawnym przeciwnikiem Marka Matyi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.