Nowy prezes PZPN

mistrzostwa świata

Wielokrotny reprezentant Polski Paweł Papke został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Były zawodnik m.in. Mostostalu Kędzierzyn-Koźle oraz AZS-u Olsztyn był całym zgłoszonym kandydatem oraz zdobył poparcie dziewiętnastu z dwudziestu członków zarządu.

Następca Mirosława P., który złożył rezygnację po tym, jak Sąd Rejonowy w Stolicy zdecydował o przedłużeniu mu aresztu tymczasowego, został powołany na poniedziałkowych obradach Zarządu PZPS.

W współczesnych dniach spekulowano, iż istnieje trzech poważnych kandydatów na starego. Wymieniano nazwiska Pawła Papkego, obecnego wiceprezesa PZPS Witolda Romana, oraz prezesa PGE Skry Bełchatów – Konrada Piechockiego. Ostatecznie zgłoszono jednego kandydata – Pawła Papke, który otrzymał poparcie 19 z 20 tych na spotkaniu członków Zarządu.

Papke trzy dni temu skończył 38 lat. W własnej funkcji reprezentował barwy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, AZS-u Olsztyn i Resovii Rzeszów. W latach 1996-2003 był reprezentantem Polski. W swojej funkcji pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski z Mostostalem. Tyle jedno razy zdobył srebrny medal. Trzykrotnie zdobywał wraz z Mostostalem Puchar Polski, dwukrotnie grał z obsługą z Kędzierzyna-Koźla w Final Four Ligi Mistrzów.

W seniorskiej kadr Polski Papke rozegrał 149 spotkań. Jako junior wraz z reprezentacją sięgał po złoto Mistrzostw Świata i Europy. Od 2011 roku jest posłem na sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Poprzedniemu prezesowi Mirosławowi P. zaś jego ważnemu zastępcy Arturowi P. problemów przysporzyły wrześniowe mistrzostwa świata mężczyzn. Mieli bowiem przyjąć łapówki o wszystkiej sumie prawie miliona złotych od szefa samej z własnych firm ochroniarskich Cezarego P. w zamian za to, iż stała ona dobrana do obrony i bezpieczeństwa turnieju, który dokonałby się triumfem Biało-Czerwonych.

Obaj działacze zostali zatrzymani w części listopada przez pracowników CBA. Prokuratura umieściłam im zarzuty, a 15 listopada sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym aresztowaniu. Później stało ono przedłużone o nowe trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.