Nikola Grbić został trenerem siatkarzy Serbii

siatkówka

Były idealny rozgrywający oraz kapitan drużyny 41-letni Nikola Grbić został trenerem reprezentacji Serbii siatkarzy. Informację podała oficjalna strona polskiego związku.
Grbić nie może pochwalić się zbyt wielkim wydarzeniem w zawodzie szkoleniowca. W maju został trenerem Sir Safety Perugia a jest wtedy jego podstawowa czynność w obecnej funkcji. Więcej w kwietniu ubiegłego roku był grającym Zenitu Kazań.
Serbowie bez trenera istnieli z mistrzostw świata w Polsce, w jakich zajęli dziewiąte miejsce. Tuż po tym meczu mundialu Igor Kolakovic podjął się do dymisji oraz zostawiłam ona przyznana. Już wcześniej mówiono, iż głównym chętnym do podjęcia tego miejsca jest Grbić. Media zastanawiały się tylko, albo istniały siatkarz rozpocznie się tak poważnego zadania.
Dziennikarze z lat chwalą Grbicia za charyzmę i autorytet wśród zawodników. On sam potrafi same pochwalić się dużymi sukcesami zawodniczymi – jest specjalistą olimpijskim z Sydney, brązowym medalistą igrzysk w Atlancie oraz mistrzem Europy z 2001 roku (wszystkie te krążki wywalczył też jako reprezentant Jugosławii).

Możliwość komentowania jest wyłączona.