Okolice gran derbi

sport

Powtarzało się, że po rozstaniu z Realu Jose Mourinho Grand Derbi nie będą teraz skandaliczne. Nic z tych prace! Były, przynajmniej nie za sprawą ławki rezerwowych i brutalnego stylu gry, lecz sędziego. Pan Mallenco pogubił się i dał fanom Los Blancos podstawy do ostatniego, by tłumaczyć niekorzystny wynik spiskową teorią dziejów. Czy wynik 2:1 dla Barcy jest właściwy? O tym silna dyskutować bez końca, za to ocena największych gwiazd nie budzi liczniejszych kontrowersji. Wtedy nie był mecz Messiego oraz Ronaldo. Obaj ubiegli w kształcie Neymara, który nie tylko przyłączył się do gry o tytuł króla sezonu, a jeszcze (przynajmniej na dziś) zalicza się być o znacznie ciekawszym zakupem niż Bale.

El Clasico często mijają się przepychankami i bójkami, ale tymże sumarycznie ten typ finiszu chodził do piłkarzy Jagielloni i Górnika. Z barcelońskim widowiskiem mecz w Białymstoku pamiętał zawsze coś wspólnego; także tu sędzie też nie dał rady. Ostro istniałoby same w Odróżnieniu, a nie o to tam chodziło. Dużo walki, ale mało gry, dlatego szlagier nie zamydlił nam oczu, za to przypomniał, że kto ma dużą ławkę i walczy ambitnie, tenże zapewne w Polsce wygrać wszystko. Zdziesiątkowana Legia była coraz kim grać, a Lech gdyby połowę entuzjazmu z niedzielnego meczu położył w spory z Żalgirisem Wilno to funkcjonował nie jedynie w Pucharze Polski, jednak natomiast w Lidze Europy. Szczególnie to, co działo się w przeciwnej części było niezmiernie energetyczne. Kolega ze Szwecji, który spotkał w odwiedziny przespał w fotelu ważną fazę gry, ale inna nie oddała mu zasnąć. Podobało mu się prawie wszystko, a często komplet na trybunach. Miły komplement, ale Szwedzi tak jak my, tworzą w kadrze gwiazdę jaka nie wygrała im eliminacji do mistrzostw świata, nowe, piękne oraz nigdy kiedy pełne stadiony (wspaniała Tele2 Arena w Sztokholmie) i żadnego oddziału w Lidze Mistrzów.

O meczach w Barcelonie oraz Poznaniu zapomnimy bardzo mocno, ponieważ obie ligi dają w sposobie tygodnia. Barca zagra we na wyjeździe z Celtą, a Real u siebie z Sevillą. Sensacji właściwie nie będzie, za obecne w Polsce musimy być przekonani na wszystko. Legia dąży do rozpędzonego oraz stałego siebie Zawiszy, a Lech do przechowującej oraz głodnej ligowego sukcesu Jagi.

Potrafi się okazać, że ostatnim całkowicie Legia oraz Lech będą w cieniu innych zespołów. Już teraz mecz Górnika z Cracovią, który niespodziewanie nabiera rangi meczu kolejki. Po pierwsze Górnik ma tyle samo faktów co idąca w tabeli Legia, po drugie Cracovia gra coraz ciekawiej, oraz po trzecie… oczywiście Adam Nawałka! Jeszcze trener Górnika, a nieformalnie już selekcjoner reprezentacji. Kto ostatnio łączył te dwie funkcje? Równo 40 lat temu Kazimierz Górski prowadząc kadrę narodową istniał więcej trenerem ŁKS-u. Jakość była inna, bo Panu Kazimierzowi, który zajął z kadrą olimpijskie złoto, PZPN płacił śmieszne pieniądze. Nie umiejąc dać podwyżki, tym bardziej nie mógł szefowi Złotej Jedenastki zabronić dorabiania w ŁKS-ie. Adam Nawałka nie powinien mieć kłopotów z wysokością płacy plus wtedy na razie jedyna przewaga, którą tworzy nad naszym mocnym poprzednikiem. To, że jestem coś uszczypliwy nie oznacza, że życzę mu źle. Życzę mu jako dużo, ponieważ lubię faceta, a gra tym nawet jeśli kadrę prowadził mój swój wróg, to dodatkowo rzeczywiście chciałbym zwycięstw. Szanse są 50:50, ponieważ Zbigniew Boniek wybierał selekcjonerów ze zmiennym szczęściem. Raz trafił umieszczając na znaczeniu Jerzego Engela oraz raz spudłował nominując… Zbigniewa Bońka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.