Nowak wzamian za Engela

Na razie jacykolwiek ubezpieczają się tajemnicą, negocjacjami, dyskusjami. Jednak jeszcze wysoce dokładny jest priorytet, iż ostatnim dyrektorem sportowym PZPN będzie Piotr Nowak, który zmieniłem Jerzego Engela. Nowak wkrótce dotrze do Polski, aby 30 listopada wygłosić komentarz na rozmów trenerskiej w Szklarskiej Porębie. 5 grudnia planuje się przyjść ze Zbigniewem Bońkiem.

Wielkim orędownikiem Piotra Nowaka jest wiceprezes PZPN ds. szkolenia, Roman Kosecki. „Przypominam mi myśleć, że planuję cel, co uczynić ze szkoleniem” – zapewnia poseł PO, i teraz jeden spośród starych związku. 69-krotny reprezentant Polski daje jednak: „Nie wolę o aktualnym radzić do spotkania zarządu PZPN, jakie uczyni się 12 grudnia”. W układance, którą tworzy Kosecki nie do przecenienia jest kwestia dyrektora sportowego, który pasował za formę książki z młodzieżówką oraz reprezentacjami juniorów, wcielił się problematyką Szkoły Trenerów PZPN, inspirowałby edukację nauczycieli w granic całego świata.
Czy 12 grudnia dojdzie do naturalnego trzęsienia okolicy i Jerzy Engel wyjdzie ze zatrudnienia dyrektora sportowego, a jego zwolennikiem zostanie Piotr Nowak? Nowak ostatnio stanowił w Polsce również przeżywał gotowy projekt, który marzył pokazać Bońkowi. Nowy dyrektor PZPN był jednakże sceptyczny. Dopytywał się Nowaka, bądź owy owszem nie chce uczyć.
48-letni szkoleniowiec jeszcze mało mai temuż obchodził stać selekcjonerem reprezentacji Polski, a dziś wiedze o nowym wyzwaniu. Jego przeżycie jest nieocenione. W latach 2004-2006 prowadził D. C. United, otrzymując z obecnym lokalem mistrzostwo USA. W 2007 objął reprezentację olimpijską Stanów Zjednoczonych oraz wywalczył awans do meczu piłkarskiego Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jednocześnie – do maja 2009 roku – był pracownikiem selekcjonera pierwszej reprezentacji USA. Innym projektem, w jaki zaangażował się z ważną determinacją był klub Philadelphia Union, jaki od 2009 roku stworzył od podstaw. Na tył pokłócił się przecież z managerem klubu, Nickiem Sakieviczem i w czerwcu 2012 roku stał zwolniony (w atmosferze oskarżeń na bogatych miejscach). Doszło do właściwej wojny medialnej, ponieważ Nowak miał związek do 2015 roku (wedle którego ostatnio zarabiał 31 tysięcy dolarów miesięcznie) i właśnie skarży klub o zapłatę wynagrodzenia.
Engel w PZPN-ie zarabia 20 tysięcy złotych, czyli niemało więcej 6 tysięcy dolarów. Nowy sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki otrzymał 30 tysięcy złotych, czyli niespełna 10 tysięcy dolarów. Poza selekcjonerem kadrze Polski – oraz rozmawiaj jasna prezesami, o ile do owego dojdzie – nikt nie będzie wygrywał w kontaktu dobrze z sekretarza generalnego. Albo za opłatę Engela Nowak byłby łatwy pracować? Jego towarzystwo mówi, że naprawdę. W takim razie determinacja powrotu do Krajowy potrzebuje istnieć kluczowa.
Jak niezwykle skuteczny wpływ federacji niemieckiej dał Juergen Klinsmann, uciekając do ojczyzny z USA. Co zasada na zajęcie selekcjonera, jednak właśnie faktycznie Klinsmann zaszczepił kolei na wszystkich polach, jeżeli pracuje o szkolenie. Nowak miałby odegrać podobną rolę. Innym konkurentem na stanowisko dyrektora sportowego jest Stefan Majewski, jaki doprowadza młodzieżówkę i uchodzi za prawdziwego człowieka Bońka. Czy zawsze Majewski nie byłoby wiele bardziej trwały, jeżeli pracuje o koleje w kierunku szkolenia? Nowak – mężczyzna z zewnątrz – nie poznawał się na zaszłości… To proszenia, na jakie potrzebują sobie zdać członkowie zarządu PZPN.
W kontrakcie z promocją Nowaka lub Majewskiego, wielki przegranym 2012 roku szedł się niespodziewanie Engel. Jeszcze latem walczył na miejsce selekcjonera Biało-czerwonych. Po Franciszku Smudzie właśnie Engel odnalazł się wśród trzech trenerów polecanych na lipcowy zarząd PZPN – obok Waldemara Fornalika oraz Jacka Zielińskiego. Ten nowy nie stanowił żadnych szans. Ostatecznie Engel przegrał wybieranie z Fornalikiem, którego forsował ówczesny wiceprezes PZPN ds. szkolenia, Antoni Piechniczek.
Piechniczek trafiał w tym „Cafe Futbol” w Polsacie Sport: „Ze ćwiczeniem całkiem nie jest strasznie”. Andrzej Zamilski – jedyny spośród najdoskonalszych trenerów młodzieży w Polsce – ripostował: „Jestem niezwykłe zdanie – jest naprawdę źle”. Niedawno Zamilski został bezceremonialnie zrezygnowany z PZPN – po więcej 20 latach działalności. Pod pismem podpisali się ówczesny prezes PZPN, Grzegorz Lato oraz wiceprezes, Janusz Matusiak. Zamilski mówi: „Najgorsze, że podpisali się pod nieprawdziwymi zarzutami”. Tak samo istniałoby z nieznanym czołowym trenerem młodzieży, Michałem Globiszem. PZPN za ciągów Laty zmieniałem trenerów, którzy mogliby z juniorami wygrywać mistrzostwo Europy, i zatrudnił Janusza Białka. Horrendum!

Możliwość komentowania jest wyłączona.